2025-01-07, Antradienis
Naujienlaiškis

Jonas Ivoška. Kariauti, konkuruoti ar bendradarbiauti?

Ką girdime iš kai kurių valstybių vadovybių ir dalies žiniasklaidos priemonių: „reikia stiprinti konkurenciją“, „būtina sparčiau vystyti karinę pramonę“, „daugiau biudžeto lėšų skirti krašto gynybai“ ir panašiai. Konkuruoti valstybės viduje ir su kaimynais, pritaikyti ekonomines sankcijas nepalankiems politiniams režimams, didinti karines išlaidas – tai žymios dalies valstybių politiniai prioritetai, kuriais tariamai siekiama žmonių gyvenimo gerovės ir taikaus sambūvio.

Ar pasirinkti prioritetai tikrai teisingi?

Advokatas Jonas Ivoška

Jau daugiau kaip prieš du tūkstantmečius Biblijos kūrėjai suprato, kad priešpriešos tarp žmonių kurstymas neveda prie gero. Tačiau tuo metu dar nebuvo masinio naikinimo ginklų, kurių panaudojimo padariniai kažin ar visapusiškai įvertinami. Prie dabartinių technologijų, kai iš patogaus kabineto galima miriop pasiųsti milijonus gyvybių, žmonių priešinimo propaganda itin pavojinga.

Ar mes turime alternatyvą kultūrų, religijų, skirtingų valdymo režimų priešinimui? Ar galime rasti motyvaciją tarpvalstybiniam žmonių bendradarbiavimui skatinti?

Kai atidžiau pasižiūri, kur link krypsta mūsų planetoje gamtiniai procesai (sausros, potvyniai, vandens lygį keliantis ledynų tirpsmas, nesuvaldomi gaisrai, įvairių teršalų didėjimas atmosferoje ir t. t.) ir kokį poveikį jie daro žmonijos ir visos gyvūnijos egzistencinei perspektyvai, peršasi mintis, kad gamtinė aplinka netrukus gali tapti labai rimta grėsme įprastai žmonių gyvensenai.

Ar atrodytume naiviais utopistais, jeigu ne pavienių mokslininkų ar visuomeninių organizacijų, o valstybės vardu (pavyzdžiui, Seimo kokio nors Ateities komiteto iniciatyva) bandytume kreiptis į kitų valstybių parlamentus dėl kūrybinio bendradarbiavimo, siekiant kariniams reikalams skiriamomis lėšomis finansuoti priemones gamtinių kataklizmų padariniams sumenkinti?

Suprantamai ir įtaigiai pateikus, jog karai tarp žmonių neša tik netektis, o kova su stichiniais reiškiniais mažina praradimus, atrodytų racionalu pakeisti žmonių dedamų pastangų kryptį.

Tam nereikia naujos mokestinės naštos privačiajam valstybės sektoriui, o pakanka tarpvalstybinės priešpriešos palaikymui skiriamas lėšas nukreipti bendradarbiavimui, apsisaugant nuo gamtinių stichijų siautėjimo.

Jeigu veiktume politiniu lygmeniu tokiomis ideologinėmis formomis, kaip dabar platinamos genderizmo idėjos, neabejotinai rastųsi pokyčiai žmonių mąstysenoje. Vertėtų ar nevertėtų ko nors imtis, nepabandę nesužinosime.

15 KOMENTARAI

  1. Ir kas nuo tavo ,,išminties” mūsų gyvenime turėtų keistis gėrio pusėn?

    • Pakanka pradinės mokyklos pramokusio skaityti mokinio „išminties”, kad suvoktum, jog pirmas kūdikio žingsnelis ” gėrio pusėn” būtų, kada lansberginį durnių laivą prileisti pavairuoti „išminčiai” pradės laikytis savo pasirašytos „konstitucijos”, pseudo konstitucinis teismas baigs krėsti juokus su „konstitucijos pažeidimus fiksuojančiomis konstitucinėmis dvasiomis”..

