2025-01-11, Šeštadienis
Naujienlaiškis

Edvardas Čiuldė. Apie ką Kūčių naktį uždarytas tvartelyje stūgavo Maldeikio šakalas?

Jau turėjome progą išklausyti daugiabalsio gyvūnų choro, pasitinkant 2022 m. Kūčias, savo ruožtu per šių metų Kūčių nakties virsmą visus tvarto balsus nustelbė Maldeikio šakalo kūkčiojimas, peraugantis į staugimą.

„Esu dykumos gyvūnas, mintantis dvėseliena, o dabar privalau misti šienu iš arklės malonės, už tokią tariamą bonifikaciją užstatydamas dvėselienaėdžio sielą.

Norėčiau laisvas slankioti po dykumą, tačiau privalau painiotis arklei po kojomis, aplodamas visus jos neprietelius. Į tarnystę arklei mane atidavė mano motina šakalienė, man nepritapus prie socialdemokratų, prie kurių lengvai pritampa net asilai.

Kaip atrodo, manęs negerbia net mano ponas Maldeikis, tarsi atsitiktinai užmiršdamas uždėti varnelę ant s raidės ir savo gyvenimo aprašymuose minėdamas kažkokį sakalą, apšepusį padangių paukštį, kai tikrasis jo sielos totemas esu aš, šakalas, dykumos paukštis, dvėselienos tampytojas po kopas, laikinai persikvalifikavęs į arklės uodegos laikytoją, jos užpakalio šukuosenos puoselėtoją. Todėl ir vadinuosi Maldeikio šakalu, kad meldžiuosi arklės uodegai!

Jeigu anksčiau sakydavo, kad laimi ta kiaulė, kuri užsiaugina daugiau šunų, dabar mūsų tvartelyje puoselėjama viltis, kad laimėti gali net arklė, jeigu ji prisikvies iš dykumos į savo svitą dar ir vieną kitą šakalą.

Tiesą sakant, arklė stipriai palaiko mūsų tikėjimą, pažadėjusi kada nors visą tautą paversti dvėseliena, tada po ilgų pasninko metų tikrai prisirysime iki soties, ar ne?“.

TVARTELIO MELANCHOLIJA

tarsi geltlige sergant kepenys

nepaprastai išdidėjęs

geltonas mėnulis

virš

apsnigto

tvarto

nuodija

sielą

 

mažai primindamas

tavo dvasios tėvą

už tvarto

stovi apsnigtas šakalas

su

brangiais kailiniais

 

keistos vežimo liekanos

kyšo iš sniego

neprimindamos

nieko iš praeities

 

tik

dabar

iš mėnulio

išlindusios

haliucinacinės

vėžio žnyplės

prakerpa

debesį

tačiau

kur veda

apsnigtos

vėžės

pro išretėjusį

mišką

niekas

nežino

2 KOMENTARAI

  1. Maldeikis kažkodėl man panašus į zebrą, kuriam liūtas nuplėšė karčius, kai jam pasisekė ištrūkti iš jo letenų…

  2. Edvardai, lietuvių kalboje nėra tokio žodžio „arklė”, bet yra „kumelė”. „Maldeikis” taip pat nėra niekuo susijęs su žodžiu „malda”, bet dar turi galimybę MALDAUTI, kad jam atleistų. Ragindamas, kad Maldeikis nebestaugtų, kaip šakalas, nenusileiskite iki gatvinių pašlemėkų šnekos lygio. Mėgstantis poeziją ir net bandantis ją kurti, apie kumelės užpakalį neturėtų rašinėti.

Komentarai nepriimami.

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Daugiau kaip 40-ies partizanų palaikai kelerius metus dėl lėšų neskyrimo saugomi nepalaidoti

Valstybei neskiriant lėšų įrengti specialų memorialą Leipalingio kapinėse Druskininkų savivaldybėje, daugiau kaip 40-ies partizanų palaikai kelerius metus saugomi...

Kviečiama į paminėjimą: nekaltumą vertina ne komisijos ar istorikai, o tik teismas

2025 m sausio 12 d. Ukmergėje, Lėno miestelyje ir Lėno miške minimas žymiausias Vyčio apygardos partizanų mūšis su...

Jonas Jasaitis. Piliečio pozicija

Ramybė – kalėdiniuose ir naujametiniuose linkėjimuose bene dažniausiai minimas žodis. Ramybės reikia mūsų namams, apylinkėms, valstybėms. Tačiau pasaulyje...

Vladimiras Laučius. Išlaidos gynybai: ar šuolis pateisins lūkesčius?

Naujoji krašto apsaugos vadovybė išreiškė norą didinti biudžeto asignavimus gynybai iki 4,5 proc. BVP. Suprantama, jog toks augimas...