2025-01-08, Trečiadienis
Naujienlaiškis

Didžiosios Britanijos parlamentas balsavo už pagalbinės savižudybės įteisinimą

Michaelas Curzonas

Sveikatos apsaugos ministras įspėjo, kad šis įstatymo projektas gali lemti spaudimą pažeidžiamiems žmonėms nutraukti savo gyvenimą.

Labiausiai patyrę parlamento nariai kritikavo tiek teisės akto rengimo procesą, tiek galimą jo taikymo praktiką. Buvęs generalinis prokuroras pareiškė, kad šis įstatymas pažeis Didžiosios Britanijos žmogaus teisių įstatymus.

Net dalis premjero Keiro Starmerio komandos narių pripažino, kad buvo paskubėta, ir apgailestavo, jog įstatymas apskritai buvo pateiktas svarstyti.

Nepaisant to, parlamentas balsavo už pagalbinės savižudybės įteisinimą – 330 balsų prieš – 275.

Gyvenimo pabaigos įstatymo projektą, skirtą neišgydomai sergantiems suaugusiesiems, palaikė 234 leiboristai (58 % partijos parlamento narių), 23 konservatoriai (19 %) ir didžioji dalis Jungtinės Karalystės reformų partijos atstovų (60 %). Reformų frakcijos atstovas Rupertas Lowe’as teigė, kad balsavo už įstatymo pakeitimą, nes to reikalavo kiek daugiau nei 1 % jo rinkėjų.

Balsavimas įvyko po penkias valandas trukusių diskusijų, per kurias daugelis norinčiųjų pasisakyti neturėjo galimybės kalbėti. Starmeris galėjo pratęsti diskusijas, tačiau nusprendė to nedaryti.

Premjeras, nedalyvavęs diskusijoje, kaip ir anksčiau, balsavo už legalizavimą. Reikėtų prisiminti, kad šis įstatymo projektas pirmą kartą buvo pateiktas po to, kai premjeras „paragino“ vieną eilinį deputatą jį atidėti, taip sudarant sąlygas mažesnei parlamentinei priežiūrai.

Oficialiai parlamentarai turėjo teisę balsuoti laisvai, tačiau, kaip pranešama, leiboristų partijos nariams buvo subtiliai užsiminta, kad balsavimas „prieš“ gali pakenkti jų politinei karjerai. Toks spaudimas buvo daromas nepaisant rimtų įspėjimų, kad legalizavimas gali turėti daug didesnį neigiamą poveikį, nei teigia jo šalininkai.

Bendruomenių Rūmai dar kartą balsuos dėl įstatymo projekto pavasarį, kai jis pereis komitetų svarstymo etapą. Jei, kaip prognozuojama, projektas bus priimtas ir šį kartą, jis bus perduotas Lordų Rūmams ir galimai taps įstatymu jau kitų metų pabaigoje.

Michaelas Curzonas – „The European Conservative“ naujienų rašytojas, dirbantis Anglijos Midlandse. Jis taip pat yra 2019 m. įkurto žurnalo „Bournbrook Magazine“ redaktorius, anksčiau rašęs Londono „Express Online“. 

europeanconservative.com

4 KOMENTARAI

  1. „Didžiosios Britanijos parlamentas balsavo“

    Tas parlamentas vadinasi Jungtinės Karalystės parlamentas, nes ta valstybė vadinasi Jungtinė Karalystė, o Didžioji Britanija yra sala, kurioje yra dalis tos valstybės.

    Sakyti „Didžioji Britanija“ vietoje „Jungtinė Karalystė“ iš esmės yra rusicizmas.

    • ne joks rusicizmas nes GB ir JK yra skirtingi dalykai. is emes tai yra esme ir iš tos esmes kazkas ištraukta -kur logika? Mokykis!

  2. ….ai,mes,pilenai,prie tokiu sposu priprate.Net kupriukas i mus is balkono kreipiasi….sveiki,pilenai…..

Komentarai nepriimami.

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Karas Ukrainoje. Tūkstantis keturiasdešimt devintoji (sausio 7) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Agresorius naktį Ukrainos teritoriją atakavo 38-iais Shahed dronais. Ukrainiečiai 28 numušė, o 10 dėl EW...

Edvardas Čiuldė. Ar praregėjimas nėra pavėluotas?

Šio pirmadienio TV diskusijų laida „LRT forumas“ buvo orientuota atsakyti į klausimą – kokia yra Rusija po 25...

Kataliko inteligento misija šiandien

Šis tekstas yra VU TSPMI prof. A. Jokubaičio paskaita skaityta Ateitininkų federacijos, Laisvos visuomenės instituto ir Krikščionių profsąjungos...

Rasa Karmazaitė. Karališkas lobis: Kaip tikrasis atradėjas buvo paliktas už borto

Po mano žurnalistinio tyrimo ir atkaklių paklausimų Vilniaus arkivyskupijai įvyko stebuklas – Bažnyčios tarnai nebegalėjo ilgiau slėpti, kad...