    • Kas pasakyta vienu sakiniu, geriau, kad sakinys būtų iš trijų žodžių, pasakymą vienu žodžiu „gerai prasmingumą supranta” darželio amžiaus vaikučiai.. Tau pabandysiu „paprasminti” 2 sakiniais- ..suaugusių žmonių „kurstymas, atgrasymas, skatinimas..”, šiandiena vadinama „politika”, skirta manipuliuoti žmonėmis, juos valdyti… „Priešpriešos”tarp žmonių, žmonių bendruomenių, genčių, tautų…, vyksta pagal gyvos gamtos išgyvenimo „gamtos dėsnį”, atsirado, kai žmogus buvo dar ne „homo sapiens”..

  2. Advokatas Ivoškos parašymas-„Jau daugiau kaip prieš du tūkstantmečius Biblijos kūrėjai suprato, kad priešpriešos tarp žmonių kurstymas neveda prie gero…”, ankstesniais laikais baigęs kaimo vidurinę mokyklą „kaimo dialektiniam materialistui” kelia įtarimą, kad Ivoška „pasiklydo” temoje, nes šioje srityje neįgijo „žalio” supratimo net ir iš bendro išsilavinimo…
    Ivoškai belieka priminti, kad suaugusių žmonių „kurstymas, atgrasymas, skatinimas..”, šiandiena vadinama „politika”, skirta manipuliuoti žmonėmis, juos valdyti… „Priešpriešos”tarp žmonių, žmonių bendruomenių, genčių, tautų…, atsirado pagal gyvos gamtos išgyvenimo „gamtos dėsnį”, kai žmogus buvo dar ne „homo sapiens”.. Istorija taip pat įrodo, kad kitokioje būsenoje žmonės ir negyveno, todėl juos lydėjo, lydi ir lydės didesnės, mažesnės „priešpriešos”, kaip sakė klasikai nesutaikomi „antagonizmai”, kurie iššaukia karus, revoliucijas, sukilimus, perversmus… Kaip rodo istorija, šiandiena „konkurencijos”, investicijos, „žiniasklaidos”.. nepatinkančios dominuojančiai valstybei, valstybėms net gi skatina „priešpriešą”, kuri pagimdo informacinius, ekonominius, ginkluotus karus… Na o Ivoškos paminėtos genderizmo idėjos, „lengvų” narkotikų naudojimo, iškrypėliškų „sexų”, „daugybės lyčių egzistavimo moksliniai pagrindimai”…tėra prieš tūkstančius metų dar Romos imperijoje sugalvota liaudies masių valdymo, manipuliavimo priemonė pavadinimu „masėms duonos ir žaidimų..”
    Kaip ir ne”gamtinė aplinka netrukus gali tapti labai rimta grėsme įprastai žmonių gyvensenai..”, nes patys žmonės tėra labai nedidelė gamtos dalis, o patys žmonės savo kvailiojimais, sapaliojimais apie dalykus, kurie yra už jų pažinimo gebėjimų ribų.. Pavyzdžiui, nuo JAV viceprezidento Goro „paskelbto pavojaus”, „mokslininkai” pasakoja kaip reikia skirti kuo daugiau pinigų „vėdinti kuo toliau tuo labiau nuo žmonių gausybės prakaituojančią žemę” .. Bet niekas nesiteikia nors kiek adekvačiai pasakyti, kaip čia atsitiko, kad visiems žinomas buvęs ledynų laikotarpis prieš 20000 metų be tuometinių žmonių, mamutų ..”pagalbos” pats ėmė ir ištirpo.. Koks turėjo įvykti „moksliškai neįsivaizduojamas, tuometinei gamtai pražūtingas..” žemės temperatūros pakilimas, sugebėjęs ištirpdyti kilometrinio storio žemę dengusius ledus..

  3. Jono Ivoškos publikacijos skirtos mąstančioms asmenybėms, o ne bergždžioms vidutinybėms, todėl tik diskusiniai komentarai čia turi prasmę. Prie jų bandomos prikurpti apgailėtinos tuštybės kelia tik užuojautą jų ,,kūrėjams”.

