Tarptautiniame aktualios muzikos festivalyje „Gaida“ spalio 25 d. rengiamas išskirtinis koncertas Nacionalinėje filharmonijoje. Su Lietuvos kameriniu orkestru koncertuos publikos numylėtinis, smuiko virtuozas Hugo Ticciati (Švedija, Jungtinė Karalystė). Ypatingu kūrybiškumu pasižymintis atlikėjas sugrįžta į Vilnių bei pasirodys kaip smuiko solistas ir kaip dirigentas. Vienas iš koncerto akcentų – Lietuvoje pirmą kartą gyvai nuskambėsianti „nepamirštama“ ir „beprotiškai gražia“ vadinama muzikinė siuita „There Will Be Blood“ („Bus kraujo“) pagal garso takelį kultiniam to paties pavadinimo Paulo Thomaso Andersono filmui, kurią sukūrė vienas iš legendinės grupės „Radiohead“ lyderių Jonny Greenwoodas. Taip pat publikos laukia ypatingos premjeros: Hugo Ticciati atliks Niujorke gyvenančios ir ten įkvėpimo besisemiančios lietuvių kompozitorės Žibuoklės Martinaitytės kūrinį „Ekkagata“ bei Lietuvos pajūrio inspiruotą Loretos Narvilaitės kompoziciją „Kur veda kopų kelias“ – abu sukurti šiam smuiko virtuozui ir orkestrui. Taip pat Hugo Ticciati diriguojamas orkestras atliks festivalio kompozitorių „in focus“ Caroline Shaw (JAV) ir Justės Janulytės kūrinius.
Šiame koncerte skambėsiančią Jonny Greenwoodo siuitą „There Will Be Blood“ (2005–2012) žurnalas „Rolling Stone“ pavadino „sprogimu, kuris naujai išrado, kokia galėtų būti kino muzika“. Žymus kino muzikos kompozitorius Hansas Zimmeris sakė, kad Greenwoodo sukurtas garso takelis yra „beatodairiškai, beprotiškai gražus“. Anot JAV muzikos kritiko Stepheno T. Erlewine’o, „Greenwoodas kaip „Radiohead“ gitaristas yra žinomas nuotaikos kūrimo meistras, tačiau „There Will Be Blood“ muzika yra nutolusi nuo šios grupės eksperimentų su elektronine muzika. Tai didinga, jaudinanti muzika – ar ji skambėtų filme, ar scenoje. Šią muziką išgirdus, jos neįmanoma pamiršti“.
Jonny Greenwoodas išgarsėjo kaip legendinės grupės „Radiohead“ gitaristas, tačiau jo muzikinė kūryba aprėpia gerokai platesnius muzikinius žanrus, įskaitant ir orkestrinę muziką. Greenwoodas studijavo Oksfordo Brukso universitete psichologiją ir muziką, tačiau su grupe „Radiohead“ pasirašęs leidyklos „EMI“ sutartį šešiems albumams jis studijas nutraukė. Su „Radiohead“ jis koncertuoja iki šiol, o nuo 2021 m. groja ir su grupe „The Smile“. Lygiagrečiai Greenwoodas domisi Olivierio Messiaeno ir György Ligeti kūryba, groja fortepijonu, violončele, išilgine fleita, armonika, vargonais, arfa, o ypač mėgsta Martenot bangas. Tarp jo kūrinių klasikinei sudėčiai – kompozicijos Londono „Contemporary Orchestra“ bei BBC Koncertiniam orkestrui.
Lietuvoje pirmą kartą nuskambėsiantis Justės Janulytės kūrinys „Confluere“ (iš lot. „tekėti kartu“) kameriniam orkestrui buvo sukurtas kaip įžanginis kūrinys prieš populiariąją W. A. Mozarto 40-ąją simfoniją, tad muzikine prasme yra susijęs su Mozarto opusu. „Confluere“ pasaulinė premjera įvyko šių metų kovą Paryžiuje, kurią atliko garsusis „Orchestre Philharmonique de Radio France“. Caroline Shaw „Entr’acte“ (2011) taip pat buvo inspiruotas Vienos klasikų, pasak autorės, jos kūrinys buvo parašytas išgirdus J. Haydno Styginių kvartetą op. 77 Nr. 2.
Šio koncerto programą rengiantis smuiko virtuozas ir dirigentas Hugo Ticciati ne kartą yra koncertavęs Lietuvoje ir tapo publikos numylėtiniu – jo koncertai sulaukia didžiulio žiūrovų dėmesio. Ticciati atliekamos ir kuriamos koncertų programos, rengiami festivaliai pasižymi originalia idėja. Žymiosios Londono koncertų salės „Wigmore Hall“ direktorius Johnas Gilhooly yra pavadinęs Ticciati vienu iš pačių talentingiausių jaunesniosios kartos dirigentų ir meno vadovų. Ticciati koncertuoja visame pasaulyje, jį kviečia bendradarbiauti žymiausi Europos orkestrai, pastaraisiais metais jis koncertavo su „Kremerata Baltica“, Štutgarto, Škotijos kameriniais orkestrais ir kt.
Smuiko virtuozo Hugo Ticciati ir Lietuvos kamerinio orkestro koncertas su „Radiohead“ gitaristo Jonny Greenwoodo bei Žibuoklės Martinaitytės, Loretos Narvilaitės, Justės Janulytės ir Caroline Shaw opusais – spalio 25 d. Nacionalinėje filharmonijoje. Bilietus platina „Kakava.lt“. Festivalį „Gaida“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė.