Dėl šiandien paviešintų mokesčių reformos siūlymų.
Kadangi šiandien turiu žiauriai daug darbo, tai tiesiog trumpai: vienos šalys gali siūlyti mažus ar jokių mokesčių. Dubajus, įvairios tikslinės teritorijos (dar vadinami ofšorais), kt. Jos verslą ir investuotojus pritraukinėja būtent mažais mokesčiais ar jokių mokesčių netaikymu.
Kitos gi šalys gali investuotojams ar verslui siūlyti didelius mokesčius, tačiau kartu garantuodami jų stabilumą. Kas reiškia, kad mokesčiai yra dideli, bet kartu yra užtikrinama, jog šie mokesčiai nesikeis. Pvz., Nyderlandai. Ir taip, verslui ar investuotojams gali būti priimtini ir dideli mokesčiai, jei yra žinoma, kad jie bus stabilūs ir nesikeis. Tokiu atveju galima lengvai prognozuoti finansinius srautus, dėliotis verslo planus ir t. t. Todėl mokestinės sistemos stabilumas, net ir esant dideliems mokesčiams, yra taip pat didelė vertybė, galinti padėti pritraukti užsienio investuotojus ar verslą.

O ką gi siūlo Lietuva? O Lietuva siūlo ir labai didelius mokesčius, ir maksimalų mokestinės sistemos nestabilumą. Aš jau, ko gero, neatsimenu nei vienerių metų, kuomet kas nors Lietuvos mokestinėje sistemoje būtų nekaitaliojama. Dažniausiai – tikrai ne mažinimo būdu. Įskaitant, kad akcizai yra didinami absoliučiai kiekvienais metais, tai aš gal dar į mokyklą ėjau, kai paskutinį kartą buvo tokie metai, kai bent kas nors su mokesčiais nebuvo keičiama.
Nežinau, ką ketinama pasiekti su tokia mokestine valdžios politika.
Ai, ir dar – mokestinės sistemos planuotojams reikėtų nepamiršti, kad pagrindinė ES vertybė, ant kurios ir yra pastatyta visa ES sistema, yra taip vadinamos keturios kolonos: laisvas prekių, paslaugų, asmenų ir KAPITALO judėjimas. Kas reiškia, kad vienoje ES valstybėje teisėtai laikomos gautos pajamos bus laikomos teisėtai gautomis absoliučiai visoje ES. Kas reiškia, jog daug ar itin daug uždirbantiems asmenims visai nebus būtina savo pajamas deklaruoti ir mokesčius mokėti Lietuvoje, kad jų pajamos teisėtomis būtų pripažintos Lietuvoje. Bet kurioje kitoje ES valstybėje.
O turtingiems asmenims įvairios valstybės siūlo visai įdomių mokestinių sprendimų. Pvz. Italija turtingiems asmenims siūlo fiksuotą mokestinį tarifą – nesvarbu, kokios pajamos, sumoki per metus 200 000 EUR mokesčių ir Italija laikys visas tavo gautas pajamas teisėtomis ir tinkamai apmokestintomis.
Žodžiu, su visomis tomis mokestinėmis reformomis kad tik nesigautų, kaip su Šimonytės atsisveikinimu, pakeliant akcizus kurui iki lubų – ne tik kad daugiau mokesčių nesurinkta, bet priešingai – mažiau, nes visi pradėjo piltis kurą kaimyninėse šalyse.
Dominykai, siekiama pasiekti tavo išsvajotus 6% BVP gynybai.