  4. Gojau, pats ir vėl nepataikei. Autorius kalba ne apie ,,žaliąjį kursą”, o apie priešpriešos tarp žmonių skatinimo valstybiniu lygmeniu blogį, kai didesni pavojai kyla ne dėl kultūrinių, religinių ar atskirų tautų pasirinkto jų valstybingumo modelio skirtumų, o dėl besiplečiančių Gamtos stichijų, kurių padariniai tampa globalia grėsme, kuriai, autoriaus nuomone, ir reikėtų globalaus pasipriešinimo.
    Kodėl skaitote ne parašytą tekstą, o be tvarkos pasirinktus atskirus žodžius, kuriuos lipdote prie savo fantazijų?

  5. Truputį nepataikiau, Jonas Ivoška yra Sutkaus advokato tėvas?
    Bet kas per straipsnis, kas per pasiūlymas varyti „žaliąjį kursą”. Perskaitęs net apsinešiau, tokios nesąmonės tikrai nesitikėjau.

  6. Jonas prisiminė Bibliją. O tai kodėl jos netaikei, kai tuteišai norėjo patį iš pačio žemės išvaryti, namus nugriauti? Taigi reikėjo taikiai išeiti. Bet ne, ėjai per teismus, straipsnius rašinėjai apie bespredelus. Tai ką, genai mutavo, kad dabar kitaip giedi?

  7. Gojau, jūs paklydote kaip ežiukas rūke: nei tas Ivoška, kurį siejate su Sutkaus byla, nei tai turi ryšį su ,,tvarumo schemomis”.
    Kam toks komentaras, kurį galima priskirti perdozavusiam individui ?

  8. Kas čia per tufta? Sutkaus advokatėlis Ivoška visai išnaglėjo? Ginklavimosi aferos pinigus geriau skirkime tvarumo aferai? Ar aš teisingai supratau?
    Turbūt gausus Ivoškos bičiulių būrys šildosi nagus prie tvarumo schemų.

  9. Geriau įsiskaitykit ir suprasit, kad tai ir buvo paskata pafantazuoti apie sužmogėjimą, o ne pritarimas sugyvulėjimui, nuo kurio kai kas taip ir nepajėgia ,,atsiklijuoti”.

  10. „Ar atrodytume naiviais utopistais“

    Rusiška sintaksė. Lietuviškai būtų „atrodytume esą naivūs…“

    Kita vertus, prie vatinių straipsnio minčių rusiška sintaksė visai dera.

  11. …siaip jau sveiko proto zmogus,gerb.Ivoska tuomkart nusifantazavo iki absurdo…..sakyc,net pavojingai,nes pucynas tik rankytem patrintu…..nesitikejau tokios hmmmmm….naivybes,kad nepasakius stipriau.

Komentarai nepriimami.

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Edvardas Čiuldė. Ar praregėjimas nėra pavėluotas?

  Šio pirmadienio TV diskusijų laida „LRT forumas“ buvo orientuota atsakyti į klausimą – kokia yra Rusija po 25...

Kataliko inteligento misija šiandien

Šis tekstas yra VU TSPMI prof. A. Jokubaičio paskaita skaityta Ateitininkų federacijos, Laisvos visuomenės instituto ir Krikščionių profsąjungos...

Rasa Karmazaitė. Karališkas lobis: Kaip tikrasis atradėjas buvo paliktas už borto

Po mano žurnalistinio tyrimo ir atkaklių paklausimų Vilniaus arkivyskupijai įvyko stebuklas – Bažnyčios tarnai nebegalėjo ilgiau slėpti, kad...

Pirmiausiai esame mes ir D. Trampas – V. Zelenskis

Ukrainos vadovas Volodymyras Zelenskis sekmadienį pasirodžiusiame interviu išreiškė viltį, kad stipriu jo pavadintas išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas...