2025-01-20, Pirmadienis
Naujienlaiškis

Javieras Milei, naudodamasis savo tribūna, kovoja su LGBT ideologija ir abortais Argentinoje

kontrastas.lt

Pažangiųjų aktyvistų siaubui, Argentinos prezidentas Javieras Milei uždraudė vyriausybės dokumentuose vartoti vadinamąją „lyčių lygybę įtraukiančią kalbą“ ir neatsisakė savo už gyvybę pasisakančių pažiūrų.

Viena po kitos ėjusios administracijos ekonominiu ir moraliniu požiūriu, įteisinus abortus, žlugdė šalį. Tada buvo išrinktas libertarų kandidatas į prezidentus Javieras Milei, pasisakantis už gyvybę. Jis buvo prisaikdintas gruodžio 10 d. Priešingai nei politikai, kurie tvirtina, kad jų kadencija atneš tik gerovę ir saulėtus kelius, J. Milei nuo pat pradžių perspėjo argentiniečius, kad reikės ekonominės šoko terapijos; laikas parodys, ar jo ambicinga politika bus veiksminga, tačiau yra teigiamų ženklų.

Tačiau ne mažiau svarbu ir tai, kad Milei pasinaudojo savo tribūna ir tvirtai pasisakė prieš LGBT ideologiją ir abortus. Pažangiųjų aktyvistų siaubui, jis pradėjo nuo to, kad praėjusį mėnesį uždraudė vyriausybės dokumentuose vartoti vadinamąją „įtraukiąją kalbą“, uždrausdamas „įtraukiąją kalbą ir viską, kas susiję su lyčių perspektyva, visoje nacionalinėje viešojoje administracijoje“.

Kaip pranešė CNN: Ispanų kalba yra lyčių kalba, kurioje dauguma daiktavardžių turi vyriškosios giminės galūnę „o“ arba moteriškosios giminės galūnę „a“. Ispaniškai kalbančiose šalyse, siekiant sukurti lyčių lygybę įtraukiančią kalbą, vietoj „o“ ar „a“ buvo siekiama vartoti „x“, „e“ ar „@“, kad būtų sukurti bendriniai neutralūs daiktavardžiai. Pavyzdžiui, lyčiai neutralus terminas „Latinx“, o ne vyriškosios giminės „Latino“ ar moteriškosios giminės „Latina“.

Ankstesnis prezidentas Alberto Fernandezas buvo paskelbęs, kad žmonėms, kurie save identifikuoja kaip „nebinarinius“, valdžios dokumentuose galima naudoti „x“; dabar Milei atstovas spaudai pareiškė, kad nuo šiol iš karto „nebus galima naudoti raidės „e“, ženklo „@“, „x“ ir kad žmonės turėtų „vengti nereikalingo moteriškosios giminės vardo vartojimo visuose viešojo administravimo dokumentuose“. Milei taip pat uždarė visą „nediskriminavimo agentūrą“, teigdamas, kad jos funkcijas – tokias, kokios jos buvo – perims Teisingumo ministerija.

Milei, kuris per prezidento rinkimų kampaniją duodamas interviu ne kartą išsakė savo už gyvybę pasisakančias pažiūras – vienu metu jis pareiškė, kad abortus palaikantiems argentiniečiams „smegenys buvo išplautos žudikiškos politikos“, – kaip ir daugelis politikų, šių pažiūrų neatsisakė ir pradėjęs eiti pareigas. Sausio mėnesį Davose, kasmetiniame Pasaulio ekonomikos forumo susitikime, pasakytoje kalboje jis pasmerkė elito ideologiją ir ypač išskyrė „populiacijos kontrolę“ ir „kruviną abortų darbotvarkę“.

Tai, kad Milei, pasmerkdamas abortus, pasinaudojo savo prezidentine platforma, taip pat neturėjo vien retorinio poveikio – jo pasisakymai už gyvybę turėjo realų poveikį. Kaip teigiama neseniai paskelbtame „Guardian“ pranešime: Pasak medikų iš visos šalies, „prieš abortus nukreipta Milei retorika paskatino vis daugiau Argentinos gydytojų atsisakyti atlikti nėštumo nutraukimo operacijas“.

Abortų šalininkai, pažymėję, kad Milei, pradėjęs eiti pareigas, abortus pavadino „tragedija“ ir „žmogžudyste sunkinančiomis aplinkybėmis“, laikraščiui „Guardian“ sakė, kad šie pareiškimai „jau paskatino sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus atsisakyti teikti abortų paslaugas dėl savo asmeninių įsitikinimų…“ Vienoje ligoninėje Buenos Airių priemiestyje gydytoja Julieta Bazán sakė, kad dėl Milei komentarų padaugėjo gydytojų, atsisakančių atlikti abortus. „Tai turi labai neigiamą poveikį“, – sakė Bazán. „Padidėjo specialistų stigma – jie bijo būti abortų komandų nariais“.

Abortų aktyvistai dabar rengia kampanijas, kuriomis argentiniečiams primenama, kad abortai šalyje vis dar legalūs, ir ruošiasi kovoti su bet kokiais pasiūlymais atkurti ankstesnį Argentinos gyvybės apsaugos režimą. Savo rinkimų kampanijos metu Milei pareiškė, kad būtų pasirengęs svarstyti referendumo dėl legalių abortų galimybę, tačiau dėl sunkios šalies ekonominės padėties mažai tikėtina, kad artimiausiu metu jis spręs šį klausimą. Tačiau jis gali pasinaudoti prezidento postu, kad gintų negimusių vaikų interesus, ir tai jis daro labai veiksmingai.

Pagal www.lifesitenews.com

Kviečiame paremti

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Skiesti ar gryninti? Vytautas Sinica

Valstybės tikslas – tautos išlikimas Apie tai kalbėjomės šiandien pasirodžiusioje tinklalaidėje su Edmundu Jakilaičiu. „Skiesti ar gryninti?“ pavadino jis...

Edvardas Čiuldė. Ar Trampas užbaigs visų karą prieš visus?

Net ir didžiausias skeptikas galimai pasąmoningai vis dar tiki, kad Donaldui Trampui pavyks paskutiniu momentu ištraukti tokius kozirius,...

Amžinas kovotojas. Monsinjoro Alfonso Svarinsko 100-osioms gimimo metinėms

Sausio 21 d. minėsime bekompromisės kovos už bažnyčią, tikinčiųjų teises ir katalikišką dorovę simboliu tapusio monsinjoro Alfonso Svarinsko...

Rimantė Stepienė. Apie gydytoją ir rusų kalbą

Praėjusią savaitę žiniasklaidoje nuskambėjo gydytoja, paskelbusi, kad nebeaptarnaus rusų kalba. Kito diskusija, nuvilnijo vertinimai. Mane labai nustebino vienas žmogus,...