Antrųjų karo metinių proga verta prisiminti, ką išgirtoji Amerikos žvalgyba ir kariuomenės analitikai prognozavo Ukrainai plataus masto Rusijos agresijos atveju ir kaip Bideno administracija išsisukinėjo nuo karinės pagalbos teikimo Kijevui.
„Generolas Milley teigia, kad Kijevas gali žlugti per 72 valandas, jei Rusija nuspręstų įsiveržti į Ukrainą: šaltiniai
Jungtinio štabų vadų komiteto pirmininkas generolas Markas Milley įstatymų leidėjams sakė, kad Kijevas gali žlugti per 72 valandas, jei Rusija nuspręstų įvykdyti plataus masto invaziją į Ukrainą, „Fox News“ teigia keli Kongreso šaltiniai.
Vasario 2 ir 3 d. vykusiuose uždaruose pasitarimuose M. Milley įstatymų leidėjams sakė, kad dėl plataus masto Rusijos invazijos į Ukrainą Kijevas gali žlugti per 72 valandas ir tai gali kainuoti 15 000 Ukrainos karių žūtį ir 4 000 Rusijos karių žūtį.
Keli įstatymų leidėjai išreiškė susirūpinimą dėl to, kad J. Bideno administracija greitai nesureagavo ir nesuteikė Ukrainai didelės karinės pagalbos, pavyzdžiui, priešlėktuvinių ir raketų paleidimo sistemų, kurios padėtų apsisaugoti nuo Rusijos invazijos.
Bideno administracijos pareigūnai posėdžiuose į šį susirūpinimą atsakė, kad didelė karinė pagalba Ukrainai gali būti panaudota kaip priežastis įsiveržti į Ukrainą.
Nors Ukraina gauna saugumo pagalbą iš Jungtinių Valstijų, gruodžio mėn. skyrus 200 mln. dolerių, ji taip pat gauna 600 mln. dolerių paramą iš Jungtinės Karalystės ir Baltijos šalių, nuo kurios šalis yra labai priklausoma ir kuri apima prieštankines raketas „Javelin“ ir senesnės versijos nešiojamąsias priešlėktuvines raketas „Stinger“.
Brifinguose dalyvavo keli Bideno administracijos pareigūnai, tarp jų valstybės sekretorius Entonis Blinkenas, gynybos sekretorius Lloydas Ostinas, Nacionalinės žvalgybos direktorė Avril Haines, Jungtinio štabų vadų komiteto pirmininkas generolas Markas Milley, krašto saugumo sekretorius Alejandro Mayorkas, iždo sekretoriaus pavaduotojas Wally Adeyemo, prekybos sekretoriaus pavaduotojas Donas Gravesas ir USAID administratoriaus pavaduotoja ambasadorė Isobel Coleman.
Jungtinės Valstijos taip pat stengiasi pasirengti didelei pabėgėlių ir migrantų krizei, sakė vienas su planavimu susipažinęs asmuo. Europos sąjungininkai taip pat veda diskusijas dėl apgyvendinimo ir migrantų srautų, darydami prielaidą, kad Ukrainos piliečiai bėgs į kitas Europos dalis“.