Savaitgalį vykę prezidento rinkimai Moldovoje ir Bulgarijoje pasibaigė priešingai, nei vylėsi proeuropietiškas šių šalių „elitas“, – naujieji šių šalių lyderiai jau kaltinami prorusiškumu.
Igoris Dodonas Moldovoje susirinko protesto balsus. EPA-Eltos nuotr.
Daugelyje Europos šalių vyrauja nusivylimo savo lyderiais tendencijos. Kalbant apie Rytų Europos šalis, tai tie lyderiai tarsi skelbiasi vedantys savo tautas į jų įsivaizduojamą europietišką gerovę, bet, rinkėjų nuomone, daro tai prastai. Visa tai labai panašu į rinkėjų nuotaikas Jungtinėse Valstijose. Teko daug bendrauti su įvairiais žmonėmis šiuo klausimu, todėl galiu patikinti, kad dauguma buvo ne tiek už Donaldą Trampą (Donald Trump) ar už Hilari Klinton (Hillary Clinton), kiek prieš valdžios sistemą.
Ignas Stankovičius, Saugumo politikos ekspertas:
Manau, kad ir šiuo atveju pasireiškia šis visuotinio nepasitenkinimo fenomenas. Žmonės tiesiog nėra patenkinti tų politikų veikla, kurie save laiko juos vedantys į Vakarus. Kitaip sakant, rinkėjai ten nepatenkinti esamais politiniais lyderiais, bet tai visiškai nereiškia, kad jie patenkinti tais, kuriuos ką tik išsirinko. Jie tiesiog išrinko kitokius.
Todėl daugelis jau šneka apie demokratijos krizę ta prasme, kad rinkimų mechanizmas yra pernelyg manipuliatyvinis. Iškart prisimenu prezidentą Algirdą Mykolą Brazauską, kuris kitados pasakė: „Rinkimai baigėsi, reikia pradėti dirbti.“ Todėl ir mūsų aptariamais atvejais rinkimų retorika buvo viena, o tikrieji darbai ir nugalėjusiųjų elgesys bei veiksmai paaiškės netrukus. O prieš rinkimus daugelis kandidatų visada žaidžia žmonių nepasitenkinimu, o nepatenkintieji renkasi ne pagal tą logiką, kuris iš kandidatų yra geresnis, o pagal logiką, kad reikia balsuoti už kitokius, ypač jeigu jie gražiai čiulba…
Ričardas Čekutis
Kvietimas diskusijai ? Manyčiau,kad reikia KONSTATUOTI, diskutuoti vėlu.
Teisus Seneka,pasakęs,kad „kas buvo šiandien ryte – istorija …”
Prašvitus rytui,diskutuoti nereikia,reikia keltis …