Tomas Janonis
Strategiškai patrauklioje Vilniaus vietoje, adresu Laisvės prospektas 60, yra didžiulis valstybinės žemės sklypas, kurio dalybos kelia aistras. Delfi surinkti duomenys atskleidžia keistus Nacionalinės žemės tarnybos viražus. Išskirtinis jos tūpsnis vienai įmonei jau sulaukė ir teismų verdikto. Tačiau panašu, kad valdininkai į teismo sprendimą numojo ranka.
Vilniaus apygardos teismo nutartis paskelbta 2019 metų sausio 25 d. ir beveik po metų – 2020 metų sausio 7 d. Nacionalinės žemės tarnybos Vilniaus miesto skyriaus vedėjas Mindaugas Joteika pasirašo naują įsakymą, kuriuo padalija pastatų savininkams valstybinę žemę Laisvės pr. 60.
Su įsakymu susipažinę dviejų palankių teismo nutarčių sulaukę turto savininkai neslėpė pasipiktinimo. Jie sako, kad naujasis įsakymas beveik niekuo nesiskiria nuo ankstesnio, kurį teismas buvo panaikinęs. Delfi jie teigė, kad NŽT nesivadovavo teismų sprendimais, todėl esą jei NŽT vadovybė nepanaikins vedėjo įsakymo, jis ir vėl bus skundžiamas teismui. Todėl jie parašė skundą Nacionalinės žemės tarnybos direktoriui Laimonui Čiakui, prašydami naująjį įsakymą panaikinti.
Su Delfi kalbėję pastatų savininkai laikėsi pozicijos, kad toks NŽT darbuotojo sprendimas gali būti korupcinio pobūdžio. Dėl to šį skundą persiuntė ir Specialiųjų tyrimų tarnybai. „Kiek mes teismų belaimėtume, NŽT ir vėl priima „Spaudai” palankų sprendimą. Ar tai ne korupcija?” – klausė su Delfi bendravęs turto savininkas,
STT Komunikacijos skyriaus viršininkė Renata Keblienė teigė, kad STT ši situacija yra žinoma. Tačiau ji pridėjo, kad „šiai dienai STT neturi pagrindo priimti sprendimo dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso nustatyta tvarka”.
Vis dėlto R. Keblienė su Delfi pasidalino sociologinio tyrimo „Lietuvos korupcijos žemėlapis 2019“ duomenis. Kaip rodo tyrimas, gyventojų, valstybės tarnautojų ir įmonių vadovų nuomone, tarp Žemės ūkio ministerijos pavaldžių institucijų korupcijos paplitimas Nacionalinėje žemės tarnyboje yra didžiausias. „Taip pat Specialiųjų tyrimų tarnyba yra atlikusi kelias korupcijos rizikos analizes Nacionalinės žemės tarnybos veiklos srityse ir pateikusi pasiūlymus, kaip mažinti korupcijos rizikas”, – teigė R. Keblienė.
Daugiau skaitykite ČIA
parkuosim masinas ant stogų o žemes parduos tie kas daugiausiai į tai investuos.kiek jie gali peštis dėl tos žemės!
„Lietuvoje teisingumą vykdo teismai” Bet panašu valdžios atstovai turi kitą nuomonę..
Ar pats „Jurij” yra susireikšminęs teisėjukštis, arba neturėjo reikalų su Lietuvos, tsiprašant, teismais. Lietuvoje Teismai joki teisingumo nevykdo – jie vykdo teisminį procesą, iš kurio maitinasi visą dykaduonių advokiančių armija! Kaip yra pasakęs vienas protingas žmogus, į Lietuvos teismus einama ne teisybės ieškoti, o šiaip pasiteisti. Kas turi krūvas pinigų, ypač nešvariai gautų, gali sau leisti tokią prabangą tais pinigais pasišvaistyti dėl sportinio įdomumo!