2025-04-16, Trečiadienis
Tautos Forumas

Donaldo Trumpo santykiai su Dievu jo paties žodžiais: „Aš buvau išgelbėtas“

Prezidentas Donaldas Trumpas meldžiasi per apskritojo stalo diskusiją su lotynų amerikiečių bendruomenės lyderiais Majamyje. (Chandan Khanna/AFP via Getty Images)

„Tikėjau Dievu, bet dabar kažkas pasikeitė“, – apie pasikėsinimą į savo gyvybę sako Donaldas Trumpas.

Artėjant Velykoms, Didžiosios savaitės metu, prezidentas Donaldas Trumpas ne tik vadovauja šaliai, bet ir tvirtai remiasi tikėjimu, kad buvo išrinktas šiam vaidmeniui.

Su atsinaujinusiu dvasiniu užsidegimu ir stipriu apvaizdos pojūčiu, D. Trumpas vis labiau įpynė asmeninį tikėjimą į savo prezidentavimo pasakojimą, ypač po to, kai pernai išgyveno pasikėsinimą į jo gyvybę.

„Tikiu, kad mano gyvybė tą dieną Butleryje buvo išgelbėta dėl labai svarbios priežasties“, – sakė jis praėjusį mėnesį kreipdamasis į bendrą Kongreso sesiją. „Mane išgelbėjo Dievas tam, kad Amerika vėl taptų didi. Aš tuo tikiu.“

Ši mintis tapo kertiniu antrosios D. Trumpo kadencijos jausmu. Vasario mėnesį, per Nacionalinius maldos pusryčius, jis kalbėjo dar atviriau: „Tai kažką pakeitė manyje. Jaučiuosi stipresnis. Aš tikėjau Dievu, bet dabar tas tikėjimas – daug tvirtesnis.“

Pasak D. Trumpo, tai, kas įvyko, nebuvo atsitiktinumas – tai buvo dieviškas įsikišimas. Jo žodžiais, tinkamu momentu jis pažvelgė į diagramą.

„Tai padarė Dievas. Noriu pasakyti – taip turėjo būti“, – kalbėjo jis.

Net Donas jaunesnysis, Trumpo sūnus ir ištikimas rėmėjas, neslėpė emocijų.

„Jis man pasakė, kad tikimybė nepataikyti iš tokio atstumo yra tokia pati, kaip praleisti vienos pėdos smūgį. Turėjo būti kažkas, kas tave išgelbėjo. Ir aš manau, kad žinau, kas tai buvo“, – sakė Donas jaunesnysis ir pažvelgė aukštyn.

Prezidentas Donaldas Trumpas meldžiasi per priesaikos ceremoniją Baltųjų rūmų Ovaliajame kabinete, kovo 28 d., Vašingtone (Andrew Harnik/Getty Images)

D. Trumpas dažnai pabrėžia, kad jo presbiterijoniška vaikystė įskiepijo jam moralės jausmą ir, kaip pats sako, jo likimą. 2024 m. tikėjimo viršūnių susitikime jis prisiminė, kad lankė sekmadieninę mokyklą, stebėjo Billy Grahamo kryžiaus žygius ir buvo auklėjamas pamaldžios škotės motinos bei „labai stipraus, bet geros širdies“ tėvo.

„Buvo palaima augti bažnyčios namuose… ir tas tikėjimas gyvas mano širdyje kiekvieną dieną“, – pridūrė D. Trumpas.

Anot jo, šis dvasinis pamatas svarbus ne tik asmeniškai, bet ir tautos sielai.

Per pastaruosius dvejus metus D. Trumpas dažnai kalbėjo apie dvasinį Amerikos nuosmukį. 2024 m. rugpjūtį pokalbyje su „Fox News“ vedėja Laura Ingraham jis tiesiai pasakė: „Viena iš priežasčių, kodėl mūsų šalis tiek daug prarado – mes praradome religiją.“

Trumpas taip pat dažnai grįžta prie religijos ribojimų pandemijos metu.

„Žmonėms neleido net susitikti lauke… Juos areštuodavo. Tai buvo fašistinė praktika. Labai blogas metas organizuotai religijai – bet religija suteikia vilties. Jei būsi geras, pateksi į dangų“, – sakė jis.

2023 m. renginyje „Tikėjimo ir laisvės koalicija“ jis perspėjo: „Religijos svarba ir populiarumas mažėja. Tai ne populiarumo klausimas. Mes mylime Dievą ir norime apsisaugoti. Tai padeda išlaikyti sveiką protą, sąžiningumą, gerumą ir norą padėti kitiems. Jie bando tai iš mūsų atimti.“

Religinė laisvė – Trumpo prezidentavimo kertinis akmuo

Nuo Baltųjų rūmų tribūnos iki megabažnyčių mitingų, D. Trumpas dažnai pabrėžė religinės laisvės svarbą.

