Lietuvos žmogaus teisių ir kitos nevyriausybinės organizacijos bei grupė pilietiškų intelektualų išplatino kreipimąsi, kuriame reiškiamas susirūpinimas dėl pažeidinėjamų žmogaus teisių ir viešoje erdvėje įsivyraujančios patyčių kultūros.
Kreipimesi nurodoma, kad viešojoje erdvėje vis labiau pažeidinėjama asmens nekaltumo prezumpcija, kai kurie politikai, politologai, žurnalistai žiniasklaidoje, neišskiriant nė nacionalinio transliuotojo, viešai menkina ir žemina tam tikras visuomenės grupes.
Kreipimosi autoriai kviečia iš esmės keisti požiūrį ir grįžti prie prigimtinių žmogaus teisių apsaugos – riboti šeimą ardančias iniciatyvas, suteikti visuomenei teisę dalyvauti teisingumo vykdyme, užtikrinti įsitikinimų reikšimo laisvę, stiprinti tiesioginę demokratiją įgalinant piliečių dalyvavimą valstybės valdyme, sutekti realią savivaldą regionuose, esmingai keičiant savivaldos ir savivaldybių tarybų rinkimų įstatymus.
Iniciatoriai kviečia visuomenines organizacijas, pilietinius judėjimus, žiniasklaidą ir visus, kam rūpi Lietuvos valstybės klestėjimas, padėti išrinktajam Lietuvos Respublikos Seimui ir Vyriausybei įgyvendinti savo programinius tikslus.
Visą kreipimosi tekstą skaityti ČIA.
iliustr. www.dnaindia.com
Klausymas: Ar autoriai ir skaitytojai gaus paskaityti šiuos komentarus?
„Socialinė atskirtis“ suprantu norima pavadinti pajamų skirtumą ir sukaupto turto skirtumą. Šitai galimą ginčyti esąs pagrindinis stumeklis visoms kitoms suminėtoms negerovėms. Autoriai nepasiūlo jokių tiesioginių žinksnių „atskirtį“ mažinti. Faktas Lietuva jau pagamina 3/4 ES vidurkio, bet išmoka algų tik 1/4 ES vidurkio. Seimas gali kelti algas keldamas MMA progresyviai, kad bent per 10 metų stengtumės pavyti ES algų vidurki. Tad siūlau 8% plius, kelti kas 6 mėnesius. Algų kėlimas plius naudojimas ES paramos darbo vietų kūrimui, pagrindiniai valdžios įrankiai „atskirčiai“ mažinti.
Bravo. Visus šiuos minimus blogus reiškinius ir visur viešai skleidžiamas patyčias bei propaguojamą tokią kultūrą seniai yra būtina stabdyti. Kuo daugiau žmonių tai smerks ir apie tai rašys bei kalbės, tuo tikėtina greičiau keisis tokia bjauri padėtis Lietuvoje. Labai gaila, kad prie tokios patyčių, niekinimo kultūros prisideda ir nemaža dalis žurnalistų bei žiniasklaidos. Gal šis viešas pareiškimas juos bent truputį paprotins ir skatins elgtis atsakingiau ir kultūringiau.