Jonathon Van Maren
Kaip ne kartą rašiau, žmonės tik dabar pradeda įžvelgti, kad translytiškumo revoliucija asmeninių pasekmių turės beveik visiems. Netgi tie žmonės, kurie prieš tai save laikė esant liberaliais ir plačių pažiūrų, staiga atranda, kad pagal naujuosius standartus jie yra kupini neapykantos ir transfobiški. Paskutinis to pavyzdys yra matomas Didžiosios Britanijos dienraštyje The Times:
„Moteris, kuri valstybinėje sveikatos priežiūros klinikoje paprašė, kad gimdos kaklelio tepinėlio tyrimą jai atliktų moteriškos lyties seselė, liko „susigėdusi ir susikrimtusi“, kai intymiai procedūrai ją pakvietė asmuo giliu, vyrišku balsu. Kai moteris nurodė, jog įvyko „klaida“, seselė atsakė: „Mano lytis nėra vyriška, esu transseksualė“. Pacientė, kuri nusprendė neatlikti procedūros, teigė, kad buvo keista, kai specialistas pranešė, jog nėra vyras: „Aš galvojau, ką tai iš viso gali reikšti? Juk tu aiškiai esi vyras. Seselė turėjo akivaizdžiai vyrišką išvaizdą: trumpai kirptus plaukus, vyriškus veido bruožus ir balsą, daugybę tatuiruočių bei barzdos plaukelius.“
Visa tai rodo, kad vidutinė moteris nebus per daug patenkinta, kai paprašiusi moteriškos lyties specialistės, sulauks kažkokio barzdoto tipo, kuris naudodamasis naujausiomis genderizmo tezėmis bandys įrodyti turįs teisę tyrinėti jai tarp kojų. Kad ir koks atviras bei liberalių pažiūrų būtų vidutinis asmuo, jis nėra visiškai indoktrinuotas queer pasaulėžiūros, todėl vis dar pasižymi sveiku protu, su kuriuo šiuo metu bando kovoti mūsų kultūra. Šiuo atveju, moteris išskirtinai sulaukė atsiprašymo, o ne viešo bandymo sugėdinti, kas dažniausiai nutinka panašiose situacijose:
„Moteris sulaukė oficialaus valstybinės klinikos atsiprašymo po to, kai pateikė skundą dėl netinkamos priežiūros. Incidentas buvo atskleistas [vert. past. – tuometinei] Švietimo ministrei Justine Greening svarstant pasiūlymus, kurie leistų legaliai keisti lytį be gydytojo diagnozės. The Sunday Times pranešė, kad svarstymai dėl Lyčių pripažinimo akto (angl. Gender Recognition Act) buvo nukelti J. Greening suabejojus dėl diagnozės sau nustatymo (angl. self-certification). Tuo tarpu pacientė teigė, kad incidentas buvo pakankamai nemalonus „40-ies metų mamai“, bet tokia pati situacija turėtų daug rimtesnių pasekmių jos 17-metei dukrai.“
Griežta translyčių aktyvistų pozicija dėl panašių susirūpinimų yra ta, kad paauglės merginos paprasčiausiai turėtų perlipti savo transfobiškumą bei suprasti, kad kai kurios merginos ir moterys turi barzdas, vyriškus lytinius organus ir teisę prie jų prisijungti persirengimo kambaryje. Nepaisant to, kad mama sulaukė atsiprašymo, moteris paaiškino, kodėl nenori neatskleisti savo tapatybės:
„Pacientė pageidavo anonimiškumo sau ir klinikai, nes bijo kritikos jos ar ją aptarnavusio žmogaus atžvilgiu. […] Skunde pacientė rašė, kad registruodamasi gimdos kaklelio tepinėlio procedūrai ji prašė moters specialistės. Vėliau pridūrė: „Žmonės, kuriems dėl to nepatogu, yra pristatomi kaip fanatikai, aš irgi buvau priversta taip jaustis.“
Būtent gėdinimas ir vertimas jaustis kaltais dėl kylančio nepatogumo jausmo, yra pagrindinė translyčių aktyvistų taktika. Nepaisant to, kad patys smerkia bet kokį jų gėdinimą, tai yra jų įrankis prieš tėvus, kurie paprasčiausiai yra susirūpinę savo dukterimis, arba prieš moteris, kurios dėl įvairiausių priežasčių jaučiasi nepatogiai, kai intymias procedūras joms atlieka biologiniai vyrai. Kaip jau rašiau, manau, kad transaktyvistai perdėjo su šiomis taktikomis, todėl daugeliui žmonių šis gėdinimas atrodo nuėjęs per toli.
Versta iš Woman requests female nurse for cervical exam–and gets bearded man