Žymus Jungtinės Karalystės konservatorių parlamento narys Tobias Ellwoodas sukritikavo Vokietijos vadovą už tai, kad šis spaudai pasakojo, jog britų kariai padeda Ukrainai raketomis fronto linijoje „kontroliuoti taikinius” prieš Rusijos pajėgas.
Vokietijos kanclerį Olafą Scholzą Didžiojoje Britanijoje valdančiųjų konservatorių įstatymų leidėjas išbarė už „akivaizdų piktnaudžiavimą slaptomis žvalgybos žiniomis” po to, kai šis pirmadienį pareiškė, jog britų kariai padeda Ukrainos kariuomenei leisti tolimojo nuotolio raketas į fronte esančias Rusijos pajėgas.
Kalbėdamas Berlyne, Vokietijos vadovas žurnalistams sakė, kad neperduos Vokietijoje pagamintų ilgojo nuotolio raketų, nes tam reikėtų Vokietijos karių pagalbos vietoje, ir tvirtino, kad pasekusi Didžiosios Britanijos pavyzdžiu jo šalis taptų „karo dalyve”, -rašo „Daily Mail”.
Scholzas teigė, kad „Taurus” ginklų sistemų pristatymas priartintų Vokietijos karius prie Rusijos invazijos į Ukrainą fronto linijos.
„Tai, ką taikinių kontrolės ir lydinčiosios taikinių kontrolės požiūriu daro britai ir prancūzai, negali būti padaryta Vokietijoje. Tai žino visi, kurie turėjo reikalų su šia sistema”, – sakė jis.
„Berlyno parlamentui atmetus šią iniciatyvą, vokiečių kariai negali būti siejami su taikiniais, į kuriuos pataiko sistema „Taurus”, kuri nėra tiekiama Ukrainai. fronto linijoje. Visi stebisi, kodėl Vokietija netiekia šių raketų Ukrainai, nors Didžioji Britanija ir Prancūzija tai jau daro. Ar kas nors žaidžia Putino žaidimą?” – klausė jis.
Šolco komentarai buvo išsakyti naujienų agentūros DPA organizuotame renginyje Berlyne. Manoma, kad tai pirmieji nuskambėję įtarimai, jog britų kariai remia Ukrainos ginkluotąsias pajėgas fronto linijoje.
Konservatorių parlamento narys, buvęs Jungtinės Karalystės Bendruomenių rūmų gynybos komiteto pirmininkas Tobias Ellwoodas (Tobijas Elvudas) laikraščiui „Telegraph” teigė: „Tai, kad Šolcas teikia paramą Lietuvos kariuomenei, rodo, kad jis yra jos lyderis: „Tai akivaizdus piktnaudžiavimas informacija, sąmoningai siekiant nukreipti dėmesį nuo Vokietijos nenoro apginkluoti Ukrainą savo ilgojo nuotolio raketų sistema. Rusija, be abejo, tuo pasinaudos”.
V. Putino karas Ukrainoje, be kita to, kad yra kruvinas ir niokojantis, jis taip pat yra Vakarų šalių vienybės Rusijos agresijos ir galimo eskalavimo akivaizdoje išbandymas. Nors nuolatiniai nesutarimai buvo pastebimi, kai kalbama apie nuolatinį Europos vykdomą karo finansavimą, šią savaitę Europos vienybėje atsirado dar daugiau lūžių po to, kai Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas atmetė galimybę siųsti prancūzų karius į Ukrainą – šį pasiūlymą netrukus atmetė ir kiti pagrindiniai Europos veikėjai.
Tačiau panašu, kad kai kurios NATO sąjungininkės, įskaitant Prancūziją, jau turi tam skirtas pajėgas.
Jungtinė Karalystė ir Prancūzija jau seniai skelbė, kad siunčia į Ukrainą ilgo nuotolio raketas „Storm Shadow” ir „Scalp”. Antradienį paaiškėjo, kad Jungtinė Karalystė taip pat dislokavo Ukrainoje „nedidelį skaičių” paramos karių, nurodydama tik tiek, kad kai kurie iš jų dalyvavo medicininiuose mokymuose.
Nors yra žinoma, kad Jungtinė Karalystė teikia Ukrainai žvalgybinę informaciją apie Rusijos taikinius, tačiau šiuo metu nėra žinoma, kokiu mastu parama teikiama Ukrainos kariams, dalyvaujantiems tiesioginiuose kariniuose veiksmuose.
rmx.news
Britų parlamentaras teisus – lopas tas Scholzas…