„Jei būtume tai siūlę prieš 10 metų, to būtų nedelsiant atsisakyta“.
Paskutiniais metais Europa dramatiškai pasikeitė. Kalėdų mugėms dabar būdingi saugos barjerai, o vyriausybės naudojasi terorizmo grėsme masinio stebėjimo įgaliojimų plėtros pateisinimui. Šiuo metu europiečiai gali skubios pagalbos mygtukais papildyti sąrašą pokyčių, kuriuos atnešė islamo terorizmo ir kitų augančių saugumo bėdų grėsmė, su kuria susiduria žemynas.
Po teroristinės atakos, kurią Nicoje įvykdė valtimi atplaukęs migrantas, nusitaikęs į Notre Dame baziliką 2020 metų spalio 29 dieną, savivaldybė sustiprino maldos namų apsaugą, o susitikimo 2021 metais metu pasiūlė bažnyčioms ir kitoms religinių apeigų vietoms skubios pagalbos įrangą.
Spalio 28 dienos interviu BFM televizijai Notre Dame bazilikos klebonas patvirtino, kad po šio mygtuko įrengimo jam yra tekę juo naudotis. Kalbinamas laidoje Nice-Matin tėvas Franklenas Parmentjė (Franklin Parmentier) minėjo atvejį, kai 2021 metų liepos mėnesį į baziliką įėjo „agresyvus“ ir „labai įtartinai besielgiantis“ jaunas vyras. Policijai buvo duotas signalas skubios pagalbos mygtuko, įtaisyto po 2020 metų užpuolimo, pagalba, ir pareigūnai šį individą sulaikė.
„Jis įrodė savo naudą ir jis veikia,“ – sakė tėvas Parmentjė. „Užtikrintumą suteikia greitas ir efektyvus policijos tarnybos įsikišimas.“
Tačiau įspėjimo sistema nebuvo įdiegta visose miesto bažnyčiose. Tokios, pavyzdžiui, neturi Saint-Pierre d‘Ardene bažnyčia. „manau, kad mes turime stebėti, būti atsargūs. Bet aš nenoriu prisidėti prie nuolatinio nerimo,“ – komentavo bažnyčios parapijos kunigas, nukentėjęs nuo sutrikusio asmens užpuolimo balandžio 24 dieną.
Tėvas Žilis Florinis (Gil Florini) supranta, kad tėvas Parmentjė pats pasirinko naudotis šia sistema. Bet net ir po balandžio užpuolimo jo požiūris į saugumo įrangos diegimą nepasikeitė.
„Greta bažnyčios turime skubios pagalbos skambučių terminalą, mano nuomone, to pakanka,“ – sakė Florinis.
Tačiau ne vien bažnyčios įsirengė skubios pagalbos skambučių abonentines dėžutes. Šiuo metu tokių skubios pagalbos skambučių abonementinių dėžučių Nicoje yra 1400, įskaitant ligonines, mokyklas, kultūros renginių vietas, kino teatrus ir vietines asociacijas. Skubių pranešimų sistema, paleista 2015 metais, nuo 2022 metų pradžios užregistravo 1700 incidentų, sakė Antonis Borė (Anthony Borré), pirmasis mero pavaduotojas saugumo klausimais.
„Mes užtikriname, kad kiekvienas turėtų savo dispozicijoje technologinius įrenginius, kokių negali pasiūlyti nei vienas kitas Prancūzijos miestas,“ – sakė Borė. „Tai buvo sutikta labai pozityviai.“
Savivaldybės taryba taip pat išplėtė technologijų naudojimą balsavimo gruodžio 9 dieną metu.
Borė sakė, kad už maldos vietas atsakingi asmenys vis dažniau prašo skubios pagalbos įrangos.
„Jei būčiau tai siūlęs prieš 10 metų, to būtų nedelsiant atsisakyta.“ Mokyklose ir sinagogose įrenginiu taip pat naudojasi ir žydų bendruomenė.
Šaltinis: Remix News