2025-02-19, Trečiadienis
Naujienlaiškis

Dominykas Vanhara. Ką bendro su elektra turi loterijos bilietų pardavėjai? Nepatinka – kreipkis į teismą, pasibylinėsim

Žiūriu, „Perlas“ sudirbo pagal viešųjų ryšių vadovėlio ABC: su pranešimu išstojo penktadienio pavakarę, kai visi jau pakuojasi daiktus į sodybėles ar palangėles (tiek žiniasklaidos redakcijose, tiek ir visuomenėje). O per savaitgalį viskas iki pirmadienio pasimirš ir aprims.

O kas nutiko? O nutiko paprastas dalykas – kai dėl elektros rinkos „liberalizavimo“ buvo sudarytos sąlygos ateiti į šią rinką, iš esmės, bet kam. Sakote, ne bet kam?

O tai ką bendro su elektra turi loterijos bilietų pardavėjai?

Pavyzdžiui, jei nori ateiti į tradicinės bankininkystės rinką (nemaišyti su specializuotais bankais), į tokią rinką gali ateiti tik turėdamas bent keliasdešimt milijonų eurų (vien kapitalo pakankamumas yra min. 5 mln. eurų), turėdamas kietą bankininkystėje vadovą (kitokio priežiūra netvirtins), kietą valdybą, kt. Ir jei toks bankas nuspręstų pramesti savo klientus, kad arba vienašališkai pakeičiam sąlygas, o jei ką – bankrutuojam, tai banko akcininkams nuneštų keliasdešimt milijonų eurų, o banko vadovybei – reputaciją ir galimybę dar kada nors tapti banko valdymo organais šiame gyvenime.

O čia – prašom, įsteigiamas naujas uabas su 100 000 EUR įstatiniu kapitalu, pasamdyti 6 darbuotojai, kai akcininkai anksčiau arčiausiai elektros rinkos buvo nebent tuomet, kai patys įjungdavo elektros kištuką į rozetę.

Verslo planas labai paprastas – kadangi elektros kaina rinkoje buvo ir taip labai aukšta, todėl nemažai kas prognozavo, kad kainos turėtų kristi, pradedi siūlyti planus vartotojams su fiksuota kaina, pritraukti daug vartotojų ir lauki: kainos rinkoje kris – pas tave vartotojai visi su fiksuotomis kainomis, vadinasi, pardavinėsi jiems su dideliu antkainiu, iš to daug uždirbsi.

Kainos kils (kaip ir nutiko) – vuolia, skelbi, kad nutrauki visus planus ir pardavinėji pagal biržos kainas. Nepatinka – kreipkis į teismą, pasibylinėsim, blogiausiu atveju išsikelsim bankroto bylą ir, ką prarasim – tai 100 000 EUR (jei ir tų pačių iki bankroto nespėsim kaip nors perkelti į kokį feniksą).

Much rinka, very liberalizacija.

O ką reikėjo padaryti – tai bent jau į elektros tarpininkavimo rinką neprileisti vienadienių uab‘ų.

Kviečiame paremti

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Karas Ukrainoje. Tūkstantis devyniasdešimt pirmoji (vasario 18) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Viešoji erdvė ūžia dėl galimų taikos sąlygų (norisi šį žodį rašyti kabutėse), kurias suderėjo rusijos...

Vidmantas Valiušaitis. Apie Tėvynės meilę

Justinas Lelešius-Grafas (1917–1947), partizanų kapelionas, savo dienoraštyje rašo: „Guliu šiauduose ir galvoju: dėl ko mes turime vargti, dėl ko...

Marius Kundrotas. Švietimo sistema ruošia rinkėjus atskiroms partijoms?

Nors Konstitucija skelbia, jog vaikus vertybiškai orientuoja tėvai, didelę reikšmę vaikų pasaulėžiūrai turi kiti veiksniai: mokykla, viešoji kultūra,...

LNOBT generalinė direktorė Laima Vilimienė: „Veikti reikia dabar“

Laisvė Radzevičienė „Rodos, galėtume sustoti, salė juk pilna, bet žinau, kad reikia veikti dabar, jei nori turėti auditoriją ir...