Visiems, keliantiems triukšmą dėl kariuomenės vado: kariuomenės vadas nuomojasi butą, kad ir iš sūnaus, bet už gerokai mažesnę, nei rinkos kainą, nuomos mokestį sūnus deklaruoja ir moka mokesčius. Taip, gal nelabai gerai gerbiamas kariuomenės vadas moka komunikuoti su žiniasklaida, bet girdėjau, kad jau atsiprašė. Fail’as komunikacijoje su žurnalistais ir vienas atsiprašymas, mano nuomone, šią situaciją išlygina.
O va norit tikro skandalo – šiandien perrinkta ta pati LRT generalinė direktorė. Po visų su ja susijusių skandalų dėl jai nepatinkančių asmenų cancelinimo, dėl pasirinktų žurnalistų, drįsusių etiškai ir taktiškai pakritikuoti valdžią, cenzūravimo, tačiau leidžiant laisvai purvais drabstytis kitai žurnalistei, kuri purvais drabstosi išskirtinai į opozicijos pusę. Po to, kai ji, kaip einanti pareigas generalinė direktorė, iki tol du kartus iš eilės gavo nepritarimą iš tarybos. Jei einanti pareigas generalinė direktorė gauna nepritarimą iš tarybos, vadinasi, save gerbianti vadovė jau po pirmo karto turėjo trauktis iš pareigų. Vadinasi, taryba nėra patenkinta tuo, kaip vyksta reikalai mūsų Nacionaliniame transliuotojuje. Bet, kaip suprantu, sąžinė ir savigarba nėra senos / naujos LRT generalinės direktorės pasaulio dimencijoje.
Tęsiant dar toliau, atskiro aptarimo vertas klausimas yra toks, kodėl senai / naujai LRT generalinei direktorei buvo pavesta laikinai eiti pareigas beveik pusę metų, kai jau buvo pasibaigusi jos senoji kadencija, bet naujas generalinis direktorius išrinktas nebuvo? Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo 13 str. 7 d. šį klausimą reglamentuoja taip: tarybai ar generaliniam direktoriui atsistatydinus arba pasibaigus generalinio direktoriaus kadencijai, jam mirus ar netekus Lietuvos Respublikos pilietybės, Taryba paveda generaliniam direktoriui ar kitam asmeniui laikinai eiti generalinio direktoriaus pareigas, iki bus paskirtas naujas generalinis direktorius. Taigi, viena vertus taip – įstatymas numato galimybę laikinai eiti pareigas pavesti ir generaliniam direktoriui / generalinei direktorei, kurio / kurios kadencija pasibaigė.
Tačiau įstatymas lygiai taip pat numato ir galimybę, jog laikinai generalinio direktoriaus pareigas galima pavesti ir kitam asmeniui. Ir dabar žiūrime kontekstą: sena / nauja generalinė direktorė du kartus iš eilės negavo tarybos pritarimo naujai kadencijai. Bet ji ir toliau buvo palikta laikinai eiti generalinės direktorės pareigas. Kam? Kad ir toliau galėtų naudotis LRT ištekliais, savo įgaliojimais bei bandyti spausti tuos LRT tarybos narius, kurie už ją nebalsavo? Panašu, kad planas pavyko, vieną LRT Tarybos narį pervilioti jai pasisekė. Beje, į viešumą buvo prasprūdę ir žiniasklaidoje buvo aprašyti veiksmai, kurių tuo metu dar laikinoji generalinė direktorė ėmėsi, kad šį kartą jau pavyktų vėl tapti nuolatine.
Taigi, esant tokiai situacijai, kaip aukščiau aprašytai, žinant, kad kadenciją baigusi generalinė direktorė tikrai naudosis savo jai laikinai paliktomis eiti pareigomis, kad gautų dar vieną kadenciją, kodėl nebuvo pasirinkta įstatymo alternatyva ir nebuvo laikinai eiti generalinio direktoriaus pareigas patikėta kitam asmeniui? Bent jau tam, kad būtų pašalintos visos abejonės generalinio direktoriaus rinkimų teisėtumu ir sąžiningumu? Kurių dabar yra tiek, kad nors vežimu vežk.
Ir pabaigai: nėra žinoma, dėl ko senoji / naujoji LRT generalinė direktorė paliko pareigas Delfi. Tačiau apie tai, kodėl ji paliko pareigas Verslo žiniose, informacija yra viešumoje, galite pasigooglinti. Ir va tokios reputacijos žmogus dabar dar mažiausiai 5 metus vadovaus LRT. Ačiū Daliai Grybauskaitei ir TS-LKD. Balsuokite ir toliau.