Balandžio 8 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje įvyko kandidatų į Lietuvos Prezidentus debatai.
Ekspertų nuosprendis aiškus – jei laimės vienas iš trijų – jokių pokyčių Lietuvos vidaus ir užsienio politikoje nebus.
Atsisakiau dalyvauti šiuose debatuose, nes tai kas įvyko, tik trijų kandidatų į Lietuvos Prezidento postą vieša akcija.
Tenka apgailestauti, kad šie surežisuoti debatai virto demokratijos parodija. Kodėl nedalyvavo kiti Lietuvos Prezidento rinkimuose dalyvaujantys kandidatai?
Jau anksčiau išsakiau savo nuomonę apie šį renginį, kurį organizavo naujienų agentūra BNS, Rytų Europos studijų centras, Konrado Adenauerio fondas ir Nacionalinė biblioteka.
Demokratinėje šalyje į debatus, pasak organizatorių, patenka tik tie kandidatai, kurie „visuomenės nuomonės apklausose yra pirmaujantys“- tai premjeras Saulius Skevernelis, Seimo narė Ingrida Šimonytė ir ekonomistas Gitanas Nausėda.
Jokie Lietuvos įstatymai nenumato, kad remiantis sociologinėmis apklausomis kandidatams prezidento rinkimuose gali būti sudaromos nevienodos sąlygos dalyvauti debatuose.
Ekspertų teigimu, laimėjus vienam iš šių trijų kandidatų, Lietuvos vidaus ir užsienio politikoje niekas nepasikeis. Tačiau piliečiams prievarta įperšama mintis, kurie trys kandidatai „verti“ laimėjimo. Todėl kyla klausimas, kuo remdamiesi, ar kokių politinių iniciatyvų remiami šių debatų organizatoriai vieniems dalyviams sudaro išskirtines sąlygas?
Gal ir Jums kyla toks klausimas?