2025-02-04, Antradienis
Naujienlaiškis

Buvusi ministrė: Didžioji Britanija gali tapti „pirmąja islamistų šalimi, turinčia branduolinį ginklą“

Bild: Khamenei.ir / Suella Braverman / Rwendland / Kelly Michals

Iranas jau seniai minimas kaip didžiausia grėsmė, kai svarstoma, kad branduoliniai ginklai gali patekti į fundamentalistinių islamistų rankas. Dabar buvusi Didžiosios Britanijos vidaus reikalų ministrė Siuela Breivermen (Suella Braverman) įspėja, kad dėl didelės musulmonų imigracijos Didžioji Britanija gali tapti „pirmąja islamistine valstybe, turinčia branduolinį ginklą“.

Pasak S. Breivermen, Didžioji Britanija gali „patekti į musulmoniškojo fundamentalizmo rankas“ ir patirti režimą, panašų į Irano. Vienintelis skirtumas, kad šis režimas turės vieną didžiausių pasaulyje branduolinių arsenalų.

Susirūpinimą pirmoji išreiškė ne ji

S. Breivermen išreiškė tokį susirūpinimą sakydama kalbą Vašingtone įsikūrusiame konservatyvaus mąstymo centre „Heritage Foundation“. Ji taip pat paminėjo, kad nėra vienintelė ar pirmoji, išreiškusi tokį nerimą.

„Viceprezidentas Džeimsas Deividas Vensas (James David Vance) Nacionalinėje konservatorių konferencijoje, kurioje šią vasarą kalbėjau ir aš, sakė, kad Didžioji Britanija bus pirmoji islamiška valstybė, turinti branduolinį ginklą. Nemanau, kad jis juokavo.“

Pažvelgė į ateitį po 20 metų

Buvusi Didžiosios Britanijos vidaus reikalų ministrė iškėlė klausimą, ar po 20 metų didžiausią strateginę grėsmę JAV kels ne Kinija ar Rusija, o Jungtinė Karalystė.

„Taip nutiko dėl nutrūkusių santykių ir silpno vadovavimo. Kas bus, jei Didžioji Britanija pateks į musulmonų fundamentalizmo rankas, mūsų teisinę sistemą pakeis šariato teisė, o mūsų branduolinius pajėgumus kontroliuos režimas, ne per daug besiskiriantis nuo dabartinio Irano? Ar neturėtume turėti drąsos užduoti šiuos klausimus?“

„Subyrėjo į šipulius“

S. Breivermen apibūdino Didžiosios Britanijos ir JAV santykius valdant ministrui pirmininkui Keirui Starmeriui (Keir Starmer) ir leiboristams kaip „subyrėjusius į šipulius“. Jos teigimu, šis faktas didina islamistinių politinių pokyčių Didžiojoje Britanijoje riziką. Tačiau tai kontrastuoja su Donaldo Trampo (Donald Trump) pagyrimais, kuriuos po perrinkimo JAV prezidentu jis skyrė K. Starmeriui kaip žmogui, „atliekančiam labai puikų darbą“ vadovaujant Didžiajai Britanijai.

Perspėjimai dėl panašių politinių pokyčių buvo išsakyti keliose šalyse, įskaitant Švediją, kurioje musulmonų imigracija pasiekė tokį lygį, kurį daugelis vadina „gyventojų apkeitimu“. Net musulmonų sluoksniuose pripažįstama, kad islamistų perversmas yra galutinis tikslas, kuris gali įvykti be smurto, jei musulmonų dalis Vakaruose taps pakankamai didelė, kad būtų galima parlamentiniu keliu perimti valdžią.

samnytt.se

Parašykite komentarą :

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Captcha verification failed!
Captcha vartotojo balas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Kviečiame paremti

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Nepriklausomos žiniasklaidos iškilimas, kur dominuoja senosios žiniasklaidos priemonės, reiškia esminį pokytį

Pasaulio ekonomikos forumas 2025: Išmaniuosiuose miestuose skaitmeninius asmens tapatybės dokumentus pakeis dirbtinio intelekto vadovas Vienoje iš praėjusią savaitę vykusio...

JAV ir Rusijos kova. Valerijus Šerelis

https://www.youtube.com/watch?v=xFq_fsNTuH4

JK reformų lyderis Nigelas Farage’as: „Tokio sukilimo dar nėra buvę“

Pasaulyje vyksta dideli pokyčiai, o D. Trampas yra šių pokyčių požymis. Ir mes labai džiaugiamės. Pasakykite man apie...

Edvardas Čiuldė. Išsiblaivymas nuo smarvės

Kas atsitiko? Ogi mes pamatėme, kaip prasideda ir tęsiasi proto revoliucija, kai apnuodytas, pažemintas ir apsvaigintas protas ima...