Prezidentas Donaldas Trumpas meldžiasi per koalicijos „Evangelikai už Trumpą“ pristatymo renginį Majamyje, 2020 m. sausio 3 d. (Marco Bello/Bloomberg via Getty Images)

„Kol aš būsiu prezidentas, niekas jums netrukdys praktikuoti savo tikėjimo ar kalbėti iš širdies“, – sakė jis 2017 m., pirmosios kadencijos metu, ir vėliau ne kartą pakartojo šį pažadą.

„Tikėjimas įkvepia mus būti geresniais, stipresniais, rūpestingesniais ir pasiaukojančiais… Atėjo laikas nutraukti išpuolius prieš religiją“, – pabrėžė jis.

Tarptautinė religinė laisvė taip pat užima svarbią vietą jo darbotvarkėje. 2017 m. interviu Krikščioniškojo transliavimo tinklui (CBN) D. Trumpas daug dėmesio skyrė persekiojamiems krikščionims.

„Su jais buvo elgiamasi siaubingai… Jei buvai krikščionis Sirijoje, patekti į JAV buvo neįmanoma – arba labai sunku. Mes padėsime“, – žadėjo jis.

Galiausiai, D. Trumpas ir toliau sieja Amerikos įkūrimo idealus su tikėjimu.

„Mūsų Nepriklausomybės deklaracijoje sakoma, kad mūsų teises suteikė Kūrėjas“, – priminė jis per 2019 m. Nacionalinės maldos dienos vakarienę. „Kai prisiekiame ištikimybę vėliavai, sakome: viena tauta po Dievu.“

Per 2017 m. Nacionalinius maldos pusryčius Donaldas Trumpas pabrėžė: „Laisvė nėra valdžios dovana – tai Dievo dovana. Amerika klestės tol, kol tikėsime vieni kitais ir Dievu.“

Nesvarbu, ar pasakoja prisiminimus iš sekmadieninės mokyklos, ar mini kulką, kuri „pralėkė ten, kur reikia“, D. Trumpo žinutė 2025 m. yra aiški – jis tiki, kad ne tik vadovauja šaliai, bet ir vykdo dieviškąją misiją.

„Turiu labai gerus santykius su Dievu ir labai gerus santykius su evangelikų krikščionių rinkėjais“, – 2016 m. sakė jis CNN laidų vedėjui Džeikui Tapperiui (Jake Tapper). „Gyvenu visai kitokį gyvenimą, nei daugelis galėtų manyti… Stengiuosi gyventi dorai, ir man tai sekasi.“

Dabar, beveik po dešimtmečio, ši žinia tapo dar garsesnė, asmeniškesnė ir – jo žodžiais – labiau apvaizdinė.

„Ji galėjo paliesti [mano plaukus]“, – sakė jis apie kulką, paleistą per pasikėsinimą. „Bet ne ten, kur svarbu.“

Kaip pats Trumpas apibendrina: „Aš tikėjau Dievu… bet dabar kažkas atsitiko.“

foxnews.com

Parašykite komentarą :

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Captcha verification failed!
Captcha vartotojo balas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!

Kviečiame paremti

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Per 3 kabineto posėdžius D. Trumpas atsakė į beveik 20 kartų daugiau spaudos pateiktų klausimų, nei J. Bidenas per 4 metus 

Ketvirtadienį paskelbtoje naujoje ataskaitoje teigiama, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas pagal žiniasklaidos klausimų skaičių vyriausybės posėdžiuose lenkia buvusį...

Justina Gafurova. K. Škirpa trinamas iš istorijos

respublika.lt Vilniuje jau visai nebelieka vietos Kaziui Škirpai. Savivaldybė visaip kovoja prieš jo įamžinimo lentos iniciatyvą, o dabar jo...

Lina Dūdaitė-Kralikienė. Antifrizo iššūkis. Nereikalingo vaiko sindromas

Ir anksčiau buvo labai pavojingų pramogų vaikams, kurie augo su rakčiukais ant kaklo. Lietuvoje tarsi epidemija bangomis plinta vaikų...

Tadžikų opozicija reikalauja atsakomybės už nusikaltimus žmoniškumui

Trys organizacijos, tarp jų – Tadžikistano islamo atgimimo partija, oficialiai kreipėsi į Tarptautinį baudžiamąjį teismą dėl prezidento Emomalio...