2025-02-22, Šeštadienis
Naujienlaiškis

Birželio 18 d. DIENOS ĮVYKIŲ PANORAMA

Latvija solidarizuojasi su Lietuva DĖL Astravo AE.
Latvijoje įvyko susitikimas tarp Lietuvos ir Latvijos premjerų. Po pokalbio su premjeru Krišjaniu Kariniu Ingrida Šimonytė teigė, jog Lietuva ir Latvija vienodai mato Astravo AE grėsmę bei pabrėžė Lietuvos ir Latvijos pareigą padėti nuo Minsko režimo bėgantiems žmonėms.

Žvalgybos tarnybas reikia kontroliuoti.
Parlamente įregistruotas įstatymo projektas, kurio siekiama įsteigti naują žvalgybos kontrolieriaus tarnybą. Žvalgybos kontrolieriaus pareigos apimtų žvalgybos veiksmų ir jų sprendimų atitikties įstatymams bei žvalgybos metodų taikymo teisėtumo vertinimą.

Pandemija.
Per praėjusią parą nustatyti 72 nauji COVID-19 atvejai, mirė vienas žmogus. 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 83. Per parą paskiepyta daugiau nei 28,5 tūkst. žmonių, didesnė paskiepytųjų dalis buvo paskiepyta antrąja vakcinos doze.

STT teigia nesuklydusi.
Specialiųjų tyrimų tarnyba pareiškė, jog remiantis jos atliktu tyrimu, veiksmai, kurių kratos metu buvo imtasi prieš Seimo narį Mindaugą Puidoką, buvo teisėti. Tarnybos pareiškime taip pat minimas galimas parlamentaro bandymas sunaikinti tyrimui svarbius duomenis

Politinės kovos Šiaurės Airijoje.
Vos po trijų savaičių iš pareigų pasitraukė Šiaurės Airijos junionistų vadovas Edwinas Pootsas. Šis atsistatydinimas įvyko iškart po probtritiško junionistų partijos nario Paulo Givano paskyrimo Šiaurės Airijos pirmuoju ministru. Atsistatydinimas kelia verčia abejoti P. Givano pozicijomis.

Prezidentas palaiko tiesioginius mero rinkimus.
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitikęs su Lietuvos savivaldybių asociacijos vadovybe išreiškė palaikymą tiesioginių merų rinkimų ir tam reikalingų Konstitucijos pataisų klausimams. Už Konstitucijos pataisas, kurios leistų išsaugoti dabartinį merų statusą pasisako ir savivaldybių merai, atstovaujantys daugumą Seime esančių politinių partijų.

Iranas renka prezidentą.
Šiandien Irane prasidėjo prezidento rinkimai, kuriuose numatoma ultrakonservatyvių pažiūrų dvasininko Ebrahimo Raisi pergalė. Rinkimų nugalėtojas rugpjūtį perims valdžią iš Hassano Rouhani, kuris kandidatuoti jau nebegali dėl kadencijų limito.

Prezidentas apie 1941 m. okupaciją ir pasipriešinimą.
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda tarė sveikinimo žodį konferencijoje „1941 metų birželis: okupacijos, didžiosios netektys ir pasipriešinimas“. Savo kalboje prezidentas paragino okupaciją prisiminti ne tik iš kankinystės bet ir iš didvyriško pasiaukojimo perspektyvos. Kalboje taip pat paminėta ir juoda dėmė Lietuvos istorijoje – kolaboravimas su Trečiuoju reichu ir jo agentais. Naudodamas kolaboravimą ir rezistenciją kaip kontrastus prezidentas pabrėžė individualaus moralinio pasirinkimo svarbą, bei skatino klausytojus suvokti kad negalime nei sudievinti, nei demonizuoti savo praeities, verčiau priimti ją tokią, kokia ji yra, tokiu būdu mokantis iš jos ir semiantis stiprybės.

NATO apgailestauja dėl Rusijos elgesio.
NATO vadovybė išreiškė apgailestavimą dėl Rusijos sprendimo pasitraukti „Atviro dangaus“ sutarties ir ragina Rusiją per šešis artimiausius mėnesius sugrįžti į paktą, mat jos pasitraukimas įsigaliosiąs tik po šio laikotarpio. „Atviro dangaus“ sutartis buvo pasirašyta 1992 metais, prabėgus nedaug laiko po Sovietų Sąjungos iširimo, o įsigaliojo 2002-aisiais. Šis susitarimas įgalina daugiau nei 30 valstybių stebėjimo tikslais vykdyti neginkluotų orlaivių skrydžius virš viena kitos teritorijos.

Parengė Simonas Kaunelis

1 KOMENTARAS

  1. Ar kas nors rado žiniasklaidoje Seimo pirmininkės ir premjerės bent mažiausią užuominą apie 1941 m. okupaciją ir pasipriešinimą? Tai įrodo, patvirtina, kas yra armonautai ir kam jie dirba.

Komentarai nepriimami.

Kviečiame paremti

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Stambulo konvencijos nuostatos sugrįžta Tarptautinėje darbo organizacijos konvencijoje Nr. 190

Šiandien 8 organizacijos: Lietuvos krikščionių darbuotojų profesinė sąjunga, Kauno transporto įmonių darbuotojų profesinės sąjunga, Lietuvos žmogaus teisių asociacija,...

Diana Karvelienė. Aštriausias kalavijas – Tiesa

Ar pastebėjote, kad vis dažniau leftistinę ideologiją puoselėjantiems valdininkams neparankūs tampa tie, kurie turi tvirtas pažiūras? Dar visiškai šviežias...

Jonas Vaiškūnas. Ar išsaugosime Vasario 16-osios Lietuvą?

Lietuvos valstybės atkūrimas 1918 metų vasario 16 d. buvo drąsus ir valingas sprendimas, leidęs mūsų tautai ištrūkti iš...

Neringa Lašienė. Išlaisvinti Vytį. Kas išsigando laisvės?

Kovo 11-osios Lietuvoje laisvas baltojo raitelio skrydis kažkam labai nepatiko Šimtmečius siekiančią Lietuvos valstybės praeitį simbolizuoja Lietuvos...