laikmetis.lt
Julienas Langella buvo vienas iš Generation Identitaire judėjimo įkūrėjų, o šiuo metu yra asociacijos Academia Christiana viceprezidentas. Jis yra knygos „Katalikai ir tapatybininkai: nuo protesto iki atgavimo“ autorius.
Šis interviu buvo duotas 2023 m. spalio pabaigoje. 2023 m. gruodžio 10 d. „Academia Christiana“ paskelbė, kad Prancūzijos vidaus reikalų ministras Žeraldas Darmaninas (Gérald Darmanin) pradėjo asociacijos uždraudimo procedūrą.
Academia Christiana ką tik atšventė savo dešimtmetį. Kaip vertinate tai, ką ji iki šiol pasiekė?
Paprastai mūsų klausia, kokia buvo pagrindinė mūsų pergalė, o po dešimties metų didžiausia pergalė yra ta, kad mes vis dar egzistuojame ir kad išaugome daugiau, nei tikėjomės – ne tik skaičiumi, bet ir tuo, kad peržengėme barjerus, skiriančius konservatyviąją Prancūzijos erdvę.
Pirmuosiuose mūsų vasaros universitetuose dalyvavo apie keturiasdešimt dalyvių. Dabar jų yra daugiau nei trys šimtai, o paskutinėse atvirų durų dienose dalyvavo daugiau nei 500 dalyvių. Socialiniu ir politiniu lygmeniu mums pavyko suvienyti buržuazijos ir darbininkų klasės atstovus ir panaikinti socialinį barjerą tarp šių dviejų grupių. Mums taip pat pavyko priartinti daug jaunų prancūzų – geros valios žmonių, kurie nebuvo katalikai, – prie tikėjimo, paskatinti juos pradėti kelti klausimus, o to Bažnyčia mūsų ir prašo: kreiptis į geros valios žmones.
„Academia Christiana“ pasižymi kovingumu, kurio nėra daugelyje su tikėjimu susijusių organizacijų. Daugeliu atvejų kitos grupės nedalyvauja politinėje ar socialinėje veikloje, o renkasi tik dvasinę veiklą. Kaip jums pavyko sujungti politiką ir dvasingumą?
Yra du paaiškinimai: tradicinis ir modernesnis. Tradicinį paaiškinimą lemia klasikinė situacija Prancūzijoje, kur po kontrrevoliucijos ir Vandėjos įvykių susivienijo senojo režimo gynyba ir Bažnyčia. Kitas paaiškinimas – dėl naujos kartos: Man 36 metai, o mūsų prezidentui Victorui Aubert’ui dar mažiau. Tradicija paskatino šiuos naujus atsivertėlius į katalikybę, kurie užaugo kartu su neliberaliais ir antimoderniais kairiaisiais bei neopagoniškais dešiniaisiais.
Šiai kartai aišku, kad tiesa yra jų pusėje, o pagrindinis Academia Christiana tikslas nuo pat pradžių buvo raginti veikti. Iš šios pradinės grupės susikūrė bendruomenė ir kultūrinis judėjimas, taip pat prieglobstis ir paskata dešiniųjų aktyvistams, kurie susiduria su žiauriu valdžios persekiojimu. Kovingiems ir atsidavusiems katalikams esame ir katakombos, kuriose galima rasti prieglobstį ir atgauti jėgas, ir vėliava, kuri stovi kovotojų priešakyje. Mes užsiimame politika kilniąja prasme, sutelkdami visas geras politinių ir tikrų dešiniųjų iniciatyvas.
Geriausias tokio persekiojimo pavyzdys – Generation Identitaire uždraudimas už tai, kad pasmerkė imigraciją ir islamizaciją – iš esmės už tai, kad atkreipė dėmesį į Prancūzijos vyriausybės negebėjimą dirbti.
Taip, bet tai neapsiriboja tik sistemos neapykanta patriotams. Liberalioji visuomenė, siekdama išlaikyti save, imasi apsauginio vaidmens ir, prisidengdama neutralumo ir nešališkumo dingstimi, suplaka į vieną krūvą ekoteroristus, kairiuosius, islamistus ir identitaristus. Šis apsauginis vaidmuo eliminuoja visus „radikalizmus“, kurie nepatenka į jo politinių partijų sferą.
Kaip neskiepytieji neturėjo galimybės patekti į viešas vietas, taip tariami radikalai neturi galimybės patekti į politinę agorą. Prancūzijoje tai taikoma net regioniniams ir vietos judėjimams, kuriems dabar taip pat gresia būti uždraustiems.
Įdomu, kad už šią politiką atsakingas asmuo yra vidaus reikalų ministras, kilęs iš katalikiško ir konservatyvaus pasaulio. Tiesą sakant, keli dabartinės vyriausybės ministrai dalyvavo judėjime Manif pour Tous, kuris protestavo prieš tos pačios lyties asmenų santuokų parodiją – sakau parodiją, nes tos pačios lyties asmenų santuokos neegzistuoja. Emmanuelio Macrono pastangų suvienyti buržuaziją ir visus tuos, kuriuos traukia „sistema“, nereikėtų nuvertinti.
