Būna maistas kūnui, būna ir sielai, o labai prastas ir nešvarus maistas arba ėdalas gyvūnams yra vadinamas mitalu.
Kaip tai galėtų paaiškinti Laisvės partijos didysis minedas Vytautas Mitalas, ar išties Laisvės partijos ideologija yra tik ekvivalentiškas opiumui mitalas liaudžiai?
Karo metais nederėtų puoselėti jokių paslapčių, ar ne?
Štai Lietuvių kalbos žodynas (www.lkz.lt) be jokio diskretiškumo atidengia visas žodžio „čiuldė“ reikšmes: čiul̃dė scom. (2) kas čiulda, neaiškiai kalba: Eik, čiul̃de, aš tavo žodžių nesuprantu Grg. Čiuldẽlė, tokia ana ir tebuvo Brs. Arielkelė čiuldė vedė mane gulti, bevesdama į svirnelį, į purvus paguldė Kos85, o žodis „čiuldėti“ aiškinamas taip – čiuldė́ti, čiùlda, –ė́jo žr. čiulbėti:
1. Blezdinga čiùlda, t. y. giesta J. Paukšteliai linksmai visur čiuldė́jo Slnt.
2. Mergos susiėjusios čiùlda kaip žvirbliai, t. y. kalba J. Plienai̇̃ gelžys (neperskiriami draugai), ką čia judu bečiuldatav? Plt. Čiùlda kaip paukštelis Kl. Čiùlda kaip žvirblis, negali nė suprasti Grg. Čiùldi kaip blezdinga, o meluoji kaip kalė VP10.
nučiuldė́ti intr.
1. čiuldant, kalbant nueiti: Pranis su Jonuku nučiuldė́jo į laukus Kal.
2. nustoti čiulbėti, kalbėti: Mažuoju jau nučiuldė́jo (sumigo) Kal.
prisičiuldė́ti
1. iki soties čiuldėti, kalbėti: Ir tu prisičiuldė́jai su ana Kal.
2. tr. prisikalbinti: Bene ans Marijoną prisičiuldės Kal.
***
Ne koks nors gėjus ar gojus, o pats Vytautas Bruveris bandė mums įpiršti neįtikėtiną idėją, kad karo metais tinkamiausia Lietuvai prezidentė būtų tokia Viktorija Čmilytė-Nielsen. Gal ji yra jo pusseserė, a? Tiesą sakant, visi mes esame broliai ir seserys tiesoje, kitaip nepasakysi!
***
Mitalų ir bruverių pavyzdys rodo, kad Vytauto vardas žmogui gali būti suteiktas tik po mirties, įvertinus visus jo užgyventus nuopelnus, tiksliai žinant, kad toks vardas nebuvo suterštas (blogiausiu atveju turėtų būti suspenduojamas bent karo metais, įvedus nepaprastąją padėtį). Tačiau Vytautui Landsbergiui ir Vytautus Radžvilui Seimo sprendimu Vytauto vardas gali būti priskiriamas dar jiems gyviems esant, nežiūrint – karas ar taika tvyro už lango.
***
Susiginčijo Vytautas Didysis ir Mindaugas – kuris iš jų yra tikrasis karalius? Išsiuntė žygeivius į istoriją sužinoti – kam daugiau paminklų buvo pastatyta per amžius?
Žinia, Min-daugas buvo kilęs nuo Daugų, Vy-tautas tiesiogiai iš tautos kamieno.
***
iš vienišos ramybės valandos
išbyra daug talpių sekundžių
suspės pražysti sausas medis vos
į sostą žengs vėl litas kunigaikštis
keliaus pavargęs į tuščius namus
karys su kruvinais trofėjais
ir medžių lapai krentantys pro mus
pasklis po žemę išbarstyti vėjo