2024-11-23, Šeštadienis

Blogos naujienos Briuselio elitui: Europos gyventojai ketina reikalauti to, ką Trumpas teikia amerikiečiams

Braunsvilyje, Teksase, išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasveikino Eloną Muską, atvykusį stebėti šeštojo „SpaceX“ raketos „Starship“ bandomojo skrydžio.

Joe Groganas

Visoje Europoje bręsta šokas dėl Donaldo Trumpo perrinkimo ir jo administracijos realybės. Skirtingai nei 2016-aisiais, kai Trumpo išrinkimas buvo laikomas laikinu nukrypimu, kurį galima tiesiog išlaukti ir atlaikyti, šį kartą pasekmės Europos elitui atrodo daug rimtesnės.

Europos kairieji lyderiai yra sutrikę, nežinodami, kaip reaguoti ar kam skambinti. Dar svarbiau yra tai, kad jie nežino, kaip užmegzti dialogą su Donaldu Trumpu ar jo naujai išrinkta administracija. Ilgus metus ignoruodami ir vengdami kontaktų su Trumpo šalininkais ar žmonėmis, kurie galvoja ir kalba panašiai kaip jis, jie susidūrė su iššūkiu, kurio nebegalima apeiti.

Tačiau Europai netrukus teks susidurti su drąsia, agresyvia Amerikos ekonomine, kultūrine ir nacionalinio saugumo darbotvarke. Šios darbotvarkės ignoruoti nebus galima, o laukti, kol ji pati išnyks, taps neįmanoma. Nors D. Trumpas dirbs tik ketverius metus, jis jau spėjo iš esmės pertvarkyti Amerikos politikos kraštovaizdį. Respublikonų partija buvo apvalyta nuo tų, kurie bandė nukreipti dėmesį nuo Trumpo prioritetų ar jiems pakenkti. Tuo tarpu demokratai blaškosi, tarsi apsvaigę, ir apimti šoko dėl savo triuškinančio pralaimėjimo.

Kas blogiau Briuselio vadovaujančiam elitui?

Trumpas, atrodo, kasdien tampa vis populiaresnis Europoje. Europos piliečiai, kurie jau ne vienerius metus balsuoja už vis stipresnį ES biurokratijos valdžios apribojimą, tik dar labiau įsižeis ir nusivils. Jie matys, kaip energingas ir aktyvus Amerikos prezidentas rūpinasi savo šalies gyventojais, o tuo tarpu Europos valdančioji klasė nebežino, kaip elgtis ir kodėl nesugeba suvokti, kas iš tikrųjų naudinga jų piliečiams.

Kiek ilgai Europos piliečiai toleruos astronomines energijos kainas ir konfliktus su ūkininkais, kai D. Trumpas sieks ir, tikėtina, pasieks Jungtinių Valstijų dominavimą energetikos srityje?

Šis dominavimas lems pigiausią energiją pasaulyje, kuri bus prieinama kiekvienam Amerikos piliečiui ir taps sektinu pavyzdžiu kitoms šalims.

Kai Jungtinės Valstijos dominuos pasaulinėse lenktynėse dėl dirbtinio intelekto, ne tik dėl mažų mokesčių, pritraukiančių investicijas ir talentus, bet ir dėl pigios energijos, būtinos milžiniškiems dirbtinio intelekto serveriams maitinti, Europos elitas atsidurs nepatogioje padėtyje. Ar jis iš tiesų tiki, kad žemyno jauni talentingi verslininkai bus įkvėpti dar vienos banalios kalbos apie perėjimą prie žaliosios energijos ekonomikos? Ar jų ambicijas patenkins retorika, kai realybėje Amerika demonstruos stiprią, konkurencingą ir inovacijomis grįstą ateitį?

Donaldo Trumpo pergalė buvo pasiekta nepaisant plataus tradicinės žiniasklaidos pasipriešinimo ir buvo sustiprinta socialinės žiniasklaidos platformų, tokių kaip jo paties „TruthSocial“ ir Elono Musko „X“. Tuo tarpu Jungtinėje Karalystėje piliečiai susiduria su teisėsaugos veiksmais dėl įrašų socialinėje žiniasklaidoje, o Vokietijos politikai ragina griežtinti cenzūrą.

Europos Sąjungoje žiniasklaidos laisvės klausimai yra aktualūs. 2024 m. gegužės 7 d. įsigaliojo Europos žiniasklaidos laisvės aktas, kuriuo siekiama remti redakcinę nepriklausomybę ir žiniasklaidos pliuralizmą, didinti skaidrumą ir sąžiningumą bei skatinti geresnį žiniasklaidos institucijų bendradarbiavimą per naują Europos žiniasklaidos paslaugų valdybą.

Kalbant apie ekonomikos augimą, Europos šalys susiduria su iššūkiais. Pavyzdžiui, 2024 m. vasario mėn. Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) sumažino euro zonos augimo prognozę, tuo tarpu padidino JAV augimo prognozę.

Atsižvelgiant į šias aplinkybes, Europos lyderiams gali tekti peržiūrėti savo politiką, siekiant užtikrinti žodžio laisvę ir skatinti ekonomikos augimą, kad būtų išvengta didėjančio atotrūkio nuo Jungtinių Valstijų.

Europos lyderiai, tęsdami kairiosios politikos darbotvarkę, rizikuoja prarasti įtaką ir svertus tarptautinėje arenoje. Jei D. Trumpas nuspręstų, jis galėtų pasinaudoti tam tikrais Europos baudžiamosios mokesčių politikos aspektais. Pavyzdžiui, Jungtinė Karalystė neseniai sugriežtino užsienio investicijų taisykles, siekdama ginti nacionalinį saugumą.

Atsižvelgiant į tai, Jungtinės Valstijos galėtų pasiūlyti specialias vizas Jungtinės Karalystės mokesčių pabėgėliams, kurie nėra rezidentai, su sąlyga, kad jie investuos dalį savo lėšų į Amerikos darbo vietų kūrimą. Toks žingsnis ne tik padidintų JAV pajamas, bet ir atskleistų griežtos mokesčių politikos trūkumus, tuo pačiu pritraukiant talentus ir kapitalą į Amerikos ekonomiką.

D. Trumpas gali aktyviai išnaudoti energetikos resursus ir stiprinti Amerikos pozicijas pasaulio rinkoje, o Europa, nesuprasdama savo ribotumų santykiuose su dominuojančia pasauline supervalstybe, rizikuoja likti nuošalyje nuo naujo Amerikos politinio išsidėstymo.

Kai praėjusį pavasarį pradėjome ES ir JAV forumą, mūsų tikslas buvo atkreipti dėmesį į radikalias idėjas, kurios kyla iš Europą valdančių kairiųjų politinių srovių, ir užkirsti kelią joms plisti į Jungtines Valstijas. Siekėme tapti žodžio laisvės, energetinio dominavimo ir saugių sienų gynėjais, apsaugančiais nuo Briuselio biurokratų mėginimų nukreipti Europą klaidinga kryptimi.

Tokios pastangos pabrėžia būtinybę atsisakyti klaidinančios politikos, kuri stabdo ekonominį augimą, riboja žodžio laisvę ir neleidžia efektyviai spręsti migracijos bei energetinio saugumo problemų. Tvirtos Jungtinių Valstijų pozicijos, pagrįstos proaktyvia politika, gali tapti pavyzdžiu Europai, tačiau tik tuo atveju, jei Europa bus pasirengusi pripažinti savo klaidas ir bendradarbiauti efektyviau.

Donaldo Trumpo perrinkimas suteikia naują galimybę ne tik priešintis neigiamoms idėjoms, kylančioms iš Europos, bet ir skleisti istorinę darbotvarkę, kuri, vadovaujant naujajai administracijai, plėsis iš Vašingtono į mūsų sąjungininkų šalis.

Europiečiai trokšta pokyčių, kuriuos atneša D. Trumpas, o jų lyderiai per ilgai ignoravo šiuos poreikius. ES ir JAV forumas tikisi būti judėjimo, siekiančio perkelti D. Trumpo darbotvarkę į Europą, priešakyje ateinančiais metais.

Joe Groganas yra buvęs prezidento Donaldo Trumpo Vidaus politikos tarybos direktorius ir dabartinis ES ir JAV forumo valdybos narys.

europeconservative.com

1 KOMENTARAS

Parašykite komentarą :

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Reklama

Susiję straipsniai

Lietuviai nesidžiaugia migrantais, išimtis – ukrainiečiai

Pablogėjus lietuvių požiūriui į migrantus, palankiausiai vertinami ukrainiečiai, rodo Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuro (IOM Lietuva) užsakymu atlikta...

Kun. Algirdas Toliatas: kviečiu palaikyti maldoje gydytoją Aleksandrą Alekseičiką

Lietuvos krikščionių darbuotojų profesinė sąjungos dvasinis palydėtojas kun. Algirdas Toliatas paragino melstis už atleistą gydytoją Aleksandrą Alekseičiką. Skelbiame...

Dana Kurmilavičiūtė. Festivalis baigėsi, filmų rodymas – ne!

Šių metų „Scanorama“ ką tik įžengė į festivalio istorijos puslapius, ir dabar jau galime prabilti apie jame įsigytų...

Baltijos regiono represuotų asmenų bendradarbiavimo susitarimas

Jonas Jakaitis Lapkričio mėn. 21 d. Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos (Gvidas Rutkauskas), Lenkijos Sibiro tremtinių asociacijos (Kordian...