Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Rišis Sunakas
tiesos.lt
Pagal partnerystės su Ruanda susitarimą Didžiosios Britanijos mokesčių mokėtojai gali sumokėti tiek daug už kiekvieną migrantą, kad būtų išsiųsti vos keli šimtai atvykėlių.
Naujoje vyriausybės išlaidų priežiūros tarnybos ataskaitoje atskleidžiamos astronominės išlaidos, susijusios su Jungtinės Karalystės deportacijos į Ruandą schema, ir teigiama, kad kiekvienas į Vakarų Afrikos valstybę išsiųstas migrantas Didžiosios Britanijos mokesčių mokėtojams atsieis mažiausiai 171 000 svarų sterlingų (200 000 eurų).
Kaip teigiama penktadienį paskelbtoje Nacionalinės audito tarnybos (NAO) ataskaitoje, Didžiosios Britanijos vyriausybė per Ekonomikos transformacijos ir integracijos fondą (ETIF), skirtą šalies ekonomikos augimui remti, Ruandai jau išmokėjo 220 mln. svarų sterlingų, nors į Kigalį dar neišsiuntė nė vieno migranto.
Dar trys mokėjimai po 50 mln. svarų sterlingų bus mokami kasmet iki 2027 m., o papildomi 120 mln. svarų sterlingų dar bus išsiųsti pagal Migracijos ir ekonominės plėtros partnerystės susitarimą, kai į Ruandą iš Didžiosios Britanijos bus perkelti 300 migrantų.
Už kiekvieną į šalį atvykusį migrantą bus išmokėta 20 000 svarų sterlingų vienkartinė išmoka, o per penkerius metus už kiekvieną asmenį bus išmokėta dar 150 874 svarai sterlingų, skirtų apiforminimo ir veiklos išlaidoms padengti.
Pagal finansinį susitarimą Didžiosios Britanijos vyriausybė galėtų sumokėti 541 mln. svarų sterlingų (632 mln. eurų) už vos 300 migrantų perkėlimą, o tai Didžiosios Britanijos mokesčių mokėtojams kainuotų 1,8 mln. svarų sterlingų (2,1 mln. eurų).
Tai yra tik išlaidos, skirtos Ruandos vyriausybei, jos neapima apgyvendinimo išlaidų iki į Didžiąją Britaniją atvykstančių migrantų deportavimo, juridinių mokesčių ir skrydžių kainos, kas, Vidaus reikalų ministerijos skaičiavimais, sudaro apie 11 000 svarų sterlingų vienam migrantui, įskaitant degalus ir užsakomuosius lėktuvus.
Vidaus reikalų ministerija taip pat apskaičiavo būsimas išlaidas, skirtas darbuotojų, lydinčių migrantus į Afrikos valstybę, mokymui, šiemet sieksiančias 12,6 mln. svarų sterlingų, o vėliau dar sudarysiančias po 1 mln. svarų sterlingų per metus personalo išlaidas, bei atskleidė, kad jau išleido 15,3 mln. svarų sterlingų įsikūrimo išlaidoms, o iki metų pabaigos ši suma padidės iki 23,5 mln. svarų sterlingų.
Vidaus reikalų ministerijos atstovas spaudai, gindamas programą, sakė, kad nelegalių migrantų deportavimo veiksmai niekada nevyks „be reikšmingų išlaidų“.
„Jei nesiimsime veiksmų, iki 2026 m. prieglobsčio prašytojų apgyvendinimo išlaidos pasieks 11 mlrd. svarų sterlingų per metus. Nelegali migracija kainuoja gyvybes ir įtvirtina prekybą žmonėmis, todėl teisinga, kad finansuotume sprendimus, kurie padėtų nutraukti šį netvarų ratą.“
„Mes palaikome tvirtus santykius su Ruanda ir abi šalys yra tvirtai pasiryžusios įgyvendinti šią partnerystę“, – pridūrė jis.
Ministras Pirmininkas Rišis Sunakas (Rishi Sunak) kovoja, kad būtų priimti svarbiausi teisės aktai, leidžiantys deportacijos skrydžiams tapti realybe iki kitų visuotinių rinkimų, kurie turės įvykti per ateinančius dešimt mėnesių. Jo vyriausybės parengtas Ruandos saugumo įstatymo projektas šiuo metu yra Lordų rūmuose – aukštesniuosiuose Didžiosios Britanijos dviejų rūmų parlamento rūmuose.
Pastaraisiais metais prie pietinių Anglijos krantų padaugėjus nelegalių migrantų, dabar Jungtinės Karalystės vyriausybė išleidžia beveik 7 mln. svarų sterlingų per dieną migrantų, nelegaliai atvykusių į šalį prieš prieglobsčio prašymą, apgyvendinimui.
Sunakas „valčių sustabdymą“ įvardino vienu iš pagrindinių savo vyriausybės pažadų.
Šaltinis: Remix News