D. Trampas pasirašė įsaką nacionalinio „Maršo už gyvybę“ išvakarėse ir paskelbė: „Jie neturėjo būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Daugelis jų yra pagyvenę žmonės. Man didelė garbė tai pasirašyti.“
Jis sakė, kad aktyvistai buvo patraukti baudžiamojon atsakomybėn, kai paprasčiausiai naudojosi savo teisėmis pagal JAV Konstitucijos pirmąją pataisą, saugančią žodžio, spaudos, religijos ir asociacijų laisves.
Tarp jų buvo ir kunigas Fidelis Moscinskis.
Stivas Kramptonas (Steve Crampton), Tomo Moro draugijos (Thomas More Society), advokatų kontoros, atstovaujančios 21 aktyvistui, vyresnysis patarėjas, vėliau sakė: „Šiandien mūsų didžiojoje šalyje skamba laisvė.
Didvyriški taikūs gynėjai, kuriuos Baideno Teisingumo departamentas neteisingai įkalino, dabar bus išlaisvinti ir galės grįžti namo pas savo šeimas, valgyti šeimyninį maistą ir mėgautis laisve, kuri niekada neturėjo būti iš jų atimta.“
Firmos vykdomasis viceprezidentas Piteris Breenas (Peter Breen) sakė, kad gyvybės gynėjai „kentėjo nuo FTB reidų, federalinio persekiojimo ir griežtų bausmių už tai, kad taikiai ir drąsiai liudijo gyvybę“.
Jis pridūrė: „Dėkojame prezidentui D. Trampui už tai, kad ištesėjo pažadą šioms už gyvybę pasisakančioms motinoms, tėvams, seneliams, pastoriams ir kunigams.
Tai, kas nutiko šiems taikiems už gyvybę pasisakantiems asmenims, daugiau niekada neturi pasikartoti. Raginame Kongresą skubiai atšaukti FACE aktą ir užtikrinti, kad Teisingumo departamentas daugiau niekada nebegalėtų panaudoti šio įstatymo kaip ginklo ir pateikti griežtus kaltinimus taikiems gyvybės gynėjams.“
Kaip praneša Daily Wire, keli nuteistieji buvo nuteisti ilgomis laisvės atėmimo bausmėmis už tai, kad giedojo, meldėsi ir blokavo įėjimus į Vašingtone esančią vėlyvųjų abortų įstaigą.
Tarp jų yra Lauren Handy, kuri atliko ketverių metų ir devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmę; John Hinshaw, kuriam skirta 21 mėnesio laisvės atėmimo bausmė; William Goodman, Joan Bell ir Herb Geraghty, kurie įkalinti po 27 mėnesius; Jonathan Darnell, kuris atlieka 34 mėnesių laisvės atėmimo bausmę; Jean Marshall, Paulette Harlow ir Heather Idoni, kurios nuteistos dvejų metų laisvės atėmimo bausme.
Už protestą prie abortų klinikos Mt. Juliet, Tenesio valstijoje, kur už gyvybę pasisakantys krikščionys giedojo giesmes, meldėsi ir ragino moteris nesidaryti abortų, 63 metų Calvinas Zastrow buvo įkalintas šešiems mėnesiams, o 75 metų Chesteris Gallagheris nuteistas 16 mėnesių kalėjimo.
Niujorke Bevelyn Beatty Williams buvo pasiųsta į kalėjimą trejiems su puse metų už tai, kad trukdė įeiti į abortų įstaigą Manhatane.
Tuo metu, kai D. Trumpas paskelbė malonę, bausmės už dalyvavimą dviejuose protestuose laukė Antrojo pasaulinio karo koncentracijos stovyklą išgyvenusi 89 metų Eva Edl.
Remiantis pranešimais, pagal 1994 m. Įstatymą dėl laisvo patekimo į klinikas (FACE) jai grėsė iki 10 metų kalėjimo.
Šie teisės aktai buvo priimti siekiant apsaugoti bažnyčias ir klinikas, tačiau 97 proc. atvejų baudžiamojon atsakomybėn buvo patraukti už gyvybę pasisakantys aktyvistai, kurių daugelis buvo kalti dėl nedidelių įsibrovimo į teritoriją pažeidimų.
Valdant Baideno-Harriso administracijai nė vienas asmuo nebuvo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn pagal FACE aktą dėl 436 išpuolių prieš bažnyčias, įvykdytų vien 2024 m.
„Valdant Baideno-Harriso administracijai…“
Tai Kumela tikrai buvo vyras?!
k.o.d.ė.l
n.a.i.k.i.n.a.m.i
k.o.m.e.n.t.e.r.a.i
Turbūt dėl to, kad labai kvaili?