laikmetis.lt
„Tėtis namuos“, – rašė su Didžiosios Britanijos valdančiosios Konservatorių partijos centru susiję įstatymų leidėjai liberaliajai žiniasklaidai, pirmadienį džiaugdamiesi Davido Camerono sugrįžimu į vieną svarbiausių Britanijos valstybės postų.
Buvęs ministras pirmininkas vėl išniro iš politinės dykumos ir priėmė Rishi Sunako kvietimą vadovauti užsienio reikalų ministerijai per vyriausybės pertvarką, kurios metu iš vidaus reikalų sekretorės pareigų buvo atleista Suella Braverman, kurią daugelis laikė viena iš nedaugelio tikrų konservatorių Sunako administracijoje.
Taip pamiršti istoriją, kad po septynerių metų sugrąžinti žmogų, kuris draskėsi marškinius dėl narystės ES išsaugojimo kaip pagrindinio užsienio politikos tikslo, į politiko, atsakingo už Didžiosios Britanijos užsienio politiką, postą, yra ne tik stulbinama, bet ir giliai įžeidžianti britų rinkėjus.
Kaip „Remix News“ sakė vienas buvęs „Brexit” rėmėjas, premjerui tereikia į „Brexit“ ministro postą sugrąžinti Johną Majorą, kad darbas būtų baigtas.
Panašu, kad šis pertvarkymas yra daugiau nei tik kėdžių perstatymas Titanike, tai yra akivaizdus rinkėjų nepritarimo partijos praeities establišmento figūroms ignoravimas.
Tai yra akivaizdus rinkėjų nepritarimo partijos praeities establišmento figūroms ignoravimas.
Nepaisant to, kad dabartinė „konservatorių“ administracija daro viską, kad partija ilgiems dešimtmečiams nugrimztų į užmarštį, po pirmadienio rytą įvykusių Sunako žingsnių tarp partijos užnugario narių pasigirdo vis garsesnis nepasitenkinimo šurmulys, ir jau kalbama apie labai mėgstamą partijos ištikimųjų, įsiutusių dėl Suelos Braverman atleidimo, maištą.
„Suellos Braverman atleidimas buvo klaida. Ji supranta, kad šalis susirūpinusi dėl migracijos ir kokius rūpesčius ji turi. Ji kalbėjo taip, kaip kiti gėdijasi… bet ji buvo pasiryžusi pasiekti rezultatų“, – sakė konservatorių grandas Jacobas Rees-Moggas, įtakinga dešiniojo sparno konservatorių figūra.
Braverman buvo atleista už tai, kad apkaltino Metropoliteno policiją dvilype jos veikla, nes ji malšina dešiniojo sparno protestuotojus, o Londone ir daugelyje Anglijos miestų leidžia siautėti „propalestiniečių miniai“.
Ilgametis konservatyviųjų pažiūrų analitinis centras „The Bruges Group“, gerai išmanantis konservatorių partijos narių pulsą, pavadino ministrą pirmininką „beširdžiu“, nes jis atleido „vienintelį savo kabineto narį, norėjusį kalbėti tiesą apie tai, kas vyksta Didžiosios Britanijos gatvėse“.
„Tai aiškus signalas, kad ši vyriausybė pasidavė spaudimui. Rinkėjai tai prisimins prie balsadėžių“, – pridūrė jis.
Šaltinis REMIX NEWS