Šiandien išplatintas viešas kreipimąsis į Prezidentą Gitaną Nausėdą „Dėl ypatingų priemonių atstatant pasitikėjimą teisingumo įgyvendinimu“.
Kreipimesi apžvelgtas dešimtmetį trukęs Kauno pedofilijos bylos nagrinėjimas, primintas Seimo atliktas šios bylos aplinkybių tyrimas (Seimas nustatė aplaidumą ir vilkinimą, tiriant įtarimus dėl galimos pedofilijos faktų, dėl ko tikriausiai buvo prarasta galimybė nustatyti tiesą)
Šios aplinkybės neseniai vėl buvo išdėstytos DELFI portale Gintaro Songailos straipsnyje Teisingumo farsas teisėjos Venckienės byloje.
Kauno pedofilijos byla atskleidė gilią institucinę krizę Lietuvos teisėsaugos sistemoje. Sugriautam piliečių pasitikėjimui atstatyti matome bene vienintelę dar likusią veiksmingą priemonę – Ypatingojo prokuroro institucijos įsteigimą, – rašoma kreipimesi.
2008-2012 m. kadencijos Seimo narių grupė buvo parengusi Ypatingojo prokuroro įstatymo projektą, o vėliau ir atitinkamų prokuratūros sistemos pakeitimų projektą. Toks nepriklausomas įgaliotasis prokuroras turėtų kompetenciją ištirti, kodėl neveikė institucijos, kur yra sistemos ydos, kas yra atsakingas už sužlugdytą tyrimą, neteisėtą veiklą ar nusikalstamą neveikimą, o taip pat vėlesnes represijas ir persekiojimus. Jis patikrintų kriminalinės policijos vadinamąją liudininkų apsaugos programą, išsiaiškintų dėl jos patikimumo ir nustatytų, koks yra pedofilijos byloje nukentėjusia pripažintos mergaitės likimas.
Viešame kreipimesi prašoma Lietuvos Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą nedelsiant inicijuoti Ypatingojo prokuroro institucijos steigimą, teikiant Seimui atitinkamus įstatymų projektus. Taip pat prašoma atnaujinti svarstymus dėl reformų, susijusių su visuomenės dalyvavimu teisingumo įgyvendinime.
Kreipimąsi pasirašo:
1. Kunigas Robertas Grigas, antisovietinis disidentas, žmogaus teisių gynėjas
2. sesuo Felicija Nijolė Sadūnaitė, politinė kalinė, antisovietinė disidentė, Nacionalinės Laisvės premijos 2017 m. laureatė, žmogaus teisių gynėja
3. Antanas Terleckas, politinis kalinys, antisovietinis disidentas, Nacionalinės Laisvės premijos 2012 m. laureatas, žmogaus teisių gynėjas
4. Petras Plumpa, politinis kalinys, antisovietinis disidentas, žmogaus teisių gynėjas
5. Algirdas Endriukaitis, politinis kalinys, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras (1990 m. kovo 11 d.), Seimo narys (1992–1996)
6. Zita Šličytė, socialinių mokslų daktarė (teisė), Atkuriamojo Seimo (1990–1992) deputatė, Seimo narė (1992–1996), Visuomeninės komisijos 2012 m. gegužės 17 d. smurtui Garliavoje ištirti narė
7. Liudvikas Narcizas Rasimas, teisininkas, Kovo 11-osios akto signataras (siūlęs Ypatingojo prokuroro institutą)
8. Alfonsas Bulota, kunigas, buvęs karo kapelionas, atsargos majoras
9. Algirdas Petrusevičius, laisvės kovų dalyvis, politinis kalinys
10. Kęstutis Ralys, kunigas, profesorius, daktaras (pedofilijos auka)
11. Krescencijus Stoškus, filosofas, humanitarinių mokslų daktaras
12. Violeta Milvydienė, Klaipėdos universiteto Menų akademijos docentė
13. Andrius Švarplys, socialinių mokslų daktaras
14. Irena Vasinauskaitė, žurnalistė
15. Ligita Juknevičiūtė, TV žurnalistė
16. Rimantė Valiukaitė, aktorė
17. Valdas Vižinis, aktorius, visuomenininkas
18. Ramūnas Cicėnas, aktorius, režisierius
19. Linas Šalna, pedagogas, kompozitorius
20. Dalia Eigirdienė, humanitarinių mokslų daktarė, profesorė
21. Aušra Stasiulevičienė, dailės terapeutė
Bet ką veikia tokioje garbingoje kompanijoje tokia ponia Zita Šlikštytė? Gal nori sukompromituoti tas garbingas asmenybes, nes ir šaukštas deguto statinę medaus pagadina.
neskanus komentaras. Tokius reikėtų riboti
Net kreiptis į kambario sieną būtų daugiau prasmės,nei į šitą jankių okupantų iškamšą,specialiai paskirtą sunaikinti lietuvių tautą-siena bent jau tyli ir nesapalioja šeimininkų padiktuotų trafaretinių nesąmonių.
Aktualu būtų paskelbti visuotinį parašų rinkimą šiuo klausimu.Tai išties svarbus faktorius siekiant sutramdyti moraliniu „kornovirusu” užsikrètusią mūsų,atsiprašau, J Ų teisètvarką.Nesinori prognozuoti, bet tai ką demonstruoja prezidentūra ir pats prezidentas ,šio klausimo sprendimui perdaug yra baimės ir savarankiškumo trūkumas.