Birželio 23 d. Vilniaus miesto savivaldybė, pasitelkusi policiją, išniekino pulkininko Kazio Škirpos atminimą

Birželio 21 d., penktadienį, Nacionalinis susivienijimas Vilniaus centre, ant Vilniaus apygardos teismo pakabino pulkininkui Kaziui Škirpai skirtą atminimo lentą.

Apie tai pranešė savo feisbuko puslapyje Nacionalinio susivienijimo (NS) pirmininko pavaduotojas, Vilniaus miesto tarybos narys Vytautas Sinica:

Po daugiau nei trijų metų institucijų patyčių ir vilkinimo ant buvusio Lietuvos kariuomenės karo komendantūros pastato, kur 1918 metais dirbo pirmasis savanoris, pulkininkas Kazys Škirpa, Nacionalinis susivienijimas pakabino jo garbei skirtą atminimo lentą“, – rašė V. Sinica ir linkėjo, kad – valdžia (…) visgi surastų drąsos jį pagerbti, o ne trinti jo atminimą“.

Iš karto po to Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narė, savivaldybės Istorinės atminties komisijos pirmininkė Kamilė Gogelienė pabrėžė, kad NS savavališkai pakabinta atminimo lenta bus nukabinta.

Birželio 23 d., sekmadienį, Birželio sukilimo metinių minėjimo dieną, po pietų apie 16.20 val. „Grindos“ įmonės darbuotojai su policijos palyda Vilniuje atvyko nuimti, ant Lietuvos Apeliacinio teismo rūmų NS pakabintą atminimo lentą, skirtą K. Škirpos atminimui pagerbti.

Lietuvos dydvyrio, pulkininko K. Škirpos atminimo stojo ginti kelios dešimtys protestuotojų. Jie neleido „Grindos“ darbinikams niekinti atminimo lentos. Tuomet buvo iškviestos gausesnės policijos pajėgos.

Birželio 23 d. Vilniaus miesto savivaldybė, pasitelkusi policiją, išniekino generolo Kazio Škirpos atminimą | Alkas.lt nuotr.

Keliolika patriotų K. Škirpos atminimo lentos stojo ginti susikibę rankomis. Mentai (policininkais tokių veikėjų vadinti nebeišeina – Alkas.lt) panaudojo jėgą prieš Lietuvos Didvyrio gynėjus išspardė atminimo žvakutes ir gėles bei jėga išblaškė Lietuvos patriotus.

Birželio 23 d. Vilniaus miesto savivaldybė, pasitelkusi policiją, išniekino generolo Kazio Škirpos atminimą | Alkas.lt nuotr.

Protesto akcijos dalyviai smurtautojus bandė sugėdinti šūkiais skanduodakmi: „gėda“, „rašistai“, „vatnikai“, „banditai“, „okupantai“ !

Birželio 23 d. Vilniaus miesto savivaldybė, pasitelkusi policiją, išniekino generolo Kazio Škirpos atminimą | Alkas.lt nuotr.

O rusiškai kalbantys darbininkai išniekino – sudaužė ir nulupo generolo K. Škirpos atminimo lentą.

Birželio 23 d. Vilniaus miesto savivaldybė, pasitelkusi policiją, išniekino generolo Kazio Škirpos atminimą | Alkas.lt nuotr.

Kova tik prasideda!

Vilniaus miesto meras TS-LKD narys Valdas Benkunskas NS akciją pavadino chuliganizmu. O Vilniaus savivaldybės tarybos ir TS-LKD narė Kamilė Šeraitė-Gogelienė pareiškė, kad atminimo lenta Generolui K. Škirpai esą kurstė neapykantą visuomenėje… Pasak jos, savivaldybės Istorinės atminties komisija dėl K. Škirpos asmenybės vertinimo esą kreipėsi į Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrą (LGGRTC), tačiau išvados iki šiol nėra gavusi. Anksčiau pateiktose LGGRTC išvadose dėl K. Škirpos buvo įvertintas jo svarbus indėlis į pasipriešinimą sovietų okupaciniam režimui, tačiau nurodoma, kad 1940–1941 metais jo veikloje esą „būta ir antisemitizmo apraiškų“…

NS irmininko pavaduotojas apie šį įvykį savo feisbuko puslapyje be kita ko pranešė, kad viešosios tvarkos pareigūnai nukabino Kazio Škirpos atminimo lentą be jokio teisinio pagrindo ir aiškaus įsakančio tai padaryti dokumento.

Atminimo lenta buvo sunaikinta ir nukabinta, panaudotas neproporcinga fizinė prievarta prieš protestuotojus. Meras sako, kad kreipsis į teisėsaugą dėl jo įžvelgiamų pažeidimų, aš galiu tik patikinti, kad į teisėsaugą kreipsis ir Nacionalinis susivienijimas, advokatai jau dirba“, – teigia V. Sinica.

Kiek vėliau V. Sinica taip pakomentavo šį įvykį:

Nacionalinio susivienijimo pirmininkas prof. Vytautas Radžvilas sakė, kad atminimo lentą partija pakabino Vilniaus miesto savivaldybei trejus metus ignoravus prašymą leisti įamžinti generolo K. Škirpos atminimą.

„Daugybę metų prašėme leidimo, kad ta lenta būtų pakabinta. Mums net nesiteikė atsakyti, todėl jie neįvykdė savo pareigos. Jeigu būtų pateikti racionalūs argumentai, o ne migloti samprotavimai – būtų galima kalbėtis ir tą darytume geranoriškai. /…/ Savivaldybė parodė, kad apskritai nesiskaito su žmonėmis. Todėl tai teisinis atsakas pasipriešinant savivaldybės savivalei“, – žurnalistams apie NS sprendimą pakabinti generolo K. Škirpos atminimą pagerbiančią lentą sakė V. Radžvilas.

alkas.lt

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Reklama

Susiję straipsniai

Česlovas Iškauskas. Kuo nusikalto K. Škirpa?

iskauskas.lt Lietuva negali be eilinės erzelynės: štai vėl iš kapo keliame Lietuvai atsidavusį diplomatą ir patriotą Kazį Škirpą. Kas...

Vidas Rachlevičius. Apie Prancūziją

1959 m. nuotrauka iš dalies paaiškina prancūzų mentalitetą: vaikai kieme žaidžia su netikra giljotina. Vyresnioji karta turbūt prisimena garsųjį...

Karas Ukrainoje. Aštuoni šimtai penkiasdešimt devintoji (liepos 1) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Pateikiame birželio mėnesio apžvalgą. Tarptautinė politika Galimai naujuoju Baltųjų rūmų šeimininku tapsiantis D. Trumpas siunčia žinutes,...

Draudžiamos LGBTQ eitynės Stambule vyko tik dešimt minučių

Stambule sekmadienį keli šimtai žmonių dalyvavo trumpose LGBTQ „Pride“ eitynėse, o kai kurie dalyviai buvo sulaikyti, pranešė naujienų...