2025-01-21, Antradienis
Naujienlaiškis

Frankfurto mokyklose vaikams įvestos privalomos „Ramadano taisyklės”

Ramadano dekoracijos Frankfurte | EPA nuotr.

laikmetis.lt

Visiems mokiniams klasėje buvo uždrausta gerti vandenį, nes trys iš 27 vaikų laikėsi Ramadano pasninko.

Vardan tolerancijos, įvairovės ir įtraukties kai kurie Frankfurto (Vokietija) valstybinių mokyklų mokytojai vienašališkai primeta islamą – neabejotinai netolerantiškiausią pasaulyje religiją – savo mokiniams.

Kovo 10 d. prasidėjus šventajam islamo mėnesiui Ramadanui, pora pradinių klasių mokytojų nusprendė uždrausti penktos klasės mokiniams gerti vandenį savo klasėse, atsižvelgdami į keletą pasninkaujančių musulmonų mokinių.

Musulmonai, besilaikantys Ramadano pasninko, nuo saulėtekio iki saulėlydžio turi susilaikyti nuo bet kokio valgymo ar gėrimo, įskaitant vandenį.

Tėvas, kurio dukra mokosi pas vieną iš draudimą gerti įvedusių mokytojų, Vokietijos naujienų portalui NiUS papasakojo, kaip jis sužinojo, kad klasėje vyksta tokie draudimai.

„Per vakarienę visada kalbamės apie tai, kokia buvo diena. Paklausiau dukros, kas naujo mokykloje. Tada ji mums papasakojo, kad du mokytojai uždraudė mokiniams gerti klasėje, nes trys iš 27 vaikų pasninkavo“, – pasakojo jis.

Ji mums papasakojo, kad du mokytojai uždraudė mokiniams gerti klasėje, nes trys iš 27 vaikų pasninkavo.

Įprastomis aplinkybėmis, tęsė tėvas, moksleiviai turi savo vandens buteliukus, pastatytus ant stalų, ir gali gerti klasėje, kaip nori. „Visada galima pripildyti butelius koridoriuje, ten yra vandens automatas“.

Mano žmonai ir man šis pranešimas pasirodė keistas, – tęsė tėvas. „Viena vertus, penktoje klasėje mokosi 10–11 metų vaikai. Net religingiems musulmonams pasninko reikalavimas taikomas tik nuo 14 metų. O tai, kad 24 vaikai turi atsižvelgti į tris vaikus, kai kalbama apie pagrindinius fizinius poreikius – tai keistas įsikišimas“.

Tėvai pasakė dukrai, kad ji, nepaisydama mokytojos įsakymo dėl Ramadano, turėtų eiti ir gerti vandenį, kai tik pajus troškulį.

Pasak mergaitės, kuri NiUS sakė, kad turi draugų kitose klasėse, kuriems mokytojai nesakė, kad per islamo šventąjį mėnesį gerti klasėje negalima.

Mokykla dar neatsakė į spaudos užklausas, ir dar neaišku, ar minėtiems mokytojams mokyklos administracija taikys kokias nors drausmines priemones.

Šiais metais Frankfurtas, vienas iš kultūriniu ir etniniu požiūriu įvairiausių Vokietijos miestų, kuriame pusė gyventojų ir dauguma jaunimo yra migrantai, tapo pirmuoju Vokietijos miestu, per Ramadaną apšvietusiu savo gatves šventinėmis šviesomis – šis žingsnis, švelniai tariant, nebuvo palankiai sutiktas Vokietijos visuomenės.

Netrukus po to, kai pirmą kartą pasirodė žibintai, RTL paskelbtoje nuomonių apklausoje paaiškėjo, kad daugiau nei 9 iš 10 respondentų nepritarė idėjai Vokietijos miestuose įrengti Ramadano dekoracijas.

Šaltinis EUROPEAN CONSERVATIVE

Kviečiame paremti

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Svarbiausia kairiųjų solidarumas?

Audrius Bačiulis Atkreipkite dėmesį – Merz'as, iš kurio mūsų naivuoliai tiek daug tikisi, ragina europiečius vienytis prieš Ameriką, ne...

Vytautas Sinica. Pirmieji Prezidento sprendimai

Trampo inauguracijai netrūko pompastikos, švelniai tariant. Primindamas, kad išgyveno pasikėsinimą į jo gyvybę, Trampas tikrai ištarė žodžius: „Dievas...

Česlovas Iškauskas. Ar pasauliui reikia „tvarkdario“?

Pasaulis nuščiuvęs: vakar vidurdienį vietos laiku inauguruotas (lot. inauguratio – įvesdinimas, iškilminga pradžia) buvęs 45-asis ir dabartinis 47-asis...

Vladimiras Laučius. Kova dėl Arkties

JAV prezidento Donaldo Trumpo nuostatos dėl Grenlandijos kelia „Woke Vilnius“ sektos – ar „burbulo“ – pyktį. Ir vėl...