Anksčiau minėjote Vandėją. Prancūzų filmas „Laimėti arba mirti“ (Vaincre ou mourir), kuriame pasakojama apie kontrrevoliucionierių kovą, sulaukė sėkmės. Ar tai geras pavyzdys, kokia turėtų būti kultūrinė kova?
Taip, ji prasidėjo nuo Puy du Fou [istorinio teminio parko], kuris normalizavo dalį Prancūzijos istorijos. Galiu pateikti pavyzdį kaimyno, komunisto pirklio iš komunistų šeimos, kuris sužinojo apie kontrrevoliucionierių egzistavimą dėl Puy du Fou. Kalbant apie filmą „Vaincre ou mourir“, reikia pasakyti, kad tai filmas, kuris neapsiriboja tik gynimu būti kataliku ar nebūti respublikonu.
Tai nėra filmas, pasisakantis už religinę laisvę, nes jį žiūrėdamas negali stoti respublikonų pusėn. Įdomiausia, kad principai, kuriuos matote filme, yra priimtini konservatyviai buržuazijai, bet tada niekas nesugeba jų iškelti iš privačios sferos ir ginti politiškai. Manau, kad šio fakto išryškinimas suteikia filmui didelę pridėtinę vertę.
Koks yra Academia Christiana santykis su Bažnyčia?
Mes esame kovojanti Bažnyčia, o Bažnyčia yra kur kas daugiau nei jos hierarchija. Mūsų vyskupai su mumis niekada blogai nesielgė ir niekada nedarė jokio spaudimo. Tačiau daugeliui tradicionalistų nepatiko, kad atsivėrėme nekatalikams, o tai mums yra kartų problema, nes žodį „tapatybinis“ priėmėme kaip vėliavą ir kaip įvairių grupių susitikimo vietą.
Skundžiamės ne Bažnyčia, bet daugelio mūsų draugų bailumu ir drungnumu. Vis dėlto manome, kad tradicija dabar yra jaunų žmonių kartos rankose, kurie sudaro sveiką ir energingą, taigi užkariaujantį kūną, kuriam nereikia bijoti koegzistuoti su senosiomis grupėmis.
Nebijome bendradarbiauti ir su geros valios žmonėmis, pavyzdžiui, Naujosios dešinės nariais, jei tik jų kalbėjimas neprieštarauja katalikų doktrinai. Mūsų politika – niekada nekritikuoti tų, kurie dalijasi mūsų drąsos ir stiprybės dorybėmis ir gina tuos pačius didvyrius. Popiežius Pranciškus sako, kad turime eiti į periferiją; na, tai mes ir pasirenkame savo periferiją.
Krikščionybė yra labiausiai persekiojama religija pasaulyje, žiniasklaida tam abejinga. Ar būtina atgaivinti kryžiaus žygių krikščionybę?
Taip, svarbu atgaivinti kryžiaus žygių dvasią, kuri kitu pavidalu buvo ir ispanų konkistadorų dvasia. Dažnai svarstau, su kuria istorine epocha ar herojumi galime tapatintis. Galime manyti, kad gyvename tokiais pat laikais kaip pirmieji krikščionys, tačiau Bažnyčios žinia nėra nauja žinia, kaip tada.
Galbūt manome, kad ateina barbarai, tačiau V a. Romos imperija buvo daug mažiau dekadentiška krikščioniška visuomenė, nei dabar. Vietoj to galvoju apie užkariautojus – nes daugelis iš mūsų yra priešiškoje aplinkoje – ypač apie Heraną Kortesą, kuris mokėjo būti liūtas ir lapė vienu metu, viena ranka sudarinėdamas sąjungas, o kita daužydamas stabus. Galvoju, kaip būti panašiam į jį: būti drąsiam ir, nenusižengiant tradicijoms, nebijoti būti įžūliam. Mes esame ištikimybės maištininkai.
Houllebecqo „Pasidavimas“ vaizduoja Prancūziją, kuri, susidūrusi su absoliučiu vertybių trūkumu, sutinka su islamizacija. Ar manote, kad toks scenarijus gali tapti įmanomas?
Romano neskaičiau, nes jis nėra labai patrauklus autorius prancūzų konservatoriams, tačiau jame yra dvi įdomios strategijos, susijusios su islamizacija. Viena vertus, draudžiami tam tikri drabužiai, o tai gali būti pretekstas priversti juos išvykti. Tačiau praktikoje šie įstatymai naudojami prieš mus, nes juos vykdo sekuliaristai. Antroji strategija – pasakyti musulmonams, kad mes turime savo tapatybę, kaip ir jie turi savo, ir kad mums neskirta gyventi kartu. Neturėtume jungtis prie jų prieš modernistus vien todėl, kad jie taip pat yra monoteistai ir universalistai.
Mano nuomone, islamas yra netikras universalizmas, po kuriuo slepiasi arabų tautybės vėliava; jis negerbia nieko, išskyrus jėgą ir vyriškumą. Štai kodėl mūsų pirmosios pastangos turi būti perkeisti stiprius katalikus – sukurti ne išmintingas beždžiones, bet degančias širdis, nes tik jos gali prabilti į kitas degančias širdis.
Šaltinis EUROPEAN CONSERVATIVE