2024-11-25, Pirmadienis

Dominykas Vanhara. Pabandykime vėl balais įvertinti dabartinių ministrų darbą

Taigi, gerbiamieji, pagaliau atėjo spalis. Kodėl sakau „pagaliau“? Nes būtent spalį vyksta Seimo rinkimai, o tai reiškia, kad mes visi atkentėjome dar vienus šios valdžios, kuri, kaip visuotinai žinoma, yra „geriausia, kas tik galėjo nutikti Lietuvai“, valdymo metus. Trumpai tariant, kentėti liko jau tik vienerius metus.

Šia džiugia gaida, kad dabartinei valdžiai „saulelė jau vakarop“, pabandykime vėl balais įvertinti dabartinių ministrų darbą. Nes ką jau nuveikė per ¾ kadencijos, tas ir liks, menka tikimybė, kad iki šiol kalnų nevertęs ministras per likusius metus pradėtų Everestus griauti. Vertinama balais nuo 1 iki 10, mažiausias teigiamas, kaip universitete – 5. Taigi, važiuojam:

  • Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė. Mano asmenine subjektyvia nuomone, tai yra geriausia šios vyriausybės ministrė, kuri tokio epiteto nusipelno dėl vieno labai konkretaus atlikti darbo. Šis darbas, tikėtina, daugeliui prasprūdo pro akis, tačiau, išsirinkus naują padorią valdžią, gali atnešti labai daug naudos Lietuvai. Konkrečiai – ši ministrė savo įsakymu neskyrė dotacijos Laisvosios visuomenės institutui, aiškiai ir atskiru tekstu motyvuodama, kad: „Ši organizacija pasisako prieš Stambulo konvencijos ratifikavimą, prieš seksualinių mažumų teises“ (cituota iš atminties – aut. past.). O tai kur čia gėris, jei finansavimas neskirtas tai organizacijai, kuri pasisako taip pat, kaip ir mano ar daugumos visuomenės narių nuomonė? Ogi gėris dėl to, kad ši ministrė, nieko neslėpdama, aiškiai įvardino, kad finansavimas neskiriamas dėl ideologinių priežasčių toms organizacijoms, kurių ideologinės pažiūros ministrei nepatinka. BET GI TAI PUIKU! Vadinasi, jei kitoje vyriausybėje bus ministras, kurio pažiūros sutaps su daugumos visuomenės narių pažiūromis, jis galės pasiimti tą patį M. Navickienės įsakymą, jame pakeisti lygiai vieną žodį „iš pasisako PRIEŠ“ į „pasisako UŽ“, ir atimti finansavimą iš Jaunųjų konservatorių lygos, Žmogaus teisių stebėjimo centro, Lietuvos gėjų lygos, o taip pat ir visų kitų visuomenei baisiai svarbių beigi reikalingų organizacijų. O kai tam tikri žmogos, save vadinantys „žurnalistais“, pradės klykti, kad ministras puikias organizacijas išbuožina nuo valstybinio finansavimo vien dėl ideologinių priežasčių, jiems bus pateiktas atsakymas – juk įsakymas tai dar Monikos Navickienės. Jame pakeistas tik vienas žodis. O tai kur buvot tada, kai ji tokį įsakymą priiminėjo? Kodėl tada neklykėt? Patiko, kai finansavimas atiminėjamas iš jums ideologiškai nepatinkančios organizacijos? Tai dabar šekit, laikykit, abejomis rankomis laikykit. Trumpai tariant, Monika Navickienė už šį darbą nusipelno penketuko.
  • Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. Už jo, kaip ministro darbą – 1. Bet už tai, kad TS-LKD partijos viršūnės jo negali pakęsti, o šis ministras dar skleidžia sumaištį partijos viduje, galime parašyti 7. Išvedus vidurkį, gauname 4. Taigi, ketvertukas ponui Anušauskui.
  • Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska (jei kur nors dar w praleidau – taisykit). Kadencijos pradžioje išgarsėjo kaip per dešimtmetį nesugebėjusi nei pasibaigti teisės magistro MRU, kur visi sugeba magistrą pabaigti, nei išsilaikyti advokato egzamino. Bet p. Dobrowolska nusprendė, kad tokie jos pasiekimai yra tik pradžia, o jai „sky is the limit“. Taigi, gerbiama Ewelina nusprendė, kad reikia savo karjeroje griebti jautį už ragų bei, pasinaudojant absoliučiai rudimentine Advokatūros įstatymo nuostata, iškelti drausmės bylą buvusiam Advokatų tarybos pirmininkui – prof. Ignui Vėgėlei. Aišku, grynai tik sutapimas, kad skundą dėl profesoriaus parašė įtakingas facebook influenceris, kuris rėmė p. Eweliną praėjusiuose Seimo rinkimuose. Kažkaip daugiau ministrės kėdėje visuomenės labai gerbiama bei mylima E. Dobrowolska nepasižymėjo, apart gal įteisintos galimybės savo varde ir pavardėje naudoti Q, W ir X simbolius. Sakė, kad tai labai svarbu Lietuvos lenkų tautinei mažumai, tačiau iš šio didžiulės svarbos klausimo tokia galimybe pasinaudojo tik pati p. Dobrowolska ir dar 3 nežinomi asmenys. Tikrai, beveik tarpvalstybinės svarbos klausimas. Trumpai tariant, už šį puikų ministravimą E. Dobrowolskai rašomas 1. Nors ne, koks dar 1, nenusipelno ji jokio 1. 0 (nulis) Dobrowolskai.
  • Aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Išgarsėjo skandalais dėl didinamų miškų kirtimo normų, sunkinamų galimybių gyventojams įsigyti ar pasistatyti būstą. Ai, ką čia daugžodžiauti – 1 Gentvilui.
  • Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. Viena iš tų, kuri pradėjo prekybinį karą su Kinija. Žadėjo „melejardus“ Taivano investicijų, kurios dabar beveik užkeiktai plaukia į vis kitas ES šalis, tik ne į Lietuvą. Dar TikTok‘e žadėjo pagroti pianinu ir parodyti ministerijos rūsius (nežinau, ar ištesėjo). Jai valdant, Lietuvos ekonomikos rodikliai buvo vieni prasčiausių ES, o taip pat sugebėjo sugadinti netgi tai, kas buvo neblogai pastatyta prie ankstesnių valdžių, pvz. tiesiogines užsienio investicijas. Dar Seimo rinkimų kampanijos metu rėkė, kad negalima kirsti su bizūnu per visus Lietuvos žmones ir per visą ekonomiką, būtina pasitikėti žmonėmis. Tapusi ministre, pritarė beveik absoliutaus karantino įvedimui, o po to įvedė segregacinį galimybių pasą ir tuo savo darbu dar didžiavosi. Trumpai tariant – 1 Armonaitei.
  • Energetikos ministras Dainius Kreivys. Ooo, čia daugžodžiauti net nereikia – elektros rinkos „liberalizavimas“, didžiausios elektros kainos ES, „kreivi algoritmai“ – tai yra viskas, ką apie šio ministro veiklą bei pasiekimus reikia žinoti. 1 Kreiviui.
  • Finansų ministrė Gintarė Skaistė – visiškai neparengta mokesčių reforma, kurią net koalicijos partneriai iš karto išmetė į šiukšlių dėžę. O tai buvo jos didžiausias kadencijos darbas. Tai kai didžiausias kadencijos darbas net koalicijos partnerių metamas į šiukšlių dėžę – ką čia dar ir rašysi… 1 Skaistei.
  • Kultūros ministras Simonas Kairys. Kadencijos pradžioje išgarsėjo korupcijos skandale, kai į ministro kabinetą buvo perkami baldai iš partiečio įmonės. Taip pat pasižymėjo tuo, kad, kaip ministras, labai smarkiai didžiavosi, jog pasistengė sužlugdyti „Naisių vasaros muzikos festivalį“. Dar kartą – kultūros ministras didžiavosi, kad žlugdė muzikos festivalį vien dėl to, kad jo mecenatas yra jo politinis oponentas. Kaip sakė žymus Kazachstano žurnalistas Boratas – great success. Daugiau per savo kadenciją nepasižymėjo niekuo. Taigi, 1 Simonui Kairiui.
  • Susisiekimo ministras Marius Skuodis. Trąšų tranzitas, visos bėdos suvertimas ant Lietuvos geležinkelių generalinio direktoriaus, Lietuvos kelių degradacija, korupcijos skandalas su jį delegavusios partijos įtakingų sutuoktinių poros protegavimu Lietuvos geležinkeliuose… 1 Mariui Skuodžiui.
  • Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Khe khe… Net nesiruošiu nieko apie jį rašyt, 0 Dulkiui. Ir kažkodėl manau, kad ir be mano motyvacijos bus aišku, dėl ko.
  • Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Čia komplikuočiau, nes yra du ministrai – buvusioji Šiugždinienė ir esamas Gintautas Jakštas. Buvusioji Lietuvai nusipelnė beveik užlaužusi vidurinį ugdymą ir sklandžiai prastūmusi „Gyvenimo įgūdžių programą“, iš kurios pasipelnė bendrapartiečio šeimyna. Esamas kol kas sugebėjo pasižymėti tik tuo, kad nežino atsakymo į klausimą, o tai kiek yra lyčių? Nedaugžodžiaujant – 1 per abu.
  • Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Siekdamas daryti tarptautinę karjerą, nei su visuomene, nei su Lietuvos verslu nepasitaręs pradėjo prekybinį karą su Kinija. Trąšų skandalas. Ministerija, kuriai vadovaujant, drastiškai pablogėjo joje dirbančių valstybės tarnautojų nuotaikos, karjeros lūkesčiai bei noras dirbti toliau. O ko norėt, kai ministerijai vadovauja asmuo, kurio vienintelis gebėjimas ir privalumas – tai sugebėjimas gimti titulinėje šeimoje. Long story short – 1 Landsbergiui.
  • Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. Pradėjo vadovauti, ko gero, rimčiausiai ministerijai pagal pavaldžias įstaigas bei įgalinimus, turėdama tokius pasiekimus ir kompetencijas gyvenime: Mis Foto Klaipėda titulas. Per nelegalių migrantų šturmą tik žiopčiojo ir nesugebėjo atsakyti nei į vieną konkretų žurnalistų klausimą. Per riaušes prie Seimo, kai ji, kaip vidaus reikalų ministrė, turėjo vadovauti šių riaušių malšinimui bei skelbti planą „Vėtra“, pikti liežuviai plaka, kad išsigandusi bliovė kažkuriame kampe Seime, kuriame nubėgo slėptis. Planas „Vėtra“ tuo metu taip ir nebuvo paskelbtas. Šiuo metu vidaus reikalų ministro pareigas de facto eina vienas konkretus viceministras, o Bilotaitė tik užima kėdę. Taigi, 0 Bilotaitei.
  • Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas. Dirbo ministru ir buvusioje Sauliaus Skvernelio vyriausybėje, tačiau buvęs premjeras Skvernelis jį staigiai išmetė iš ministrų už visišką kompetencijos neturėjimą. Bet konservatoriams ir Šimonytei tiko ir toks. Per įmanomai trumpiausią laiką sugebėjo susipykti su visais žemdirbiais, dėjo didžiules ir sėkmingas pastangas išėdant buvusį Nacionalinės mokėjimo agentūros direktorių iš posto, nes, kaip pikti liežuviai plakė, šio posto reikėjo kitos ministrės vyrui. Iki kol pastarasis facebooke per daug neprisirašinėjo. Nepažįstu nei vieno žemdirbio (o pažįstu jų daug), kurie apie šį ministrą galėtų kalbėti be rusiškų keiksmažodžių. Taigi, 1 Navickui.

Taigi, tokie tad būtų šios vyriausybės ministrų įvertinimai. Kaip matote – kuklūs.

Na o bet tačiau, liko dar neaptartas šios vyriausybės karūnos pagrindinis deimantas – premjerė Ingrida Šimonytė. Ir ne, ji nusipelno kur kas aukštesnio įvertinimo, nei 0 ar 1, kurie charakteringi beveik visiems jos vyriausybės ministrams. Vien dėl to, kad ji savo pavyzdžiu puikiai pademonstravo, kaip visiškas š…, viešųjų ryšių specialistų ar žurnalistais apsimetusių influencerių įpakuotas į blizgų popierėlį, rinkėjams „sueina“ kaip puikus daiktas. Rimtai, ryškiai žemesnių nei vidutinių gebėjimų buhalterė, kuri per visą savo gyvenimą nėra dirbusi jokio darbo, kuriame reikėtų siekti rezultatų ir už juos atsiskaityti, rinkėjams buvo parduota kaip vos ne tarpgalaktinės reikšmės lyderė. Spėju, visi, kurie per praeitus rinkimus balsavo už Šimonytę, dabar, skaitydami Ilfo ir Petrovo knygą „Dvylika kėdžių“, o konkrečiai – jos vietą apie „Naujuosius Vasiukus“, dabar nebesijuokia, o, greičiausiai, verkia. Nes ką Ostapas Benderis padarė su Naujųjų Vasiukų gyventojais, TS-LKD padarė su Šimonyte patikėjusiais rinkėjais. Taigi, už politinių technologijų praktinį pademonstravimą per rinkimus Šimonytei yra rašomas 3.

Reklama

Susiję straipsniai

Karas Ukrainoje. Tūkstantis penktoji (lapkričio 24) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Niekada nebuvo ir vėl. Anksčiau minėjome, kad atakuodami Ukrainos teritoriją S300/400 raketomis rusai prisižais. Juk...

Prieš D. Trumpo pergalę liberalioji žiniasklaida gyveno „mėlyname burbule“, – sako žurnalistas veteranas

Politikos analitikas ir bestselerių autorius Markas Halperinas teigė, kad prieš Donaldo Trumpo pergalę liberalioji žiniasklaida gyveno „mėlyname burbule“....

TS-LKD palikimas naujajai vyriausybei

Vytautas Vyšniauskas Jeigu žvakučių degiotojams prie Seimo iš tiesų rūpėtų antisemitizmas ir Lietuvos nacionalinis saugumas bei reputacija strateginių partnerių...

Valdas Vižinis. Šią valdžią teks ginti

Nebesvarbu kuo vedini ir už ką balsavome – socdemus, valstiečius, Nemuno Aušrą, demokratus, Gražulį – valdžią, išgyvenančią ištisą...