tiesos.lt
„Katalikų bažnyčia tampa mūsų Sorošu“ – kyla skandalas dėl to, kad Italijos katalikų bažnyčia finansuoja nelegalią imigraciją, o už pabėgėlių priėmimą pasisakantys aktyvistai giriasi, kad dėl Bažnyčios aukų jiems nebereikia dirbti.
Kaip praneša Italijos laikraštis La Verita, Italijos Katalikų Bažnyčią neseniai sukrėtė didelis skandalas. Ragūzos miesto prokuratūros tyrimai atskleidė, kad kai kurios Italijos vyskupijos dalyvavo finansuojant organizaciją Mediterranea, atsakingą už nelegalią Afrikos imigrantų migraciją į Europą.
Pasak Lenkijos laikraščio wPolityce, įtariama, kad šios vyskupijos skyrė mažiausiai 2 mln. eurų, o kai kurios Bažnyčios išmokos atsidūrė asmeninėse už imigraciją pasisakančių aktyvistų sąskaitose.
Pagrindiniai šio neformalaus vyskupų tinklo veikėjai yra Bolonijos kardinolas Mateo Dzupis (Matteo Zuppi), Palermo arkivyskupas Korado Loferičė (Corrado Lorefice) ir keletas kitų, taip pat įsipainiojo ir Liuksemburgo kardinolas Žanas Klodas Olerišas (Jean-Claude Hollerich), paaukojęs 25 000 eurų.
Pagrindinė skandalo figūra – Luka Kazarinis (Luca Casarini), kairiųjų aktyvistas, žinomas dėl savo vaidmens protestuose 2001 m. Genujoje vykusiuose G8 aukščiausiojo lygio susitikimo metu. Vėliau jis įsitraukė į nelegalių imigrantų gabenimą Lampedūzos salon. 2019 m. gruodį prasidėję Kazarinio santykiai su popiežiumi Pranciškumi sukėlė ažiotažą, ypač po to, kai Pranciškus pakvietė Kazarinį dalyvauti Vatikano Vyskupų sinode, nors jis aktyviai nedalyvavo Bažnyčios gyvenime.
Šiuo metu Sicilijoje atliekamas tyrimas dėl 2020 m. incidento, susijusio su laivu Mare Jonio, kuriame dalyvavo Kazarinis ir dar penki Mediterranea dirbantys asmenys. Tuomet jie be leidimo Sicilijos uoste išlaipino 27 migrantus. Migrantus jie prieš 37 dienas paėmė iš Danijos tiekimo laivo, o Danijos bendrovė Maersk už migrantų priėmimą jiems sumokėjo apie 135 000 JAV dolerių, kuriuos bendrovė pavadino auka. Tačiau prokurorai teigia, kad tai buvo atlygis ir Italijos imigracijos įstatymų pažeidimas.
Tyrimo metu buvo perimtos ir spaudai perduotos žinutės, atskleidžiančios, kad Bažnyčios pareigūnų finansuojami Mediterranea aktyvistai privačiai reiškė panieką vyskupams, o tiesiogiai bendraudami laikėsi pagarbaus tono. Įrašymų metu Kazarinis gyrėsi, kad iš aukų, daugiausia gautų iš Bažnyčios, uždirba 6500 dolerių, todėl gali „susimokėti už nuomą ir neiti dirbti į barą“.
Kazarinio dešinioji ranka Džiuzepė Kačija (Giuseppe Caccia) kardinolui Dzupiui ir arkivyskupui Lorefičei negailėjo kandžių žodžių: „Šie Bergoglio vyskupai yra asilai“. Pats Kazarinis juokavo, kad pirmasis popiežiaus laiškas jo vardu, kuriame buvo frazė „Luka, brangus broli“, buvo nepakankamai geras, ir jie turėtų gauti antrąjį, kuriame bus parašyta: „Luka, mylimas sūnau“.
Mare Jonio kapelionas, kunigas Matija Feraris (Mattia Ferrari), žinomas kaip kunigas, dirbantis pabėgėlių labui, nustebęs pasakė: „Katalikų bažnyčia tampa mūsų Sorošu“, turėdamas omenyje jų gaunamą finansavimą.
Komentatoriai diskutuoja, ar šie vyskupai veikė savarankiškai, ar buvo vadovaujami popiežiaus Pranciškaus, ir dauguma linksta prie pirmosios versijos. Jų veiksmai, kuriais siekiama prisiderinti prie suvokiamų popiežiaus interesų, gali sumažinti parapijiečių aukas ir pakenkti pasitikėjimui vyskupais.
Šis skandalas yra rimtas įspėjimas dėl Bažnyčios dalyvavimo finansuojant ideologinius projektus, ypač jei jie yra neteisėti.
Šaltinis: Remix News