Spalio 6-ąją Vilniaus J. Heifetzo kamerinėje salėje (Pylimo g. 4) bus vaidinama teatrinė-muzikinė fejerija „Dieviškasis Mikelandželas“. Režisierius Aleksandras Rubinovas sukūrė tikrai subtilų, nuoširdų, jausmingą poetinį kūrinį. Jo herojus – didysis italų menininkas. Spektaklyje atsiskleis Mikelandželo gyvenimas, sudėtingi meilės santykiai, unikalus kūrybiškumas. Itin dinamiškas vaidmuo šiame scenos kūrinyje teko aktorei Daivai Škelevaitei. Operos tenoras Mindaugas Zimkus ėmėsi Benjamino Briteno vokalinio ciklo „7 Mikelandželo sonetai“ (dėl ypatingo vokalinės technikos sudėtingumo itin retai atliekamo), o jam akompanuoja puiki pianistė Paulė Gudinaitė. Sceninį veiksmą praturtina išradingos vaizdo projekcijos, efektingai vaizduojančios Mikelandželo kūrybą, jo paveikslus ir skulptūros šedevrus. Norisi padėkoti poetei Violetai Šoblinskaitei, kuri iš senosios italų kalbos puikiai išvertė daugybę Mikelandželo sonetų.
Mikelandželas Buonarotis (1475–1564) – italų skulptorius, poetas ir mąstytojas, dažnai vadinamas tikruoju baroko tėvu. Jo darbai buvo laikomi aukščiausiais Renesanso meno pasiekimais dar pačiam meistrui gyvam esant. Per genijaus gyvenimą (o jis gyveno 88-erius metus) pasikeitė net trylika popiežių. Devyniems iš jų jis atliko įvairiausius užsakymus. Yra išlikę daugybė dokumentų apie šio menininko gyvenimą ir kūrybą – užrašytų amžininkų liudijimų, paties Mikelandželo laiškų, sutarčių, jo asmeninių ir profesinių įrašų. Mikelandželas – pirmasis Vakarų Europos meno atstovas, kurio biografija buvo paskelbta dar jam gyvam esant. Tarp garsiausių jo darbų yra Dovydo, Bakcho, Mozės, Lėjos, Rachelės skulptūros, taip pat garsioji „Pieta“. Jo skulptūros puošia popiežiaus Julijaus II kapą.
Bilietai į „Dieviškojo Mikelandželo“ fejeriją, režisuotą Aleksandro Rubinovo, parduodami visose Bilietai.lt kasose ir internetu.
„Pozicijos“ inf.