Belgijoje prasidėjo istorinis teismas. Tai – pirmas kartas, kai šalyje keliami kaltinimai dėl eutanazijos atlikimo nuo tada, kai ji buvo įteisinta 2002 metais. Trys medikai kaltinami neteisėtu nunuodijimu. Jeigu bus nuteisti, jiems gresia griežtos kalėjimo bausmės. Mirusioji buvo trisdešimt aštuonerių metų moteris Tine Nys, ji mirė 2010 metais.
Teisiamųjų suole sėdi mirtiną injekciją sudavęs gydytojas, T. Nys buvęs bendrosios praktikos gydytojas ir psichiatras. Kaltintojų teigimu, pagal galiojančius įstatymus T. Nys nebuvo galima atlikti eutanazijos.
Artimieji teigia, kad T. Nys nesirgo nepagydoma psichine liga – būtent to reikalauja Belgijos įstatymai eutanazijai atlikti. Nors moteris turėjo psichinės sveikatos problemų, tikroji priežastis, kodėl ji norėjo mirti, buvo nepasisekę santykiai. Net ir Belgijoje nepasisekusi meilė nėra laikoma pakankama priežastimi gydytojui nužudyti pacientą.
Seserys taip pat skundėsi tuo, kad mirtiną injekciją gydytojas suleido nerūpestingai ir nejautriai. „Jis prilygino jos mirtį augintiniui, kuris patiria skausmus ir turi būti užmigdytas. Taip pat jis prašė mūsų tėčio palaikyti adatą jos rankoje, kadangi pamiršo atsinešti pleistrą. Sesei mirus, jis paklausė mūsų tėvų, ar jie nenorėtų per stetoskopą paklausyti, ar jos širdis iš tiesų nustojo plakti“, – seserys pasakojo Flemish TV.
Prisiekusiųjų parinkimas yra tapęs didžiule problema. Jau 60 žmonių buvo iškviesti, nors reikalingi tik 12 prisiekusiųjų. Vienas iš gynybos advokatų Walteris Van Steenbrugee‘as žiniasklaidai sakė, kad jis nori atsisakyti visų pamaldžių katalikų. Jo komanda peržiūrinėjo visų galimų prisiekusiųjų įrašus socialiniuose tinkluose.
„Nereikia nė sakyti, kad atmesiu visus asmenis, kurie pasirodys esą „labai katalikiški“. Nenorime prisiekusiojo, kuris kada nors būtų rašęs, kad eutanazija turėtų būti laikoma žmogžudyste. Argi tai ne natūralu? Kaip gynybos advokatai, bet kuriuo atveju esame subjektyvūs. Būčiau blogas advokatas, jei neatmesčiau tokių žmonių“, – komentavo W. Van Steenbrugee‘as.
Neįtikėtina, kad tam, kad gydytojas atsidurtų teisme, prireikė aštuoniolikos metų. Remiantis oficialia statistika, nuo įteisinimo 2002 m. dėl eutanazijos arba pagalbos nusižudyti šalyje mirė apie 20 tūkst. žmonių ir iš esmės yra sutariama, kad žinoma ne apie visas atliktas procedūras. Ar niekada neįvyko nieko nepageidaujamo?
Valdžia visada gynė gydytojus.
2018 metais informatorius apkaltino Federalinę eutanazijos kontrolės ir vertinimo komisiją – organizaciją, kuri Belgijoje reguliuoja eutanazijos klausimą – sąmoningai pažeidinėjant įstatymus.
Dr. Ludo Van Opdenbosch, neurologas, kuris kelis metus buvo Komisijos narys, 2017 metais iš jos pasitraukė. Savo atsistatydinimo laiške jis sakė, kad Komisija prokurorams nepranešė apie gydytoją, kuris eutanaziją išprotėjusiam pacientui atliko todėl, kad prašė jo šeima.
Išreikšdamas susirūpinimą probleminiais atvejais jis tvirtino, kad jis buvo „nutildytas“ kitų Komisijos narių. L. Van Opdenboscho teigimu, kadangi daugelis Komisijos narių patys praktikuoja eutanazijos atlikimą, jie vienas kitą gina nuo tikrinimų ir elgiasi kaip nebaudžiami.
Nenuostabu, kad bendrai Komisijai pirmininkaujantys dr. Wim Distelmans ir Gilles Genicot paneigė bet kokį aplaidumą. Tačiau ar galima jais pasitikėti? Eutanazijos reglamentavimas Belgijoje neišlaikytų interesų konflikto testo tokiose šalyse kaip JAV ar Jungtinė Karalystė.
Fotogeniškas, charizmatiškas onkologas dr. Wimas Distelmansas yra pats geriausias darbotvarkę diktuojančios eutanazijos mafijos pavyzdys. Jis yra vienas iš Federalinę eutanazijos kontrolės ir vertinimo komisijos pirmininkų, tačiau taip – bene žinomiausias eutanazijos praktikas šalyje (pranešama, kad jis nužudė šimtus žmonių), įtakingiausių eutanazijos lobistų organizacijos LEIF pirmininkas bei pirmasis asmuo, kurio žiniasklaida prašo komentarų eutanazijos tema.
Taigi apie šį teismą labiausiai stebina tai, kad jis apskritai vyksta.
Parengta pagal Historic first trial of euthanasia doctors begins in Belgium
Baisu, kai asmuo nori tapti visa galinčiu kito asmens atžvilgiu. Žudyti nėra kas nors tobula. Tobula yra suteikti galimybę žmogui kuo ilgiau pasidžiaugti žemiškojo gyvenimo grožiu. Žudikams nevieta medicinoje. Kur dingo Hipokrato priesaiką?
kad ir dabar atliekami bandymai su žmonėmis. Mano mama, po ale ekstra chirurgo paguldymo į ligoninę ir ale sėkmingo gydymo tepragyveno vos 1,5 mėnesio ir mirė. Kol ji ten gulėjo, visą laiką buvo visas 9 dienas atliekami su ja intensyvūs ale tyrimai : iš pat ryto neduodavo maisto, leido kažkokius tai vaistus į veną ir atlikinėjo tyrimus su aparatūra atskirose patalpose. Šios procedūros vykdavo iki pat 15-16 val. Po to mamai, iškart, labai smarkiai sušlubavo protas. o po 1,5 mėn. mirė. be jokių išorinių matomų priežasčių. Taip, aš pasirašiau, kad sutinku su gydymu, bet liko labai didelės abejonės.
Carlas Claubergas – vokiečių gydytojas, Antrojo pasaulinio karo metais pagarsėjęs vykdytomis sterilizacijomis. Nuo 1941 m. kovo mėn. iki 1945 m. sausio mėn. mokslininkas mėgino rasti būdą, kaip per itin trumpą laiką būtų galima milijonus žmonių paversti negalinčiais turėti vaikų. Jis Aušvico ir kitų koncentracijos stovyklų kaliniams darydavo jodo ir sidabro nitrato injekcijas. Nors tokios injekcijos turėtų daugybę šalutinių poveikių (kraujavimai, skausmai ir vėžys), tenka pripažinti, kad jos kuo veiksmingiausiai žmogų sterilizuodavo.
Vis dėlto gydytojo C. Claubergo mėgstamiausias eksperimentas – tai radioaktyvioji spinduliuotė. Žmogus būdavo pakviečiamas į specialią kamerą su foteliu, į kurį atsisėsdavo ir pildydavo anketas. Vėliau auka tiesiog išeidavo nė neįtardama, kad niekada negalės turėti vaikų. Dažnai tokios spinduliuotės baigdavosi rimtais radiaciniais nudegimais.
Hitlerio gydytojas Sigmundas Rascheris Dachau koncentracijos stovykloje taip pat vykdė aukščio eksperimentus, kurių tikslas buvo padėti nacių pilotams su bet kokiomis iškylančiomis problemomis. Dėl to dekompresijos kamerose atsidūrė apie 200 kalinių. 80 iš jų mirė eksperimentų metu, o išgyvenusieji buvo nužudyti vėliau. Pasakojama, kad S.Rascheris atverdavo kaukoles dar gyviems kaliniams – jis norėjo įrodyti, kad aukščio ligą sukelia oro burbulai kraujo induose.
Gydytojas Hansas Eppingeris vykdė jūros vandens eksperimentus. Jo tikslas buvo nustatyti, ar žmogus gali gyventi ilgiau nei savaitę vartodamas tik jūros vandenį.
Pareigūnas ir gydytojas Josefas Mengele buvo žinomas kaip “Mirties angelas” dėl savo žiaurių ir nežmioniškų poelgių ir eksperimentų. Jam priskiriami ir daugiausiai pasaulio dėmesio sulaukę eksperimentai su dvyniais. J.Mengele tikslas buvo padėti arijų rasei augti greičiau. Buvo eksperimentuota su 1000 dvynių porų. Iš jų liko gyvos maždaug 200 porų.
Hitlerio gydytojas Karlas Brandtas turėjo didžiulę galią – jis duodavo įsakymus šalies medicininėms įstaigoms ir netgi kariuomei sveikatos klausimais. Jis dalyvavo eutanazijos programoje, kurios metu buvo nuolat vykdomos sisteminės pagyvenusių, nepagydomai sergančių, apsigimusių asmenų egzekucijos. Per ledinio vandens eksperimentus, kaliniai ištisas valandas buvo laikomi ledinio vandens bačkose. Daug kalinių per tokį eksperimentą mirtinai sušaldavo. Taip buvo bandoma išsiaiškinti, kiek laiko išgyventų kariai, atsidūrę šaltuose Šiaurės jūros vandenyse.
naujieji fasistai sukure nauja duju kamera
Jus teisus ! Yra, ir ne viena .Dujos ivairios, kaitaliojama poveikio rusis.
kad eutanazija, tai dar vienas būdas atsikratyti su nepageidaujamu asmeniu. Baisu suvokti, prie ko prieita šiame laikmetyje. Tai tikras šėtono siautėjimas.