Apie ką jums nutylėjo CNN melagiena: Muskas nejungė Starlink ryšio Kryme po pokalbių su Rusijos ambasadoriumi, perdavusiu jam žinią nuo Putino, Bideno administracijos patarėju nacionalinio saugumo klausimais Sullivanu ir Jungtinio Štabų Pirmininkų Komiteto pirmininku generolu Milley.
„Tai gali būti milžiniška nelaimė“, – parašė Muskas. Nuėjau už tribūnų paklausti, kokia problema. Šį kartą, suprantama, jis buvo įjungęs visą muskišką krizės-herojaus-dramos režimą. Buvo iškilusi pavojinga problema, ir jis manė, kad yra „netriviali tikimybė“, kaip jis išsireiškė, kad tai gali sukelti branduolinį karą – iš dalies dėl to būtų atsakinga „Starlink“. Ukrainos kariuomenė bandė slapta atakuoti Rusijos karinį laivyną, įsikūrusį Sevastopolyje Kryme, pasiųsdama šešis mažus bepiločius povandeninius laivus su sprogmenimis, ir naudojosi „Starlink“, kad nukreiptų juos į taikinį.
Nors Muskas noriai palaikė Ukrainą, jis manė, kad Ukrainai buvo neapgalvota pradėti puolimą Kryme, kurį Rusija aneksavo 2014 m. Jis ką tik kalbėjosi su Rusijos ambasadoriumi Jungtinėse Valstijose. (Vėlesniuose pokalbiuose su keliais kitais žmonėmis jis lyg ir užsiminė, kad kalbėjosi tiesiogiai su prezidentu Vladimiru Putinu, bet man jis sakė, kad jo bendravimas vyko per ambasadorių). Ambasadorius jam aiškiai pasakė, kad Ukrainos puolimas Kryme sukeltų branduolinį atsaką. Man Muskas labai išsamiai paaiškino Rusijos įstatymus ir doktrinas, kurios skelbia tokį atkirtį.
Muskas atsisakė įjungti Krymui skirtą [Strlkink] aprėptį teigdamas, kad Ukraina „dabar žengia per toli ir kviečia strateginį pralaimėjimą“. Jis aptarė situaciją su prezidento J. Bideno patarėju nacionalinio saugumo klausimais Džeiku Sulivanu ir Jungtinio štabų vadų komiteto pirmininku generolu Marku A. Milliu, paaiškindamas jiems, kad nenori, jog „Starlink“ būtų naudojama puolamiesiems tikslams. Jis taip pat paskambino Rusijos ambasadoriui ir patikino jį, kad „Starlink“ naudojama tik gynybiniais tikslais. „Jei Ukrainos atakoms būtų pavykę nuskandinti Rusijos laivyną, tai būtų buvę tarsi mini Perl Harboras ir būtų sukėlę didelę eskalaciją“, – sako Muskas. „Mes nenorėjome būti to dalimi.“
Jis ėmėsi padėti rasti karo Ukrainoje pabaigą, pasiūlęs taikos planą, į kurį įėjo nauji referendumai Donbase ir kituose Rusijos kontroliuojamuose regionuose, pripažinimas, kad Krymas yra Rusijos dalis, ir užtikrinimas, kad Ukraina liks „neutrali“ valstybė, o ne taps NATO dalimi. Tai sukėlė triukšmą.
[Ukrainos vicepremjeras] Fiodorovas sakė suprantantis Musko poziciją neleisti, kad „Starlink“ paslauga būtų naudojama atakoms Kryme. Tačiau jis spaudė Muską leisti Ukrainai naudotis paslauga kovai Rusijos kontroliuojamuose regionuose pietuose ir rytuose. Dėl to įvyko nuostabiai atviras slaptas šifruotas apsikeitimas informacija:
Fiodorovas: Šių teritorijų neįtraukimas yra visiškai nesąžiningas. Esu kilęs iš Vasylivkos kaimo Zaporožės srityje, ten gyvena mano tėvai ir draugai. Dabar šis kaimas okupuotas Rusijos kariuomenės, jame tvyro visiška neteisybė ir pasipiktinimas – gyventojai nekantriai laukia išlaisvinimo. . . . Rugsėjo pabaigoje pastebėjome, kad išlaisvintuose kaimuose neveikia „Starlink“, todėl neįmanoma atkurti svarbiausios šių teritorijų infrastruktūros. Mums tai gyvybės ir mirties klausimas.
Muskas: Kai Rusija bus visiškai mobilizuota, ji sunaikins visą infrastruktūrą visoje Ukrainoje ir smogs toli už dabartinių teritorijų ribų. NATO turės įsikišti, kad visa Ukraina nepatektų Rusijai. Tuomet trečiojo pasaulinio karo rizika taps labai didelė.
Fiodorovas: Mobilizacija Rusijoje gali lemti Putino nuvertimą. Tai nėra Rusijos žmonių karas ir jie nenori eiti į Ukrainą.
Muskas: Rusija nesustos prieš nieką, prieš nieką, kad išlaikytų Krymą. Tai kelia katastrofišką pavojų pasauliui. . . . Siekite taikos, kol turite persvarą. . . . Aptarkime tai. [Muskas nurodė savo naująjį asmeninį mobiliojo telefono numerį.] Pritarsiu bet kokiam pragmatiškam taikos keliui, kuris pasitarnaus visos žmonijos gerovei.
Fiodorovas: Suprantu. Mes žvelgiame ukrainiečių akimis, o jūs – iš žmogaus, norinčio išgelbėti žmoniją, pozicijos. Ir ne tik nori, bet ir daro dėl to daugiau nei bet kas kitas.
Po apsikeitimo nuomonėmis su Fiodorovu Muskas jautėsi nusivylęs. „Kaip aš įsivėliau į šį karą?“ – paklausė jis manęs per naktinį pokalbį telefonu. „Starlink“ nebuvo skirta dalyvauti karuose. Jis buvo skirtas tam, kad žmonės galėtų žiūrėti „Netflix“ ir atsipalaiduoti, naudotis internetu mokykloje ir daryti gerus taikius dalykus, o ne dronų smūgius.“
Galiausiai, padedama Shotwello, „SpaceX“ susitarė su įvairiomis vyriausybinėmis agentūromis dėl „Starlink“ paslaugos Ukrainoje išplėtimo apmokėjimo, o kariuomenė ir CŽA parengė paslaugų teikimo sąlygas. 2023 m. pradžioje į Ukrainą buvo išsiųsta daugiau kaip 100 000 naujų palydovinių antenų. Be to, „Starlink“ pradėjo teikti papildomą paslaugą, pavadintą „Starshield“, kuri buvo specialiai sukurta kariniam naudojimui. Kompanija „SpaceX“ suteikė licenciją „Starshield“ palydovams ir paslaugoms JAV kariuomenei ir kitoms agentūroms, leisdama vyriausybei nustatyti, kaip jie galėtų ir turėtų būti naudojami Ukrainoje ir kitur.
….Dėl to įvyko nuostabiai atviras slaptas šifruotas apsikeitimas informacija …..
🙂 🙂