2025-01-07, Antradienis
Naujienlaiškis

Diskriminacijos ombudsmenas: mizoginija darbe leistina, jei vyras – musulmonas

Bild: Facebook

Musulmonui buvo atsisakyta suteikti darbą Stokholmo viešojo transporto įmonėje (Stockholms Lokaltrafik, SL). Priežastis buvo ta, kad šis vyras aiškiai parodė, jog savo musulmonišką tikėjimą, pagal kurį moterys yra žemesnės už vyrus, jis iškelia aukščiau už Švedijos lyčių lygybės vertybes. Pavyzdžiui, jis atsisakė paspausti moterims ranką. Tačiau dabar šį vyrą parėmė Diskriminacijos ombudsmenas (DO), kuris tvirtina, kad mizoginija darbo vietoje yra leistina, jei remiamasi religinėmis priežastimis.

Musulmonų fundamentalistas kreipėsi dėl apsaugos darbuotojo darbo į SL ir buvo užregistruotas pokalbiui. Tačiau, kai vyras prieš pokalbį informavo darbdavį, kad dėl savo tikėjimo negali svarstyti galimybės elgtis su moterimis kaip su sau lygiomis, pokalbis buvo atšauktas.

Ginama mizoginija

Šis vyriškis jautėsi diskriminuojamas ir pateikė skundą Diskriminacijos ombudsmenui. Ši institucija stojo į vyro pusę.

DO išvadoje bendrovė kritikuojama ir teigiama, kad buvo neteisinga neleisti vyrui dalyvauti pokalbyje. Pasak DO, musulmonų mizoginija turi prioritetą prieš pagarbą švedų lyčių lygybės vertybėms.

Vyras savo skunde įrodinėjo, jog nereikėtų vertinti kaip problemos to, kad dėl religinių priežasčių jis į moteris žiūri iš aukšto. Taip yra todėl, kad jis nemanė, jog savo darbe jam reikės imti kokią nors moterį už rankos.

Stokholmo viešojo transporto įmonėje į šį reikalą buvo žiūrima kitaip ir teigiama, kad tokių situacijų apsaugos darbuotojui tikrai gali pasitaikyti, ir apskritai moteris laikyti žemesnio rango būtybėmis yra problema ir bendrovės neutralumo politikos pažeidimas. Po #MeToo manyta, kad įstatymai yra įmonės pusėje.

Islamas triumfuoja prieš lyčių lygybę

Tačiau atsisakymas pasisveikinti su moterimis kaip mizoginijos apraiška nėra pakankama priežastis neleisti žmogui dirbti. Jei mizoginiją galima paaiškinti musulmonų religiniais įsitikinimais, ji turi būti leidžiama, mano DO ir savo sprendimą specialiąją teisę pagrindžia taip:

„Prisilietimas ne visiems žmonėms yra patogus, todėl nebūtina reikalauti rankos paspaudimo, nes yra kitų pagarbių pasisveikinimo būdų, nereikalaujančių fizinio kontakto.“

Iš prieinamos informacijos DO tinklalapyje neaišku, ar iš įmonės reikalaujama sumokėti šiam vyrui musulmonui kokią nors kompensaciją.

Priešinga išvada ankstesniame svarstyme

Šis sprendimas reiškia, kad institucija keičia savo kryptį. Ankstesniuose panašaus pobūdžio ginčuose ji buvo darbdavio pusėje.

2016 m. DO gavo skundą, nes vyras jautėsi diskriminuojamas, kai kreipėsi dėl integracijos vadovo darbo jaunų migrantų integracijos centre, ir buvo atsisakyta jį priimti, nes jis teigė, kad dėl savo musulmoniško požiūrio į moteris nesisveikina su moterimis paspausdamas joms ranką, nors su vyrais tai daryti jam nebuvo problema.

Tada DO nusprendė, kad nebuvo klaida nepriimti vyro į darbą. Tuomet buvo sakoma, jog darbdavio reikalavimas, kad darbuotojai galėtų prisiliesti prie abiejų lyčių žmonių, „nėra nepagrįstas“. Priimdama dabartinį sprendimą institucija laikosi priešingos pozicijos.

Samnytt.se

2 KOMENTARAI

Parašykite komentarą :

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Captcha verification failed!
Captcha vartotojo balas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Edvardas Čiuldė. Ar praregėjimas nėra pavėluotas?

  Šio pirmadienio TV diskusijų laida „LRT forumas“ buvo orientuota atsakyti į klausimą – kokia yra Rusija po 25...

Kataliko inteligento misija šiandien

Šis tekstas yra VU TSPMI prof. A. Jokubaičio paskaita skaityta Ateitininkų federacijos, Laisvos visuomenės instituto ir Krikščionių profsąjungos...

Rasa Karmazaitė. Karališkas lobis: Kaip tikrasis atradėjas buvo paliktas už borto

Po mano žurnalistinio tyrimo ir atkaklių paklausimų Vilniaus arkivyskupijai įvyko stebuklas – Bažnyčios tarnai nebegalėjo ilgiau slėpti, kad...

Pirmiausiai esame mes ir D. Trampas – V. Zelenskis

Ukrainos vadovas Volodymyras Zelenskis sekmadienį pasirodžiusiame interviu išreiškė viltį, kad stipriu jo pavadintas išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas...