2025-02-11, Antradienis
Naujienlaiškis

Edvardas Čiuldė. I. Šimonytė meluoja geriau

Ką tik Šimonytė savo išplėstiniame interviu Bruveriui pirmiausiai pabandė papasakoti apie tai, kad Žemaitaitis baisiai ir be perstojo meluoja, jog prezidentas Nausėda tai suprato tik dabar, kai tonomis gaminamas Žemaitaičio melas palietė prezidento interesus, o šalies vadovo užuominos, kad neva prieš ši meluojantį politiką reikia griebtis teisinio persekiojimo, apsunkina teisėsaugos institucijų iniciatyvas teisiškai įvertinti politiko veiksmus ir kalbas, nes dabar anam atsiranda galimybė apsimesti politinio persekiojimo auka. Tiesą sakant, lygiai tą patį kalbėjau aš pats prieš keletą dienų, pripažindamas, kad Žemaitaitis meluoja susiriesdamas, o prezidentas Nausėda, nesuvaldęs savo susierzinimo, padovanojo kozirį Žemaitaičiui, kurį politikas neabejotinai su trenksmu anksčiau ar vėliau panaudos, ištraukdamas politinio persekiojimo kortą.

Žinia, tokie pastebėjimai nėra nei mano nei juolab Šimonytės giluminės įžvalgos, tai, kaip mėgdavo anksčiau dažnai kartoti Vytautas Landsbergis, turėtų būti aišku net ir arkliui, o Šimonytė, net jeigu buvusios premjerės ir nesieja jokie giminystės ryšiai su Landsbergio arkliu, visados žino kažką daugiau nei eilinis arkliagalvis.

Edvardas Čiuldė

Ta pati Šimonytė sako, kad Žemaitaičio melas yra be ribų. Čia jau norėčiau įsiterpti ir patikslinti, kad net tokiu atveju, kai Žemaitaičio melas gali sukelti politinę audrą stiklinėje, toks melas yra išmatuojamas seismografiškai arba sociologiškai, o štai tos pačios Šimonytės melas yra labiau giluminio, įgyjančio ontologinius parametrus melo rūšis, kai meluojama savimi pačiu, savo buvimu, statusu, būties degradacija ir nuosmukiu, o tokioje situacijoje išmatuoti kiekybiškai ir nubrėžti melo ribas yra nepalyginamai sunkiau nei anksčiau aptartu atveju. Vienas dalykas, kai tiesa yra suprantama kaip minties atitikimas tikrovei (klasikinė tiesos apibrėžtis skelbia: veritas est adeaquatio intellectus ad rem), o melas atpažįstamas kaip minties (žodžio) prasilenkimas su tikrove, kitas atvejis, kai daiktas yra melagingas, netikras savo prigimtimi ir gali mus apgauti dėl išorinio panašumo į tikrus daiktas, pavyzdžiui, konstatuojant faktą, kad auksas buvo netikras.

Jau esu ne kartą pastebėjęs, kad labiausiai bent mane stebinantis dalykas Šimonytės saviraiškoje buvo anosios patikinimai, kad ji „yra ne tokia“, kad kas ne kas, o ji niekados taip nesielgia, jūs neva visi tai gerai žinote (aš to niekados nežinojau ir nesužinosiu), drauge be užsitęsusios pauzės tą juodojo muliažo, nuo kurio buvo demonstratyviai atsiribojama, formą užpildydama dvigubai nuodingesniu, savosios esybės syvais prisodrintu turiniu, tapdama „tokia“ kvadratu.

Kraupus ontologinių implikacijų Šimonytės melas yra jau tai, kad premjero postą užėmė žmogus, kuriam lietuvių tautos interesai, apskritai lietuvybės puoselėjimo uždaviniai buvo paskutinėje vietoje, jeigu ne baisiu alergenu, neapykantą žadinančiu dirgikliu.

Kuo politikoje skirias sociologinis melas nuo nepakeliamo būties lengvumo melo – ne taip ir sunku bus pastebėti, nepabijojus įsivaizduoti, kad Žemaitaičio melas gali pakenkti ar nepakenkti prezidentui Nausėdai didesniu ar mažesniu laipsniu, o „ne tokia“, niekuo dėta Šimonytė su kriminalinės gaujos pagalba bandė sumedžioti prezidentą kaip miške užspeistą žvėrį, nuvilkti jo brangų kailį, kai net asilui tapo aišku, kad medžioklė be taisyklių andai buvo surengta, siekiant atlaisvinti gražuolei medžioklei kelią į prezidento postą.

Dar daugiau, – Šimonytė sako, kad Paluckas dabar bendrauja su prezidentu be skrupulų, kai ji, priešingai, savo laiku bendravo su skrupulais.

Taigi, pasakykite man, ar „Šimonytės skrupulai“ yra kažkoks nuodingas preparatas, leidžiantis pabandyti sumedžioti prezidentą, užberiant nuodų jam ant uodegos, įtaisas, padedantis prakiurdinti ir nustekenti būtį, ar, tarkime, paslaptingas keltuvas, įgalinantis pakeisti Lietuvos gyventojų sudėtį, vietoj autochtonų lietuvių apgyvendinant čia svetimšales gentis?..

Ankstesnis straipsnis

5 KOMENTARAI

  1. Nejuokinkit, tik pamanykit, Šimonytė prezidento rinkimuose „medžiojo” Nausėdą…
    Atvirkščiai, Šimonytė prezidento rinkimuose padarydama užtvarą padėjo Nausėdai pelnyti lengvus taškus. Tokia ir buvo jos paskirtis rinkimuose. Visi ją keliantys antrą kartą puikiai žinojo, kad Šimonytė neturi jokių šansų, o naudos sistemai gali duoti kitaip.

    1
    3
  2. Sukame ratą. Kitas klausimas: buhalterija. Kas gali būti geriau už Lietuvą?
    Matau, valdžia jau turi teisingą atsakymą. Žinoma! Tai UAB „Praskolinta Lietuva“!
    Specialiąja liudytoja kviečiama buvusi premjerė, kandidatė į Lietuvos prezidentus.
    Ingrida, kur buvote ir ką veikėte nuo 2019 metų pabaigos, kai valstybės skola siekė 17,5 mlrd. eurų iki 2024 metų pabaigos, kai skola išaugo iki 30 mlrd. eurų?
    Ingrida (išdidžiai): patys suprantat, pučiasi biurokratinis aparatas, didėja grobstymai, negi iš savo kišenės dengsiu?
    Statymai dvigubėja, ponai prisiekusieji. Įsiskolinimą paskirstom kiekvienam Lietuvos piliečiui… 30 mlrd. dalinam iš gyventojų skaičiaus… ir gaunam… ~10 500 eurų. Gyvenimo gerovės valstybėje kaina.

  3. „veritas est adeaquatio intellectus ad rem“

    Turėjo būti „adaequatio“. Nesupykit, p. Edvardai 🙂

    7
    3
    • p. Edvardas ankstesniame straipsnyje savo komentare tau pasakė – prie autoriaus ” baigti seksualiai priekabiauti”… O tu vis tiek, kaip koks paršas, brauniesi prie p. Edvardo, kartu ” lytiškai pakaifuoti”….

      3
      8
    • Geras psichiatras neabejotinai diagnozuotų, kad Skaitytojas turi didesnį ar mažesnį psichikos nukrypimą.
      Aš dar duočiau Skaitytojui gerą patarimą, nueiti didmiesty kokią 1 val. nakties į naktinį klubą ir ten taisyti įkaušusių jaunuolių kalbą. Ten tikrai Skaitytojas būtų deramai suprastas ir išklausytas.

      1
      4

Parašykite komentarą :

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Captcha verification failed!
Captcha vartotojo balas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!

Kviečiame paremti

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Ar Rusija yra nacionalinė valstybė?

Zlata Rapp-Gervaldienė Daugelio rusų sąmonėje pagrindinė idėja yra neapykanta kitoms tautoms. Daugelį amžių juos to mokė. Rusija kariavo begalinius...

Tomas Viluckas. Kodėl mums svarbu kas vyksta JAV?

JAV prezidento Donaldo Trampo administracija ir valstybės sekretorius M. Rubio žengė beprecedentį žingsnį ir įšaldė užsienio pagalbą, taip...

Valdas Sutkus. Eurobiurokratų ligos – bailumas ir tingumas

Naujoji JAV Baltųjų rūmų administracija kelia vis naujus vėjus, nuo kurių virpa senoji Europa. Vis pasigirsta nuogąstavimų, kad...

Aktorius Romas Ramanauskas: Kasdien tas pats sunkus tuščias lagaminas

Danutė Šepetytė Kino ir teatro aktoriui (vos susilaikau nepridūrusi „legendiniam“) Romui RAMANAUSKUI vasario 4 dieną suėjo 75 metai. Tą...