Jungtinės Karalystės universitetas teigia, kad kritikuoti Kinijos visuomenės uždarymą karantinui yra „mikroagresija“ ir apie ją reikėtų pranešti per internetinį portalą.
Skundimo portalas
Anglijos Surėjaus (Surrey) universitetas darbuotojams pristatė naują modulį „Įvadas į rasių lygybę“, kuriame pateikiama keletas vadinamos „mikroagresijų“ pavyzdžių.
Modulyje teigiama, kad Kinijos visuomenės uždarymo dėl kovido kritika yra mikroagresijos forma, ir apie ją reikėtų pranešti per koledžo internetinę skundimo sistemą.
Darbuotojams nurodyta nekritikuoti Kinijos „jokio kovido“ politikos, nes kai kuriems Kinijos studentams gali atrodyti, kad laikydamiesi šios politikos jie „labiau rūpinasi kitais“.
Modulyje pateiktame Kinijos „jokio kovido“ politikos pavyzdyje cituojamas kinų studentas, savo kambario draugams sakantis, kad „jie nesupranta, kaip vyriausybė [tvarkosi su kovidu] (mūsų bendruomenės [būdas] tai daryti tikrai skiriasi nuo kitų šalių) tai labai, labai griežtas visuomenės uždarymas“.
Ir priduriama: „Tačiau jūs esate gana susitelkę į savo ir kitų žmonių saugumo užtikrinimą – labiau rūpinkitės kitais ir bent dvi savaites pabūkite namuose. Jei pažvelgtumėte į sunkiausius atvejus, pavyzdžiui, Vuhano ir aplinkinių vietovių, jie gana greitai suvaldė [virusą]. Tačiau apie tai [kalbėjomės] su savo buto draugais. Jie to nesupranta.“
Studentai raginami pranešti apie mikroagresijos atvejus per portalą, o darbuotojai raginami „kreiptis patarimo į Žmogiškųjų išteklių skyrių dėl tolesnių veiksmų,“ kai apie tokius atvejus pranešama.
Pasak The Telegraph, universiteto vadovybė susiduria su darbuotojų pasipriešinimu. Darbuotojai kaltina juos „kontroliuojant atitikimą kontraversiškiems moraliniams ir (arba) politiniams įsitikinimams“.
13 universiteto akademinių darbuotojų siekia, kad modulis būtų pašalintas universiteto senate balsavimo keliu, teigdami, kad jis „keltų naują didelę teisinę ir institucinę riziką universitetui“.
Atstovas spaudai sakė, kad universitetas yra „visiškai įsipareigojęs saugoti savo darbuotojų akademinę laisvę, ir tai yra pagrindinis principas, įtvirtintas mūsų universiteto statute. Mes reformuojame savo akademinių darbuotojų vertinimo procesą, kad galėtume geriau padėti jiems siekti karjeros.
Nepripažįstame tokio mūsų naujojo akademinio vertinimo proceso apibūdinimo, kai jo gairėse aiškiai įtvirtinta akademinės laisvės apsauga ir kai jo esmė – parama mūsų akademinių darbuotojų profesiniam tobulėjimui“.
Šaltinis: reclaimthenet.org
Pasaulis kūliais ritasi į bedugnę?