Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Japonijos teismas pirmadienį nusprendė, kad tai, jog šalyje nepripažįstamos tos pačios lyties asmenų santuokos, atitinka Konstituciją, nors praėjusiais metais kito šalies teismo nuosprendyje buvo konstatuota priešingai.

Vakarų Japonijos Osakos apygardos teismas atmetė trijų tos pačios lyties porų argumentus. Aktyvistai, siekiantys santuokų lygybės, jau yra pateikę virtinę tokių ieškinių.

„Žvelgiant iš asmens orumo perspektyvos, galima teigti, kad reikalinga įgyvendinti tos pačios lyties porų viešo pripažinimo privalumus per oficialų pripažinimą“, – sakoma teismo sprendime.

Tačiau dabartinis tokių sąjungų nepripažinimas „nelaikomas Konstitucijos pažeidimu“, priduriama nutarime, kuriame teigiama, kad „viešoji diskusija apie tai, kokia sistema tam yra tinkama, nebuvo išsamiai įgyvendinta“.

Ieškovų advokatas Akiyoshi Miwa (Akijošis Miva) sakė, kad jį šokiravo teismo nenoras įsikišti į debatus.

„Tai reiškia, jog teisėjas sako, kad teismas neturi aktyviai įsitraukti [sprendžiant] žmogaus teisių klausimus“, – sakė A. Miwa.

IEŠKOVĖ MACHI SAKATA (MAČI SAKATA), JAV OREGONO VALSTIJOJE SUSITUOKUSI SU SAVO PARTNERE AMERIKIETE, SAKĖ „NEGALINTI PATIKĖTI NUTARTIMI“.

Ieškovė Machi Sakata (Mači Sakata), JAV Oregono valstijoje susituokusi su savo partnere amerikiete, sakė „negalinti patikėti nutartimi“

Teismas taip pat nusprendė, kad jei būtų sukurta į santuoką panaši sistema, tos pačios lyties partneriai galėtų naudotis teisinėmis privilegijomis.

„Niekas negali pakeisti [santuokos]. Jaučiu tik apmaudą. Tarsi jie sakytų: „Nesielgiame su tavimi kaip su lygiu, bet juk nieko tokio?“, – kalbėjo M. Sakata.

Šis sprendimas buvo paskelbtas po to, kai praėjusiais metais šiaurinėje Saporo dalyje esantis apygardos teismas nusprendė, kad vyriausybės draudimas sudaryti tos pačios lyties asmenų santuokas pažeidžia konstitucijos nuostatą, kuria užtikrinama lygybė pagal įstatymą.

Aktyvistai šį sprendimą sveikino kaip didelę pergalę, turinčią padidinti spaudimą įstatymų leidėjams įteisinti tos pačios lyties asmenų sąjungas.

Japonijos konstitucijoje nustatyta, kad „santuoka sudaroma tik abiejų lyčių abipusiu sutikimu“.

Tačiau pastaraisiais metais vietos valdžios institucijos visoje šalyje ėmėsi iniciatyvos pripažinti tos pačios lyties asmenų partnerystę, nors pagal įstatymus toks pripažinimas nesuteiktų tokių pačių teisių kaip santuoka.

Praėjusį mėnesį Tokijo prefektūra pranešė, kad nuo lapkričio pradės pripažinti tos pačios lyties asmenų partnerystę.

2020 metais keliolika porų pateikė ieškinius dėl santuokų lygybės apygardos teismuose visoje Japonijoje. Jos teigia, kad šiais suderintais veiksmais siekia daryti spaudimą vienintelei Didžiajam septynetui (G-7) priklausančios šalies vyriausybei, kuri nepripažįsta tos pačios lyties asmenų sąjungų.

Reklama

Susiję straipsniai

Karas Ukrainoje. Devyni šimtai keturiasdešimt septintoji (rugsėjo 27) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Kaip ir spėta, rusai ėmė atakuoti tiekimo kelią iš Rumunijos į Ukrainą. Šią naktį rusai...

Kandidatų į Seimą debatai Antakalnio apygardoje

Debatuose dalyvavo: Liutauras Gudžinskas (Lietuvos socialdemokratų partija); Stanislavas Jarmalavičius (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga); Audrius Jukna (Lietuvos regionų...

Robertas Ramanauskas. Kodėl būtina „išmesti balsą“ už Nacionalinį susivienijimą!?

Artėja seimo rinkimai ir vis dar daug kam sunku apsispręsti, kam atiduoti savo balsą, kad jis nebūtų „išmestas“. Balsas...

Diskusija apie tariamą antisemitizmą, provokatorius ir kam yra naudinga tyčiotis iš Lietuvos laisvės kovų istorijos

Rugsėjo viduryje (16 d.) Seime buvo surengta Konferencija „Istorinės atminties politika: reikia nacionalinio susitarimo“. Joje pranešimą pavadinimu ISTORINĖS...