Jonas Ivoška. „Aniems gana. Dabar mums metas pasinaudoti valdžia!“

Su antraštine nuostata neparlamentiniai partiniai dariniai siekia telkti naują „didžiąją” koaliciją Seimo rinkimuose. Kalbantis su bandomos burti koalicijos šalininkais nepavyko užčiuopti ką nors iš esmės naujo jų programiniuose siekiuose. Kadangi ,,koalicininkai” geidžia ne pokyčių valstybingumo kultūroje, o personalinio atsinaujinimo Seimo sudėtyje ( Seimo senbuvių vietoje matyti save), jiems tikėtis sėkmės, nepasiekus abejingųjų rinkėjų įsiliejimo į balsavimo procesą, beviltiška. Tad esamomis sąlygomis tikinčių reikšmingesniais pokyčiais šalies parlamente viltys neabejotinai bergždžios. Tie balsuotojų „batalionai”, kurie turi savo „vadavietes”, nepaiso jokių numylėtinių nuodėmių ir stabiliai balsuoja už tuos pačius. Tol, kol nepakils nuo sofučių pasyvioji tautos dalis, jokiai naujai koalicijai neatsiras vietos Seimo daugumoje.

Per ilgus atėjūnų viešpatavimo metus įpratusį prisitaikyti lietuvį patraukti visuomeninės savivaldos įgyvendinimo link – sudėtingas uždavinys. Tam mūsuose reikalinga kokia nors reikšminga paskata iš išorės. Manantys, kad be gorbačiovinės „perestroikos” lietuviai būtų plačiau atvėrę akis žvilgsniui į nepriklausomybę, naiviai klysta.

Mums, pilietinės visuomenės šalininkams, piršosi mintis, kad nepriklausomybės regimybę pažinusi nauja tautiečių karta jau įgijo kokį nors pilietinės savivaldos poreikį. Tačiau pasigilinus paaiškėjo, kad pedokratija neveda teisingesnės šalies valdysenos kryptimi. Pastarojo laikotarpio gyvenimo patirties stokojantys žmonės pokyčius visuomenėje sieja ne su humanizmu ir pilietinės visuomenė vertybėmis, o su žmogaus nužmoginimo galimybėmis. Galbūt dėl tokių jaunimo vertybinių orientacijų ir nepavyksta suburti naujo tipo politinės jėgos, kuri siektų, jog ten, kur tvarkomi viešieji ištekliai, reikalingas teise ginamas žmoniškasis padorumas.

Suprantant, kad visos naujovės žmonių priimamos įtariai ir atsargiai, pilietininkų iniciatyva buvo parengta ir išleista monografija. Joje paviešti ne tik aktualesnių pilietinės visuomenės vertybinių nuostatų doktrininiai akcentai, bet pateikti ir norminiai tautos savivaldos įgyvendinimo modeliai (naujos LR Konstitucijos projektas). Tačiau politinių partijų vedliai tuo visiškai nesidomi. Jiems svarbu, kaip neįgyvendinamais pažadais apmulkinti lengvatikę liaudį ir patekti prie viešųjų išteklių (biudžeto lėšų) skirstymo.

Tamstos neparlamentinių partijų vadovai, kol neaktualizuosite konstitucinės revoliucijos idėjos, kuri būtų orientuota į pilietinės daugumos, o ne klaninius ar gyvenimo patirties neturinčių pseudonovatorių interesus, ir nepakelsite vangiosios piliečių dalies nuo sofučių, nesitikėkite sėkmės. Nesudominus pasyviosios tautos dalies kitokia šalies valdysenos idėja, neatsivers jums Lietuvos parlamento rūmų durys.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

spot_img

Susiję straipsniai

Visuotinis karas. Valerijus Šerelis

https://www.youtube.com/watch?v=3XQ_rdZe6A0

Vytautas Sinica. Škirpos įamžinimas – ne visuomenės kiršinimas

Nuo tada, kai tapęs Vilniaus miesto tarybos nariu, istorinės atminties komisijoje gyvai iškėliau Škirpos atminimo lentos klausimą, vis...

Karas Ukrainoje. Aštuoni šimtai penkiasdešimt aštuntoji (birželio 30) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Ukrainiečių dronai toliau bombina okupantų karinius objektus esančius Lypetsk, Kursk, Bryansk ir Voronezh. Žiūrim ką...

Prodiuseris Artūras Alenskas: vasaros festivalio uždangą praskleidus

Renata Baltrušaitytė Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro rengiamas festivalis „LNOBT Open“ sostinės afišose pirmąkart sumirgėjo 2021 m. vasarą,...