Pokalbyje aptartas krikščioniškas politinis veikimas Lietuvoje, krikščionybės paieškos JAV prezidento Donaldo Trumpo politikoje ir ką jungia bendrasis gėris.
Konferencija ir krikščioniško veikimo būdai politikoje
V. Malinauskas pristatė rengiamą konferenciją „Krikščioniškas politinis veikimas“, skirtą padėti susiorientuoti, suprasti pamatiniams principiniams dalykams, nuo kurių priklauso mūsų visuomenėje vykstantys procesai.
Atsakydamas apie krikščioniško politinio veikimo apraiškas Lietuvoje, pašnekovas išskyrė tris būdus: politinę partiją su krikščioniškomis vertybėmis, skirtingų partijų atstovų veikimą vadovaujantis tomis vertybėmis ir tradicinį politinį veikimą laikantis krikščionybės suformuotų kultūros vertybių.
„Vis dėlto matome dar didelę krikščionybės įtaką tiek žmonių mąstysenai, tiek etinėms nuostatoms, tai taip pat parodo politikos prioritetai arba politikų veikimas“, – pabrėžė V. Malinauskas.
Bendrasis gėris ir politinis veikimas
Kalbėdamas apie partijas su krikščioniška potekste, V. Malinauskas teigė, kad rinkėjai turėtų vertinti veikimą dėl bendrojo gėrio, kuris paremtas prigimtiniu įstatymu.
„Rinkdamiesi, už ką balsuoti, rinkėjai instinktyviai balsuoja už tuos, kurie iš tiesų gali pasirūpinti bendruoju gėriu“, – sakė jis.
V. Malinauskas atkreipė dėmesį į koalicinį Lietuvos politikos pobūdį ir mažų partijų vaidmenį: „Visa visuomenė laimi iš to, kad į Seimą per tas partijas patenka politikų, kurie atstovauja tam tikroms vertybinėms nuostatoms, yra tų nuostatų balsas Seime.“
Krikščioniškas veikimas ir visuomenė
„Krikščioniškas politinis veikimas pirmiausia prasideda nuo vizijos iškėlimo – ne krikščioniškos valstybės ir visuomenės, bet valstybės ir visuomenės, kuri sutvarkyta pagal principus, krikščionybės laikomus teisingais ir prasmingais“, – aiškino pašnekovas.
Aptardamas bendrojo gėrio sąvoką, jis pažymėjo, kad tai yra gairė suprantant tvarkos būtinybę, ir filosofiškai pridūrė, kad „bendrasis gėris apskritai egzistuoja tik todėl, kad egzistuoja Dievas“.
Laisvos visuomenės institutas ir profesinė sąjunga
V. Malinauskas supažindino su Laisvos visuomenės instituto misija: tai yra informavimas, atstovavimas ir visuomenės sąmoningumo skatinimas.
Pristatydamas Lietuvos krikščionių darbuotojų profesinę sąjungą, jis atkreipė dėmesį į šiandieninę problemą: „Mūsų laikais pagrindinė problema yra ne ta, kad žmogus diskriminuojamas ar viešai persekiojamas, nes yra tikintis. Problema ta, kad sukuriama, ką Europos Žmogaus Teisių Teismas vadina tokia stingdančia atmosfera“.