Marion Maréchal, Marine Le Pen dukterėčia, pradėjo savo politinę karjerą kaip Nacionalinio fronto (FN) narė 2012 m. Po penkerių metų ji pasitraukė iš politikos po to, kai FN buvo pervadintas į Nacionalinį sambūrį (Rassemblement National).
Vėliau ji sugrįžo į viešąjį gyvenimą, 2018 m. įkūrusi Socialinių, ekonominių ir politinių mokslų institutą (Institut des Sciences Sociales, Économiques et Politiques, ISSEP) ir 2021 m. prisijungusi prie Érico Zemmouro partijos „Reconquête“.
Maréchal užėmė vykdomosios viceprezidentės pareigas „Reconquête“ ir vadovavo partijos sąrašui 2024 m. Europos Parlamento rinkimuose. Tačiau 2024 m. viduryje ji paliko „Reconquête“ dėl strateginių nesutarimų dėl rinkiminių aljansų per parlamento rinkimus. Po kelių mėnesių, 2024 m. spalį, Maréchal paskelbė apie naujos savo politinės partijos „Identité-Libertés“ (IDL) sukūrimą, kurios tikslas – visam laikui suvienyti Prancūzijos dešinę ir užpildyti, kaip ji teigia, „tuščią vietą“ Prancūzijos politinėje arenoje.
Kokia reikšmė slypi už pavadinimo „Identité-Libertés“, kurį pasirinkote savo politinei partijai?
„Identité-Libertés“ įkūnija civilizacinės dešinės dvasią. Ši dešinė teigia tapatybės viziją, pagrįstą tauta, apibrėžiama graikų-romėnų kultūros ir krikščioniškojo tikėjimo. Mūsų įsipareigojimas išsaugoti šį unikalų buvimo pasaulyje būdą – išreikštą per mūsų nacionalines kultūras, tradicijas, požiūrį į šeimą ir lyčių santykius, estetiką, požiūrį į mirtingumą bei daugybę kitų niuansų – skatina mūsų pasipriešinimą masinei imigracijai ir visuomenės islamizacijai.
Civilizacinė dešinė taip pat ryžtingai priešinasi „woke“ darbotvarkei, išnaudojančiam apmokestinimui ir pernelyg didelei priklausomybei nuo socialinės paramos sistemų. Siekiame sunaikinti įsisenėjusį socialistinį mentalitetą (socialisme mental), kuris įvairiais būdais persmelkia viešąjį gyvenimą, ir ginti tiek viešąsias, tiek asmenines laisves su nepajudinamu ryžtu.
Jūs įkūrėte IDL spalio 7-ąją, per Lepanto mūšio metines. Ar tai buvo tyčinis pasirinkimas, ir jei taip, kokią simboliką siejate su šia data?
Tai buvo sutapimas – bet galbūt ir ženklas? Lepanto pergalė išsaugojo Europos civilizaciją dėl kelių valstybių vienybės Šventosios Lygos vėliavos požiūriu. Ši triumfo priežastis daugiausia buvo europiečių techninio ir taktinio genialumo dėka, ypač dėl šešių sunkiai ginkluotų galerasų, sunaikinusių skaitlingesnį Osmanų laivyną. Aljansų kūrimas susiduriant su bendru priešu ir pasitikėjimas mūsų civilizacijos sumanumu – tai, iš esmės, yra „Identité Libertés“ esmė.
Kalbant apie vienybę ir strategiją, jūsų nesutarimai su Éric Zemmour labiau kyla dėl politinio požiūrio nei dėl ideologijos. Ar galėtumėte paaiškinti konkrečius skirtumus, kurie lėmė jūsų pasitraukimą iš „Reconquête“?
Po Nacionalinės Asamblėjos paleidimo siekiau atnaujinti dialogą su Nacionaliniu sambūriu (RN). Per visą Europos rinkimų kampaniją aiškiai pabrėžiau, kad RN yra konkurentas, o ne priešas. Tačiau Éric Zemmour tęsė savo strategiją, atvirai priešiškai nusiteikdamas prieš Marine Le Pen, kuri galiausiai jo retoriką laikė pernelyg skaldančia bet kokiai sąjungai tarp RN ir „Reconquête“.
Taigi, teko rinktis: arba remiu „Reconquête“ nacionalinius kandidatus – ignoruodama politinę realybę ir rizikuodama nacionalinio bloko būtina pergale, net suteikdama pranašumą kraštutinei kairiajai – arba palaikau istorinę sąjungą tarp RN ir Érico Ciotti, tuometinio Les Républicains prezidento, kuris drąsiai peržengė Rubikoną.
Pasirinkau pastarąjį, ir dėl to Zemmour išmetė mane iš „Reconquête“, kartu su dviem kitais partijos viceprezidentais, Guillaume Peltier ir Nicolas Bay. Taip pat norėčiau pabrėžti, kad rinkėjai iš esmės palaikė mūsų požiūrį. Nors mano Europos rinkimų sąrašas surinko 1,4 milijono balsų, „Reconquête“ kandidatai į parlamentą surinko vos 238 000 balsų.
Prancūzai tampa nebe prancūzais, o Afrika, Arabija, Rusija ir taip toliau. Manyčiau, kad Lepenaitė šiek tiek klysta ir klydo, ne tik palikdama tetos partiją. Žinoma, tai didi, jauna politikė, be jokios abejonės, nors ir labai susaistyta Karo nugalėtojų ir Macron’o banksterių nuo padebesių. Neturėtų senelio išduoti. Jei taip nutiks – ne kažin ką laimės.