Didžiausias JAV demokratijos išbandymas vyksta dabar: po rinkimų ir Kapitolijaus užėmimo.
Žodžio laisvė užgniaužiama dabar. Viešoji cenzūra (Twiteris, Facebookas, Apple, Google) įvedama dabar. Senato nariai už savo senotariaus teises ir funkcijas persekiojami dabar. Konservatyvių pažiūrų nuomonės formuotojai persekiojami dabar. Pats Prezidentas (impeachmentas) dėl fiktyvaus kaltinimo persekiojamas dabar. Nieko panašaus prie prezidento Trumpo 2016-2020m. nebuvo.
Priešingai negu dažnai teigiama, tikrasis demokratijos užpuolimas kaip matome vyksta dabar Demokratų partijos ir didžiųjų technologijų korporacijų (BigTech) pastangomis.
Cenzūra ir politinis susidorojimas buvo fašizmo, nacizmo ir komunizmo diktatūrų požymiai. Po to sekė fizinis susidorojimas.
—————————————-
Tuo tarpu žmonių įsiveržimą į Kapitolijų, kuriuo prisidengiant dabar vykdomas susidorojimas, galime pavadinti „turistiniu”. Ir tą liudija tokios aplinkybės:
- dėl minios veiksmų niekas fiziškai nenukentėjo, kaip būdinga riaušėms. Trys žmonės mirė dėl medicininių priežasčių, reik suprast, savo ligų. Viena moteris, karo veteranė, vadinasi, patriotė, žuvo dėl visiškai nereikalingo Kapitolijaus apsaugos šūvio;
- Nežuvo ir nebuvo sužalotas nei vienas policininkas ar rūmų apsaugos darbuotojas; Nei vienam asmeniui nebuvo specialiai grasinta susidoroti.
- įsiveržusi minia nebuvo didelė, neturėjo ginklų, nepadarė didelės žalos Kongreso turtui, interjerui, badams ir pan.;
- dalis žmonių elgėsi kaip turistai – fotografavo, žvalgėsi, ėjo sužymėtais takais;
- įsiveržę į Kapitolijų žmonės, kaip rodo vaizdo medžiaga, bendradarbiauja su apsaugos pareigūnais; kalbasi su jais draugiškai, pravalo taką išnešti minėtą pašautą moterį; taip riaušininkai nesielgia.
- greitai viskas nurimo, žmonės paliko Kapitolijų, Kongresas tęsė savo darbą;
- užėmę Kapitolijų žmonės nesislapstė, nedangstė savo veidų, jie dabar lengvai susekami ir jiems keliamos bylos; Toks elgesys nebūdingas riaušininkams, smurtininkams, perversmininkams ir gerai koordinuotoms šturmo grupėms.
Išvada: tai buvo neabejotinai neteisėtas žingsnis, bet visi požymiai rodo, kad tai buvo nusivylusios minios spontaniški veiksmai, o ne šturmas, sąmokslas, sukilimas, valdžios nuvertimas ir pan. Mano nuomone, jeigu ne pastato ypatinga politinė ir simbolinė reikšmė, tokie veiksmai prilygtų administracinio pobūdžio nusižengimams.
——————————
Pasitaisau. Mirė vienas Rūmus gynęs policininkas Brian Sicknick – dėl sužalojimų per minios įsiveržimą.
Twiter, Facebook, Google, Apple, Amazon yra pasidarę monopoliais. Būtina, kad jie būtų išskladyti. Taip anksčiau įvyko su traukinių bendrovėmis ir su „Standard Oil” benzino gamintoja.
Šitaip cenzuruoti ir akyplėšiškai pulti negalima. Mums primena rusų laikus.
Tą, ką perskaičiau, tiesiog parodo labai paprastą dalyką – suvokimo lygmenį. Vieni, stebėdami Kongreso rūmų šturmą naktį, pamatė piktybiškus veiksmus (daužomus langus, baldus, apšnerkštą Pelosi kabinetą); kiti – turistinę ekskursiją. Beje, priminsiu, kad nedraudžiama į tuos rūmus įeiti dienos metu, apžiūrėti juos. Ten pirmame aukšte yra kavinė, kurioje galima netgi papietauti (tiesa, patiekalai vegetariški).
Jūs geriau pergyvenkit dėl ,,demokratijos” ir cenzūros Rusijoje, Baltarusijoje,…. JAV su 200 metų demokratijos tradicijomis susitvarkys pati. Demokratija, taip pat turi gintis nuo melo ir šmeižto. Privačios struktūros JAV turi moralinę ir juridinė teisę pačios cenzūruoti savo tinklų turinį, kaip ir kiekvienas laikraštis ir neplatinti ne Putino šuns melą ir demagogiją. O čia jums Putino pėdsakas, kaifuokit demokratijos ,,sarge”:
Labiau pergyvenu, kad mūsų politika ir žmonių elgesys vis labiau primena minėtą Rusiją.