Modernaus menininko M. Cattelano kūrinys „Komikas“ (Comedian) Niujorko „Sotheby’s“ aukcione šią savaitę buvo parduotas už fenomenalią 6,2 mln. dolerių sumą. Tas meno kūrinys – tai prie sienos lipnia juosta priklijuotas paprasčiausias bananas. Šis kūrinys sulaukė didelio dėmesio judriame „Sotheby’s“ aukcione, o perpildytoje salėje dalyviai laikė aukštai iškėlę telefonus, kad galėtų fotografuoti, nes iš abiejų banano pusių stovėjo baltas pirštines dėvintys prižiūrėtojai.
Šį taip vadinamą kūrinį įsigijo kriptovaliutų verslininkas J. Sunas. Laimingas naujasis kūrinio savininkas gaus ir „autentiškumo sertifikatą“, kuris suteikia jam „leidimą ir įgaliojimus“ atgaminti kūrinį. J. Sunas savo pareiškime teigė, kad šis kūrinys „reprezentuoja kultūrinį reiškinį, kuris sujungia meno, memų ir kriptovaliutų bendruomenės pasaulius“. Tačiau jis sakė, kad naujausia „Komiko“ versija ilgai neišsilaikys. „Be to, artimiausiomis dienomis aš asmeniškai suvalgysiu bananą kaip šios unikalios meninės patirties dalį, pagerbdamas jo vietą tiek meno istorijoje, tiek populiariojoje kultūroje“, – sakė J. Sunas.
„M. Cattelano „Komikas“ tapo viena iš labiausiai aptarinėjamų meno pasaulio sensacijų“, – sakė ‚Sotheby’s‘ atstovas D. Galperinas, pridurdamas, kad kūrinys ir toliau užvaldo dvasią. „Sotheby’s“ atstovas teigė, kad jis „paskatino pasaulį iš naujo apsvarstyti, kaip mes apibrėžiame meną ir kokios vertės jame ieškome“.
Kolumbijos universiteto Menų mokyklos docentė Ch. Cooper Jones sakė, kad verta pagalvoti apie kūrinio kontekstą. „Jo kūryba dažnai yra savotiško humoro ir gilaus makabriškumo sankirtoje“, – sakė ji naujienų agentūrai Associated Press. „Jis dažnai ieško būdų, kaip mus provokuoti ne tik dėl provokacijos, bet ir prašydamas pažvelgti į tamsiausias istorijos ir mūsų pačių vietas.“ Ch. Cooper Jones pridūrė, kad bananai yra vaisius, kurio istorija susijusi su imperializmu, darbininkų išnaudojimu ir korporacijų galia. „Sunku būtų sugalvoti geresnį, paprastesnį pasaulinės prekybos ir viso jos išnaudojimo simbolį, nei bananas“, – sakė ji.
O vamzdis Vilniuje? Citata iš bernardinai.lt: „Šiandien „Krantinės arka“ tapo miesto vizitine kortele, o skulptoriui V. Urbanavičiui 2015 m. buvo paskirta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.“
Tai buvo runkelių galimybių patikrinimas ir tų, kurie su dviem aukštaisiais ir didesnėmis pajamomis.
Spėju, kad tik prisivogę ir dar su psichinėmis problemomis (menkavertiškumo kompensavimas) gali sau tai leisti …
Kai vaikystėje gailima ,,beržinės košės”, suaugusiems prireikia ,,bananų baliaus”.
Smagi informacija.
Kvailių skaičius begalinis.
Žmogus yra protingas gyvulys.
Graudi informacija.
Taip atrodo homo sapiens.
Va, tokie ‘sapiensai’ Litvakijoje išrinko valdžią, kuria jau kitą dieną yra nepatenkinti… kuom nepatenkinti… valdžia, kurią vakar patys išsirinko?
Tai miniai būtinas priverstinis gydymas… ir jis bus… TIK ne toks apie kokį pagalvoja dar kiek mąstantys…
O man pofik tokie murlokai.
Tauta nėra šventenybė, tauta yra prielaida doram tarpusavio sugyvenimui.
Kodėl NS kalbėdamas apie lietuvišką Lietuvą nemato reikalo bent užsiminti apie dorą?
Ir toliau visi atsiribokite nuo manęs tylos siena…
Visgi klaiku, kiek čia daug degradų, moralinių nusmurgėlių ir kvailių naudingų tautos naikintojams.
Runkelynui bet ką galima prakišti, o šiaip tai taip vykdomas visuomenės sąmoningumo patikrinimas – jie, nekilmingi žmonės, dar paklusnūs ar nelabai. Bus galima avis nuvesti ten ar dar ne. Dar reiks papildomai padirbėti, ne vieną dirbtinį virusą paskleidus, ar ne.