2025-01-20, Pirmadienis
Naujienlaiškis

Eutanazija rodo „pasimetusią” visuomenę, – sako vyskupas


Pasak katalikų vyskupo, visuomenė, kuri neturi nieko daugiau, ką galėtų pasiūlyti žmonėms, kaip tik „pagalbą mirštant”, „iš tiesų pametė savo kelią”. Oireachto komitetas ką tik rekomendavo Airijai leisti pagalbinę savižudybę ir eutanaziją.

Kevinas Doranas, Elphino vyskupas, trečiadienį kalbėjo Krizmos mišiose Nekaltojo Prasidėjimo katedroje Sligo mieste.

Jis susirinkusiesiems sakė, kad rūpinimasis labiausiai pažeidžiamais iš mūsų yra „mūsų žmogiškumo matas”.

„Suprantama, kad žmonės, susidūrę su lėtine ar nepagydoma liga, kartais mano, kad jiems būtų geriau, jei jie būtų mirę. Tačiau visuomenė, kuri neturi daugiau ką pasiūlyti žmonėms, kaip tik padėti jiems nutraukti savo gyvybę, iš tiesų yra pasimetusi.

Laiką, kurį praleidžiame su ligoniais, išklausydami juos, suteikdami būtiniausią priežiūrą, dalydamiesi prisiminimais ir galbūt melsdamiesi kartu su jais, kad tęsiame Jėzaus gydomąją tarnystę, liudijame, kad nėra tokio dalyko kaip bevertis gyvenimas, – sakė jis.

Oireachto komitetas nori eutanazijos nepagydomai sergantiems ligoniams, nepaisant įspėjimų

Specialusis Oireachto komitetas rekomendavo priimti teisės aktus, leidžiančius „savižudybę su pagalba” tiems, kuriems liko gyventi šeši mėnesiai. Tai buvo padaryta nepaisant pakartotinių ekspertų įspėjimų, kad toks žingsnis galiausiai paskatins išplėsti pagrindus, kaip kitose šalyse. Nepaisant įspėjimų, Oireachto komitetas nori taikyti eutanaziją nepagydomai sergantiems ligoniams.

Vis dėlto bus paskelbta ir mažumos ataskaita, kurioje rekomenduojama tokio teisės akto nepriimti.

Komiteto ataskaitoje teigiama, kad naujas įstatymas turėtų būti taikomas tiems, kuriems liko gyventi šeši mėnesiai, arba 12 mėnesių, jei sergama neurodegeneracine liga.

Jame teigiama, kad kai kyla abejonių dėl asmens gebėjimo, priimti sprendimą dėl tinkamumo vertinimo, turėtų būti atliekamas funkcinis testas.

Komitetas teigia, kad jeigu asmuo, kuriam suteikta pagalba nusižudyti, laikinai praranda gebėjimą priimti sprendimus, jo teisė į pagalbą turėtų būti sustabdyta, kol jis yra neveiksnus.

Dėl sąžinės sveikatos priežiūros darbuotojų teisė prieštarauti  turėtų būti saugoma įstatymu, nors jie privalės nukreipti pacientą į kitą specialistą arba priežiūros instituciją.

Kad būtų galima svarstyti „mirties su pagalba” klausimą, turi būti pateikti du oficialūs prašymai, tarp kurių turi būti nustatytas tam tikras laiko tarpas, ir bent vienas iš jų turi būti užregistruotas raštu dviejų nepriklausomų liudytojų akivaizdoje.

Šeimos nariai ar kitos šalys, pavyzdžiui, globėjai ar rūpintojai, negalės prašyti padėti numirti kitam asmeniui.

ionainstitute.ie

2 KOMENTARAI

  1. prasideda labai teisingai, griežtai „tiems, kuriems liko gyventi šeši mėnesiai” , „su dviems užregistruotais prašymais”, baigiasi – „nuo 14 metų, dėl depresijos ar šiaip blogos nuotaikos”

Komentarai nepriimami.

Kviečiame paremti

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Amžinas kovotojas. Monsinjoro Alfonso Svarinsko 100-osioms gimimo metinėms

Sausio 21 d. minėsime bekompromisės kovos už bažnyčią, tikinčiųjų teises ir katalikišką dorovę simboliu tapusio monsinjoro Alfonso Svarinsko...

Rimantė Stepienė. Apie gydytoją ir rusų kalbą

Praėjusią savaitę žiniasklaidoje nuskambėjo gydytoja, paskelbusi, kad nebeaptarnaus rusų kalba. Kito diskusija, nuvilnijo vertinimai. Mane labai nustebino vienas žmogus,...

Laiko mašina į 90-uosius

Filmo „Pietinia kronikas“ režisierius Ignas Miškinis: ši istorija – kur kas daugiau nei tik komiškas grįžimas į laukinius...

Linas Karpavičius. Žydroji liepsnelė ir kontraktas su velniu

Dar ne viską papasakojau. Ant karštųjų nenorėjau. Laukiau kol išsisklaidys porinkiminės emocijos, susigulės mintys. Ir atrodo, kad jau...