2025-01-11, Šeštadienis
Naujienlaiškis

Jonas Grigas. Ateities vizijos

Socialinio tinklo „Facebook“ įkūrėjas ir prezidentas milijardierius Markas Zuckerbergas interviu skaitmeninės žiniasklaidos įmonei „The Information“ pasakė, kad po 10 metų jums nereikės eiti į susirinkimus, darbovietes ar poilsio vietas – jūs ten skaitmeniškai teleportuositės.

Jis pabrėžė, kad „socialinių patirčių šventasis gralis (ši sąvoka apibūdina sunkiai pasiekiamą arba nepasiekiamą tikslą) yra gebėjimas jausti, kad dalyvauji kur nors su kitu asmeniu, bet ši technologija dar nesukurta. Aš manau, kad yra prasmė investuoti į šią sekančią didžiausią skaičiavimo platformą.“

M. Zuckerbergas sakė, kad jis mato ateitį, kurioje žmonės virtualiai sąveikaus tarpusavyje ir su objektais. „Atėjo 2021-ji metai, kai yra lengviau judinti bitus nei atomus. Žinoma, bus automobiliai, lėktuvai ir visa kita. Bet kuo daugiau galėsime teleportuotis visur, ne tik išvengsime važinėjimo pirmyn ir atgal ir su tuo susijusios nuobodybės, bet tai bus geriau visuomenei ir visai planetai”, – sakė jis.

M. Zuckerbergas mano, kad nervų sistemos sąsajos su išoriniais prietaisais galimai taps esminės papildytos realybės technologijoms. Jo tinklas „Facebook“ kuria virtualios realybės produktus. Jis sako, kad jau yra 10 milijonų aktyvių virtualios realybės vartotojų. „Bet turėti gaminius, tokius, kaip, pavyzdžiui, normaliai atrodančius akinius, kurie rodys papildytą realybę, kai galėsite blokuoti ją, jei panorėsite, paversti tuos akinius akiniais nuo saulės ir naudotis dideliu virtualios realybės turiniu – tokia yra sekanti skaičiavimo platformos vizija, kuri turės milijardus vartotojų.“ Tokią jis mato ateitį.

O štai Dubajaus įkūrėjas šeichas Rašidas ateitį mato kitokią: „Mano senelis jojo ant kupranugario, mano tėvas jojo ant kupranugario, aš važinėju Mersedesu, mano sūnus – Land Roveriu, mano anūkas irgi Land Roveriu, bet proanūkis vėl jos ant kupranugario.“

Kodėl jūs taip manote? „Sunkūs laikai sukuria stiprius žmones, stiprūs žmonės sukuria lengvus laikus. Lengvi laikai sukuria silpnus žmones. Silpni žmonės sukuria sunkius laikus,“ – pasakė Rašidas.

Abu, Zuckerbergas ir Rašidas, yra labai turtingi ir išmintingi žmonės, vienas įkūręs pasaulinį socialinį tinklą, kitas – dykumoje naująją pasaulio sostinę, bet jų ateities vizijos yra priešingos. Ir mūsų ateities vizijos yra skirtingos.

Kažin, kuri ateities vizija yra realesnė?

8 KOMENTARAI

  1. Antikinės Romos kūrimasis – karai su Kartagina, griežta moralė. Romos Imperijos žlugimas – pusę metų trunkantys vaidinimai Koliziejuje, nemokamai dalinamas vynas ir maistas, laisvas sęksas. Į kurį laikotarpį sutiktumėt perskelti?

    • Persikelti niekas negalėtų, norėtų to ar ne, nei į vieną praeities laikotarpį, nes civilizacija vystosi pagal laiko strėlę, bet ją lengva sugriauti ir vėl atsidurti ant kupranugario, jei jų dar išliktų.

  2. Rašidas sėdi ant naftos versmių – todėl ir išaugo dangoraižiai ir pan. Filosofiškai žiūrint į šį fenomeną, kyla pora klausimų. Kai buvo (o ji ir nesibaigia) krizė musulmoniškose šalyse, tai milijonus pabėgėlių priglaudė Europa. Neteko girdėti apie kokią nors šių turčių pagalbą savo tikėjimo broliams. Ir kita detalė – Saudo Arabijos princo poelgis su žinomu žurnalistu…

  3. „Sunkūs laikai sukuria stiprius žmones, stiprūs žmonės sukuria lengvus laikus. Lengvi laikai sukuria silpnus žmones. Silpni žmonės sukuria sunkius laikus,“ Iki šiol neteko sutikti tokios išminties, kuri taip tiksliai nusakytų šiems laikams taip aktualų tragizmą kaip ši šeicho Rašido replika.

  4. Žinant, kokie pavojai laukia ir tyko,galima bandyti jų išengti. Reikia tik nepamiršti dar Antikos laikų posakio-Mens sana in corpore sano” Reikia atstatyti fizinį lavinimą aukštosiose mokyklose , netgi jį išplėsti. Judėjimas turitapti įpročiu iki gilios senatvės. Ir nebeliks sunkių laikų grėsmės.

    • Jeigu tik fizinis lavinimas ir judėjimas pašalintų visas grėsmes! Mums nuolat gresia dideli gamtiniai pavojai – klimato kaita, ledynų tirpimas, asteroidų smūgiai, vulkanų išsiveržimai, žemės drebėjimai, kosminių gama spindulių pliūpsniai, žmonių sukurti masinio naikinimo atominiai ir bakteriologiniai ginklai bei pandemijos. Žinoma, Lietuvai vulkanų išsiveržimai ir žemės drebėjimai tiesiogiai negresia, bet netiesiogiai jų pasekmes jaučiame.

      • Ir labai gerai, kad ten yra Kepenis. Jis sveiko ir protingo žmogaus pavyzdys visoje išprotėjusio seimo šutvėje.

Komentarai nepriimami.

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Meloni: „Pavojus demokratijai kelia Sorosas, o ne Muskas“

Zoltán Kottász Konservatyvioji Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni užsitraukė kritikų nemalonę dėl teiginių, kad jos vyriausybė pasidavė užsienio...

Teresė Kezienė. APIE TIESĄ IR PRABUDIMĄ

Būna įdomių atsitiktinumų. Vienas man nutiko prieš dvejus, gal trejus metus. Lukiškių aikštėje grupelė žmonių giedojo Lietuvos himną. Nors...

Edmundas Paškauskas. Visata po Didžiojo Sprogimo: intelektų margumynas ir humanistika (I)

Priešistorė 1. Visatą valdantys elgsenos dėsningumai Visatos istorija stebina ir žavi savo nepaprastu dinamiškumu bei sudėtingumu. Nuo pat Didžiojo Sprogimo Visata...

Jonas Ivoška. Kodėl mūsų politikai nenori tobulinti savo valstybės modelio?

Informacijos šaltinių įvairovė išryškina ne tik demografinės situacijos Lietuvoje apgailėtinumą, bet padeda aptikti ir kitų gyvenimo sričių „klampiąsias“...