2025-04-04, Penktadienis
Tautos Forumas

ES užkliuvo Sakartvelo LGBT įstatymai

Sakartvelo parlamentas / Vikipedijos nuotr.

Petras Šuliauskas | Respublika

Sakartvelo eurointegraciniai procesai buvo sustabdyti, tai nurodoma oficialiame politinės ir ekonominės asociacijos pareiškime, kurį paskelbė ES atstovybė Tbilisyje.

„ES primena, kad Sakartvelo stojimo procesas buvo sustabdytas, ir ragina valdžios institucijas grįžti į integracijos į ES kelią“, – sakoma jame.

Pareiškimas paskelbtas Sakartvelo parlamente priimant įstatymų projektų paketą „Dėl šeimos vertybių ir nepilnamečių apsaugos“, draudžiantį LGBT propagandą šalyje.

ES delegacija mano, kad naujasis įstatymas kenkia pagrindinėms Sakartvelo žmonių teisėms ir kelia tolesnio dalies gyventojų stigmatizavimo bei diskriminacijos grėsmę.

ES parlamento paramą šiam įstatymui pavadino skubota ir ją pasmerkė. Atstovybė rekomendavo šalies valdžios institucijoms peržiūrėti norminius aktus, nes kitaip Tbilisio ir ES santykiai taps sudėtingi bei įtemptesni.

Rugsėjo 4 d. Sakartvelo parlamentas per antrąjį svarstymą priėmė įstatymų projektų paketą. Už balsavo 81 deputatas, nors kvorumui užtenka 50. Niekas nebalsavo prieš, o didžioji dalis opozicijos politikų boikotavo plenarinę sesiją. Paketą sudaro viena bendroji norma ir 18 iš jos kylančių įstatymų projektų, kurie apima Sakartvelo civilinių ir darbo kodeksų bei švietimo teisės aktų pakeitimus.

Pataisos numato tos pačios lyties asmenų santuokų ir lyties keitimo operacijų draudimą, visišką LGBT propagandos draudimą švietimo įstaigose, žiniasklaidoje, literatūroje ir kine, taip pat mitingų, susitikimų ir demonstracijų, skirtų tos pačios lyties santykiams skatinti, draudimą.

Liepos pradžioje ES ambasadorius Sakartvele Pavelas Gerčinskis paskelbė pristabdęs šalies europinės integracijos procesą. Pasak jo, viena iš šio sprendimo priežasčių buvo Tbilisio priimtas įstatymas dėl užsienio agentų – teisės aktas dėl užsienio įtakos skaidrumo, kuris, pasak diplomato, prieštarauja Europos kodeksui.

Šalies parlamentas įstatymą, kurį opozicija vadina „rusišku“, priėmė gegužę. Dokumento svarstymą lydėjo dideli protestai ir deputatų muštynės. Kelis kartus protestai peraugo į susirėmimus su saugumo pajėgomis.

Kviečiame paremti

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Romas Lazutka. Ir II pakopos pensijų reformos nebus

Jau teko viešai skelbti nuomonę, kad antros iš eilės valdžios mokesčių reformą sustabdo oligarchai. Panašu, kad interesų grupių...

Suomijos prezidentas: Balandžio 20-oji – tinkama diena ugnies nutraukimui Ukrainoje

Suomijos prezidentas Aleksandras Stubas (Alexander Stubb) šeštadienį, kovo 29 d., apsilankė neoficialiame priėmime pas JAV prezidentą Donaldą Trampą...

Ar Europa pasiųs karius į Ukrainą? Ką reiškia Makrono pareiškimas

Ką kovo 28 d. ryte radijo NV eteryje kalbėjo Rusijos ir Ukrainos karo veteranas, buvęs bataliono „Aidar“ kuopos...

Financial Times: Jei Ukrainoje bus nutraukta ugnis, grėsmė Baltijos šalims padidės

„Financial Times“ (FT) remdamasi Estijos ir Lietuvos užsienio reikalų ministrų pasisakymais rašo, kad ugnies nutraukimas Ukrainoje smarkiai padidintų...