Pasak vieno užsienio politikos eksperto, atsiranda pirmųjų ženklų, kad Kinija šiuo metu „nusileidžia“ JAV ir prezidentui Donaldui Trumpui dėl muitų.
Gatestone instituto vyresnysis bendradarbis Gordonas Changas pripažino, kad tai yra „Trumpo laimėjimas“, kai prezidentas atskleidė, jog kalbėjosi su Kinija apie prekybinę įtampą ir pastaruoju metu paskelbtą 125 proc. muito tarifų išimtį kai kurioms JAV prekėms.
„Kinija tai daro, bet apie tai neskelbia – ji tiesiog netaiko muitų aviacijos produktams, pramoniniams chemikalams ir puslaidininkiams. Tai tipiškas kinų būdas“, – sakė Changas penktadienį laidoje „Varney & Co.“
„Iš esmės jie nusileidžia, bet nenori to pripažinti.“
TRUMPAS: ABIPUSIAI MUITAI GALI BŪTI VĖL ĮVESTI PER KELIAS SAVAITES
Penktadienio rytą, kalbėdamas iš Baltųjų rūmų pievelės, prezidentas D. Trumpas atsakinėjo į žurnalistų klausimus. Paklaustas, kada paskutinį kartą kalbėjosi su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu, Trumpas atsakė:
„Nenoriu to komentuoti, bet aš daug kartų su juo kalbėjausi“, – sakė prezidentas ir pridūrė: „Aš jums pranešiu tinkamu laiku. Pažiūrėsime, ar mums pavyks susitarti.“
Nors ketvirtadienį Kinija oficialiai pareiškė nesiderėsianti su JAV dėl prekybos, vėliau „Reuters“ pranešė, kad Kinijos prekybos ministerijos darbo grupė renka prekių, kurioms galėtų būti netaikomi muitai, sąrašus ir kviečia bendroves teikti prašymus dėl muitų išimčių.
Vašingtonas savo ruožtu nurodė, kad dabartinė padėtis yra ekonomiškai nepavydėtina, ir jau pasiūlė netaikyti muitų kai kurioms elektronikos prekėms. Tačiau Pekinas laikosi griežtos pozicijos ir pareiškė, kad yra pasirengęs kovoti iki galo, jei JAV neatsisakys muitų.
KEVINAS O’LEARY: TARIFŲ ŠOKIS TĘSIS ILGAI
„Ryklių tanko“ investuotojas Kevinas O’Leary laidoje „The Evening Edit“ išsamiai apžvelgė prezidento Trumpo tarifų politiką Kinijos atžvilgiu.
Changas prognozuoja, kad tarifų derybos tarp Kinijos ir D. Trumpo Amerikos „gali tęstis labai ilgai“.
„Xi Jinpingas pats save įvarė į kampą“, – teigė Changas. „Jeigu jis susitars su JAV, jam reikės tai paaiškinti Kinijos žmonėms, o tai bus labai sudėtinga.“
„Negalima paprastai pasakyti: „Na, dabar mes susitariame su JAV“, nes tai paneigtų viską, ką jis daugelį metų skelbė savo žmonėms“, – pridūrė jis.
Svarstydamas, ar Kinija iš tikrųjų yra „pažeidžiama“, Changas atkreipė dėmesį į šiuo metu neigiamus šalies vartotojų ir gamintojų kainų indeksus, mažėjantį bendrąjį vidaus produktą bei pirmąjį metų ketvirtį sumažėjusias mokesčių įplaukas.
KINIJOS EKONOMIKA: „BEVILTIŠKA PADĖTIS“
„Kai Indija prieš kelias dienas įvedė 12 proc. tarifus plienui, tai buvo nukreipta prieš Kiniją – jie nenori, kad jų rinką užtvindytų kiniškas plienas, kuris kitu atveju būtų buvęs eksportuojamas į JAV“, – aiškino Changas.
„Tačiau šiandieniniame pasaulyje jie negali skatinti tokio augimo kaip anksčiau. O deglobalizacijos tendencijos Pekinui sudaro dar blogesnę situaciją.“
foxnews.com