2025-01-09, Ketvirtadienis
Naujienlaiškis

Jonas Grigas. Žmogus, pardavinėjantis Mėnulį

Buvęs Kalifornijos naudotų automobilių pardavėjas Denisas Hopas 1980 m. pareikalavo Mėnulio nuosavybės teisės ir nuo tada jį pardavinėdamas uždirbo 12 milijonų dolerių. Kas jis, genijus ar vienas didžiausių sukčių?

Išsiskyręs ir palaužtas Hopas galvojo, kaip užsidirbti pinigų. Žvelgiant pro langą į Mėnulį, jam gimė beprotiška idėja pretenduoti į Mėnulio nuosavybę. Jis žinojo, kad Mėnulis niekam nepriklauso, niekas į jį nepretenduoja.

Jis paskaitė 1967 m. JT Kosmoso sutartį, kurioje teigiama, kad jokia tauta negali tvirtinti Mėnulio suvereniteto, tačiau joje aiškiai nepasakoma, kad asmenys to negali. Hopas suprato, kad nors šalims draudžiama pretenduoti į žemės Mėnulyje, asmenims – ne. Jo manymu, jis nusprendė atradęs gudrią spragą pareikšti savo reikalavimui.

Jis surašė dokumentą, skelbiantį Mėnulio ir aštuonių kitų planetų ir jų palydovų nuosavybę, ir pareiškė ketinimą parduoti jų sklypus. Jis užregistravo savo ieškinį vietinėje JAV vyriausybės tarnyboje.

Sužadintas pasitikėjimo, Hopas įžūliai paskelbė jį JT būstinei Niujorke, taip pat Sovietų Sąjungos vyriausybei. Atsakymo niekada negavo.

Laikydamas atsakymo nebuvimą tyliu pritarimu, Hopas tapo teisėtu Mėnulio ir aštuonių kitų Saulės sistemos planetų savininku, ir pradėjo pardavinėti Mėnulio gabalus. „Sėdėjau baruose, ir kai kas klausdavo, ką aš darau, atsakydavau: „Parduodu Mėnulį“.

Turėdamas verslo planą ir rinką, Hopas įkūrė Mėnulio ambasadą. Iki 1995 m. jis uždirbo pakankamai pinigų, parduodamas sklypus kosmose, metė savo kasdienį darbą ir susitelkė į savo verslą, įkūrė svetainę MoonShop.

Mėnulio ambasada buvo rodoma per televiziją daugiau nei 180 šalių per maždaug 80 skirtingų televizijos kanalų, įskaitant CNN, NBC ir BBC.

Pigiausias Mėnulio ambasados teritorijoje esantis vieno aro (apie 0,4 ha) žemės sklypas kainuoja 24,99 dolerio, o brangiausias, žemyno dydžio 5,3 mln. akrų teritorijos plotas, buvo parduodamas už 13,3 milijono dolerių.

Hopas teigia turintis daugiau nei penkis milijonus klientų, kuriems priklauso 611 milijonų akrų žemės Mėnulyje, 325 milijonai akrų Marse ir 125 milijonai akrų Veneroje, Jupiterio palydove Io ir Merkurijuje.

Hopas teigia, kad per dieną parduoda 1500 Mėnulio nekilnojamojo turto objektų.

Žemės sklypų Mėnulyje turi nuo mažylių iki senjorų. Jauniausias Mėnulio žemės savininkas iš Vokietijos yra dvejų metų, o vyriausiam – 97.

Mėnulio ambasadoje yra daug įžymybių, tarp kurių yra Tomas Kruzas, Džonas Travolta ir Nicole Kidman.

Ne tik Holivudo grietinėlė negalėjo atsispirti Mėnuliui, bet ir trys buvę JAV prezidentai – Džimis Karteris, Ronaldas Reiganas ir Džordžas W Bušas nusipirko sklypus iš Mėnulio ambasados.

Hopas giriasi, kad 1800 didžiųjų korporacijų iš Mėnulio ambasados įsigijo didžiulius Mėnulio plotus, tarp jų yra viešbučių „Hilton“ ir „Marriott“ tinklai, norintys užsitikrinti žemę pirmajam Mėnulio viešbučiui.

Hopas 2004 m. įkūrė Galaktikos vyriausybę, kuri turi savo konstituciją, kurią tais pačiais metais ratifikavo 173 562 nežemiškos žemės savininkai. Hopas teigė, kad Galaktikos vyriausybė palaiko diplomatinius santykius su daugiau nei 30 Žemės vyriausybių.

JAV vyriausybės bandė paduoti Hopą į teismą, Vokietija ir Švedija bandė pareikšti jam kaltinimus sukčiavimu, tačiau abi bylos buvo nutrauktos. Mėnulio ambasada uždrausta tik Kinijoje.

Apie tai rašė „Politico“ ir „Lovemoney“. Galima tik pridurti, kad žmonių beprotybei nėra ribų. Materializavosi net beprotiškos Hopo mintys. Tik kur jos nuves?

8 KOMENTARAI

  1. Kodėl tik Mėnulį privatizuojame? Dar yra krūva planetų bei jų palydovų, o kur dar Galaktikos? Beje, Mėnulis tolsta. Kai dings Kosmoso platybėse, kai jį „priglaus” kokia nors juoda skylė, kas kompensuos praradimus. Reikia draudimo bendrovės , kuri tuo užsiimtų.

  2. Tekste rašoma: „esantis vieno aro (apie 0,4 ha) žemės sklypas…” Turi būti akro. Ištaisykite grubią klaidą.

  3. Lygiai tokia pati afera yra Stambulo konvencija. Kas tokią organizuoja pasirašyti, yra paprasčiausi sukčiai.

  4. Viena paguoda Hopui, kad jam pragare nereikės pirktis žemės- velniai už jį humaniškesni-jam parūpins karštą vietelę be jokių pinigų.

  5. Į pavadinimą pasižiūrėjau skeptiškai, nesitikėdamas nieko įdomaus. Vis dėlto tekstas „įtraukė”. Tik pabaigoje gal reikėjo išvengti retorinio klausimo, nes visa ši finansinė afera ir taip kelia šypseną.

Komentarai nepriimami.

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Karas Ukrainoje. Tūkstantis penkiasdešimt pirmoji (sausio 9) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Antra para dega Engels (Saratov sritis) naftos perdirbimo gamykla, kuri tiekia kurą šalia esančiai rusų...

Antanas Staponkus. Kada Lietuva turės valstybės laikrodį?

Lietuvos mokslų akademijoje (Vilnius, Gedimino pr. 3) 2025 m. sausio 14 d., 15–17 val., rengiamas Lietuvos sostinės Vilniaus...

Vladimiras Laučius. Išlaidos gynybai: ar šuolis pateisins lūkesčius?

Naujoji krašto apsaugos vadovybė išreiškė norą didinti biudžeto asignavimus gynybai iki 4,5 proc. BVP. Suprantama, jog toks augimas...

Edvardas Čiuldė. Švytėjimas

2017 m. kovo 1 d. Įpusėjęs spindulinio gydimo kursą nusprendžiau mokytis angų kalbos daug rimčiau nei visais kitais kartais,...