2024-12-28, Šeštadienis
naujienlaiškis

Jonas Grigas. Įdomybės: ar žinai kad…

Autorius yra akademikas, profesorius, habilituotas fizinių mokslų daktaras, tikrasis LMA narys

Ar žinai, kad:

Rykliai Žemėje gyvena ilgiau nei medžiai.

Kai 1977 m. pasirodė filmas „Žvaigždžių karai“, Prancūzija dar naudojo giljotiną.

Apollo 17 narys Gene Cernan Mėnulio paviršiuje įrašė dukters inicialus TDC, kurie Mėnulyje gali išlikti kelis tūkstančius metų.

Urano planeta yra maždaug tokio dydžio, kaip 63 Žemės.

Tiek Saulės sistema, tiek planeta Žemė turi galiojimo datą. Apskaičiuota, kad po 4 milijardų metų mūsų galaktika galbūt susidurs su Andromeda.

Jupiteryje ir Saturne lyja deimantais. Viskonsino-Madisono universiteto atliktas tyrimas teigia, kad brangakmeniai susidaro planetų atmosferoje ir krenta ant paviršiaus.

Mūsų akių raumenys juda maždaug 100 000 kartų per dieną! Kad tiek judėtų kojų raumenys, reiktų nueiti apie 80 kilometrų per dieną.
Per gyvenimą žmogaus pasigamintos seilės galėtų užpildyti du olimpinius baseinus.

Be mažojo piršto ranka prarastų 50 proc. jėgos.

Katės miega daugiau nei 70 proc. savo gyvenimo – apie 17 valandų per dieną.

Manoma, kad morkos atsirado apie 3000 m. pr. Kr. Afganistane. Tuo metu jos buvo violetinės iš išorės ir geltonos iš vidaus. Pirmoji oranžinė morka buvo išvesta Olandijoje XVI amžiuje, kad atitiktų Nyderlandų karališkųjų namų spalvą.

Žmogaus kūne yra vidutiniškai apie 37 litrus vandens. Šis kiekis atitinka 66 proc. suaugusio žmogaus kūno masės. Smegenis sudaro 75 proc. vandens, o kauluose jo 25 proc., kraujyje — 83 proc. Žmogus be maisto gali išgyventi mėnesį, be vandens – daugiausia savaitę. Gerdamas apie 2 litrus vandens per dieną, per gyvenimą žmogus išgeria apie 75 tonas vandens.

Dėl Šaltojo karo ir SSRS žlugimo pasaulyje prarastos 49 branduolinės bombos. Nežinia, tai legenda ar tikrovė?

Evereste guli apie 200 sušalusių alpinistų kūnų. Lengviau juos palikti, nei rizikuoti juos nukelti. Dauguma šių kūnų yra žmonių, kurie pasiekė viršūnę, tačiau jiems trūko deguonies, energijos ar maisto nusileisti.

Šalčiausia vieta planetoje yra Antarktida. Žiemą temperatūra nukrenta iki –73° C. Joje yra 70 proc. Žemės gėlo vandens ir beveik 90 proc. ledo.

Marianų įduba yra giliausia vieta žemės plutoje. Esanti Ramiojo vandenyno vakarinėje dalyje, ji yra maždaug 2550 km ilgio, 69 km pločio ir 10 994 metrų gylio!

Daugumai žmonių reikia maždaug aštuonių valandų miego per dieną, kad jie būtų sveiki ir turėtų pakankamai energijos, tačiau kai kurie žmonės gali miegoti iki 12 valandų ar ilgiau. Kitiems žmonėms tereikia keturių valandų poilsio. Taip yra dėl hDEC2 geno mutacijos, kuris reguliuoja miego ir būdravimo trukmę, taip sumažindamas kasdienį poilsio laiką.

Jei miegosite aštuonias valandas per dieną, kaip rekomenduoja medikai, sulaukę 99 metų būsite išmiegoję 33 metus.

Neįmanoma čiaudėti atmerktomis akimis. Pabandykite!

Milijardieriaus Steve’o Jobso atlyginimas bendrovėje „Apple“ buvo 1 euras per metus.

Medus negenda. Galite valgyti medų, pagamintą prieš 3000 metų. Kad jis gerai išsilaikytų, jį reikia laikyti sandariai uždarytą vietoje, kur nėra ekstremalių temperatūrų.

Medicinos klaidos yra trečia pagrindinė mirties priežastis Jungtinėse Valstijose.

Pagal turimą aukso kiekį rezerve ir bažnyčiose Vatikanas yra antroje vietoje po JAV.

Per savo gyvenimą žmogus nueina tiek, kad penkis kartus apsuktų Žemės pusiaują, – rašo „Showbizz Daily“. Tačiau aš jau sustojau.

Reklama

Susiję straipsniai

Karas Ukrainoje. Tūkstantis trisdešimt aštuntoji (gruodžio 27) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Agresorius Ukrainos teritoriją atakavo dviem balistinėmis raketomis Iskander M. Panašu, kad jų ukrainiečiams numušti nepavyko....

KAS VYKSTA SU NACIONALINIU VĖŽIO ISTITUTU?

Lietuvos žmogaus teisių gynėjams bei kitoms visuomeninėms organizacijoms viešumon iškėlus klausimą dėl Nacionalinio vėžio instituto likimo, valdžios institucijose...

Britų karininkas: „Nevyksta joks genocidas“

Endrius Foksas (Andrew Fox), buvęs britų karininkas ir dezinformacijos ekspertas, apžvelgia kai kuriuos prieštaringiausius teiginius, susijusius su Gazos...

Vokietija – didžiausia ES problema ar galimybė keistis?

Almantas Stankūnas Vis dar prisimename laikus, kai stabiliai auganti ekonomika, galinga pramonė ir užsienio prekybos perteklius darė Vokietiją ES...