Ar Lenkija galėtų pasinaudoti savo pirmininkavimu ES Tarybai ir atlikti tarpininko vaidmenį ES ir JAV prekybos santykiuose?
Europai laukiant pirmųjų prezidento D. Trumpo veiksmų Europos atžvilgiu, ypač ekonomikos srityje, vienas Lenkijos ekspertas pateikia patarimų savo šaliai, kuri šešis mėnesius pirmininkaus Europos Sąjungos Tarybai.
Pasak Verslininkų ir darbdavių sąjungos (ZPP) viceprezidento Marcino Nowackio, Europos Sąjunga turi pasiruošti didesniam produktų ir paslaugų priėmimui iš Jungtinių Amerikos Valstijų, kurios su Senuoju žemynu turi didelį prekybos deficitą.
Lenkija, tradiciškai draugiškai nusiteikusi JAV atžvilgiu, galėtų pasinaudoti savo pirmininkavimu ES Tarybai, kad pasiektų abiejų šalių susitarimą, sakė jis naujienų agentūrai „Newseria“, kurią cituoja „Salon24“.
„Turime atsiverti kaip Europa, kaip Europos Sąjunga, užsakymams, produktams ir investicijoms iš JAV. Natūralios kryptys, Lenkijos požiūriu, svarbios yra gynyba; padidėjusios išlaidos ginkluotei NATO ir Europos Sąjungos šalyse iš dalies susijusios su technologijų perdavimu iš Amerikos. Čia vėlgi teikiame pagalbą ir kompetenciją“, – sakė ZPP vadovas.
„Kita sritis – skaitmeninės technologijos, duomenų centrai ir debesų kompiuterija, kur Europa turi mažiau kompetencijų. Taigi natūralu, kad turėtume pritraukti investicijų. Lenkija ir Vidurio Europa yra natūrali vieta, kurioje šioje srityje gali atlikti pagrindinį vaidmenį. Ir galiausiai – pramonė ir energetika. Vis daugiau bendradarbiaujame su valstybių energetikos pramone. Manau, kad šią kryptį taip pat reikėtų išlaikyti, Lenkijai šioje srityje pirmaujant“, – užbaigė J. Nowackis.
Donaldo Trumpo pareiškimai leidžia manyti, kad vienas pirmųjų sprendimų bus įvesti muitus iš užsienio importuojamoms prekėms. Šis žingsnis labiausiai būtų nukreiptas prieš Kiniją, kurios produktams būtų taikomas 60 proc. tarifas. D. Trumpas taip pat grasino Kanadai ir Meksikai, grasindamas 25 proc. tarifu, kad sustabdytų imigrantų ir narkotikų srautą.
Europos Sąjunga taip pat gali tikėtis laisvosios prekybos apribojimų, t. y. 10–20 proc. tarifų iš ES importuojamoms prekėms, jei bendrija nekompensuos didžiulio prekybos su JAV deficito pirkdama naftą ir dujas. Europa paskelbė apie „adekvatų atsaką“, kurį galima suprasti kaip ketinimą įvesti atsakomuosius tarifus. Tačiau ekspertai sutaria, kad dėl abipusių tarifų Europa atsidurs blogesnėje padėtyje nei JAV.
„Kalbant apie būsimus Jungtinių Valstijų ir Europos Sąjungos ekonominius ir politinius santykius, įžvelgiame daug pavojų ir iššūkių. Bijau galimo Europos Sąjungos ir Valstijų prekybos karo. Taip pat bijau įtampos skaitmeniniame sektoriuje. Europos Sąjunga atliko daug reguliavimo darbo, siekdama subalansuoti savo poziciją su Amerikos bendrovėmis, ir mes turime rasti bendrą vardiklį“, – laikraščiui sakė J. Nowackis.
„Valstijos tikisi, kad turėsime didesnį poveikį produktams, užsakymams iš Amerikos, nes turime prekybos perteklių. Tai pagrįsta. Kita vertus, pastaraisiais metais, kalbant apie importą į Europą, Ameriką pakeitė Kinija, kuri yra didžiausia partnerė“, – pažymėjo jis.
rmx.news
Trumpas marksisto Tusko i inauguracija nepakviete. Pakviete pries tai buvusi ministra pirmininka. Ir Orbana pakviete. Tik asilas nesuprastu ka tai reiskia. Lenkija gali pezeti kiek tik nori, bet kol valdžia pas juos nepasikeis – santykiai liks salti.
Mūsų pseudo elitas, kurio kilmė Bolševikų partijoje, atiduos viską, ko tik Lenkija paprašys.
Jeigu orkostaną ir kinus pakeis amerikiečiai, manau, kad labai gerai…. Ateina laikas apsipsręsti ir reikia arba triusikus apsiviklti arba kryželį nusiimti…
Manai, kad Amerika leis sąjungininkei pralaimėti, padėjusiai nukauti pagrindinę konkurentę? Vis tebeskaitai Kapsukės prapiesorių išgalvotąją istoriją – sekretorių parašytąją, o ne tą, kuri buvo? Amerika sąjungininkių neišduoda, bet pakeičia jose valdžią, jei to jai prireikia. Carą pakeitė į sekretorius, o dabar, jei reiks – procedūrą pakartos.
Matyt, Trumpas Lietuvą Lenkijai pažadėjo?..
Sausio 24 įkėlę straipsnelį pavadino-„Europoje visų akys krypsta į Trumpą… ir, „neaišku kodėl”, į Lenkiją…
” Noriu būti optimistu, bet žinant, kad ” šešis mėnesius pirmininkaus Europos Sąjungos Tarybai Lenkija, tradiciškai draugiškai nusiteikusi JAV atžvilgiu, galėtų pasinaudoti savo pirmininkavimu ES Tarybai, kad pasiektų abiejų šalių susitarimą..”, JAV tėra trečios rūšies vasalas ( pirmos, antros rūšies vasalai yra Anglija, Vokietija, Prancūzija, Norvegija…). Nuo suvereno JAV visiškai priklausomo vasalo Lenkijos „draugiškas nusiteikimas” skamba daugiau nei tragikomiškai.. Tragikomiškai atrodo ir „labai draugiškos”JAV Lenkijos „galia” pasiekti ES derybose su JAV „gerą susitarimą”, žinant kas yra suverenas ir koko lygio vasalas yra Lenkija… JAV „labai draugiška” Lenkijos valdžia vakar pademonstravo savo rūpestį, – kaip reikės pasirūpinti keliomis dešimtimis tūkstančių lenkų, Lenkijos piliečių, kuriuos Trumpas su kitais nelegaliais emigrantais vys iš JAV…
Amerika keliasi,ar pavyks Europai,kuri praradusi krikščioniškus pagrindus greitai silpsta,nususta ir zombėja.
Look what God has done!Franklin Graham delivers prayer at Trump inauguration