![](https://www.pozicija.org/wp-content/uploads/2025/02/JAV-Pitas-Hegsetas-Pete-Hegseth.jpg)
Nepaisant to, kad pakankamai homogeniškos visuomenės veikia geriau, o daugiakultūriškumas ardo tokius dalykus kaip socialinė sanglauda ir pasitikėjimas, politiškai korektiški atstovai tvirtina, kad įvairovė yra stiprybė. Vienas asmuo, kuris su tuo nesutinka, yra naujai paskirtas JAV gynybos sekretorius.
Nuo tada, kai Donaldas Trampas antrą kartą įsikūrė Baltuosiuose rūmuose, jis ir jo administracija panaikino visas politinio korektiškumo formas, tokias kaip brangios ir neefektyvios įvairovės programos, bei uždraudė biologiniams vyrams dalyvauti moterų sporto varžybose.
Gynybos ministras Pitas Hegsetas (Pete Hegseth) taip pat nemėgsta politinio korektiškumo. Kalboje Pentagono personalui jis atmetė ankstesnės administracijos uolumą diegiant įvairovę kariuomenėje.
„Manau, kad pati kvailiausia frazė kariuomenės istorijoje yra, kad mūsų įvairovė yra mūsų stiprybė“, – sakė P. Hegsetas.
Jis pridūrė, kad jam vadovaujant su visais bus elgiamasi teisingai.
Pete Hegseth: The single dumbest phrase in military HISTORY is ‘our diversity is our strength.'” pic.twitter.com/r5nnLbwX7v
— Townhall.com (@townhallcom) February 7, 2025
Hegsetas, pats būdamas veteranas, greitai ėmėsi naikinti visas Pentagone vykdomas įvairovės ir įtraukties programas, ir tvirtino, kad jos skaldo visuomenę.
Jis taip pat atsisakė minėti tokius dalykus kaip Juodosios istorijos mėnuo ir Moterų istorijos mėnuo ir išleido gaires JAV kariuomenei, kuriose teigiama, kad vienos grupės iškėlimas aukščiau už kitą mažina draugystę ir kelia grėsmę misijos įvykdymui.
„One of the dumbest phrases in military history is ‘our diversity is our strength,'” says @SecDef Pete Hegseth.
„Our diversity is NOT our strength — our unity and our shared purpose is our strength.” pic.twitter.com/Qpl47jLET8
— Rapid Response 47 (@RapidResponse47) January 30, 2025
Įvairovė kenkia visuomenei
Dažnai sakoma, kad įvairovė praturtina ir yra stiprybė. Iš tikrųjų viskas yra priešingai, ir kuo visuomenė daugiakultūriškesnė, tuo prastesnė jos socialinė sanglauda. Tai buvo nustatyta Danijos tyrime, apie kurį Samnytt pranešė 2019 m.
Tyrimo tikslas buvo ieškoti atsakymo, ar pasikartojantis teiginys, kad besitęsianti imigracija su padidėjusia etnine įvairove teigiamai veikia socialinę sanglaudą, yra teisingas. Atsakymas į šį klausimą buvo aiškus ne.
Tyrimo metu buvo peržiūrėta esama literatūra, taip pat atlikta 1001 skaičiavimų iš 87 tyrimų metaanalizė. Iš jų galima daryti išvadą, kad etninė įvairovė visuomenei daro visiškai priešingą poveikį, nei paprastai tvirtina politikai ir žurnalistai. Visuose tyrimuose nustatytas statistiškai reikšmingas neigiamas ryšys tarp etninės įvairovės ir socialinės sanglaudos.
2018 m. žurnalas „Forskning & Framsteg“ atkreipė dėmesį į tai, kad socialinė sanglauda Švedijoje nuo 1990-ųjų nuolat mažėjo. 2014 m. apie šį fenomeną buvo paskelbtas didesnis reportažas, kuriame kalbėtasi su istorijos profesoriumi Larsu Tregordu (Lars Trägårdh). Tada buvo konstatuota, kad Švedija yra išimtis pasaulyje, ir pasitikėjimą „palengvina tai, kad gyventojai buvo homogeniški, ir jis grindžiamas istorija, kuriai būdinga konsensusu priimami sprendimai ir kompromisai“.
Cha, cha, cha…